K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Merhaba arkadaşlar,

Ben Mozilla Firefox kullanıcı değilim ama bazı eklentiler sadece Mozilla Firefox 'ta bulunmakta. , - , 'de bulunmamaktadır.
, - , 'de eklentiler bir birleri ile kullanılabiliyor ama Mozilla Firefox bu durumun çok dışında kalmış maalesef.
İhtiyacım olan eklentileri kendi kullanmış olduğum(Opera GX)tarayıcımda kullanmak istedim ve bir çok forum sitesi gezdim sorunuma çözüm bulamadım.
Tabi bu sırada bir çok kişinin de bunun için çözüm aradığının konularını gördüm. Bende belki faydalı olur diye düşünerek bu konuyu oluşturma gereksinimi duydum.

Bu işlemler sırasında bize na (ücretsizdir) ihtiyacımız olacaktır.

Adımları tek tek eksiksiz uygularsanız amacınıza ulaşmış olursunuz.

Haydi Başlayalım:?
???

Mozilla Firefox harici tarayıcı ile ( , - , )

15f72ae472bda895f.png

ne giriyoruz.

Tarayıcınıza taşıyıp kullanmak istediğiniz eklentinin sayfasına geliyoruz.
Eklentinin açıklama ekranında "Firefox’u indir ve uzantıyı yükle" yazısının hemen altında "Dosyayı indir" yazıyor ona tıklıyoruz. Dosyayı indiriyoruz. Yüksek ihtimalle xpi uzantılı bir dosya indirmiş oluyoruz.

2a40f6abbd2eaca9e.png

Bu dosyayı 7-Zip ile açıyoruz.. (xpi uzantılı dosyaya sağ tık yapıyoruz / 7-zip / Arşivi Aç 'a tıklıyoruz)

36ff85c5735b33a56.png

7-Zip programı aracılığı ile uzantımızın içindekileri göreceksiniz..

4f87de83daaf7bebf.png

Dosyanın içindekileri masaüstünde yeni oluşturduğumuz boş bir klasör içine topluca sürüklüyoruz.

Kullandığımız tarayıcımıza giriyoruz.
516a1ba67f667650b.png

Tarayıcının menü seçeneklerinde "Eklentiler" yada "Uzantılar" (ismi tarayıcıdan tarayıcıya değişebiliyor) menüsüne giriyoruz.
Gelen ekranda Geliştirici mod'u açık değil ise onu açıyoruz.
"Eklenti Paketle" yazan yere tıklıyoruz ve biraz önce oluşturduğumuz klasörü seçiyoruz.

6e1f00cb85c74d84c.jpg

Sonrasında o klasörün yanına eklentimizi oluşturacak.
Oluşturduğu eklentiyi ise tarayıcımıza sürüklerseniz otomatik kurulumunu yapacaktır.
Eğer sürükleme ile yüklenmez ise "Özel anahtar dosyası (isteğe bağlı)" yazan yerden Göz at'a tıklayıp oradan ekleyin. O da olmaz ise eklentide "Harici uzantı yükle" seçeneğinden yapabilirsiniz.

İşlem tamamlanmıştır.?

Ben bu şekilde Mozilla Firefox 'ta olup Opera GX 'da olmayan eklentileri Opera GX'e kurdum ve sorunsuz kullanmaya başladım.

Sizler için diğer hazırlamış olduğu rehber olacak konular için;
Format Atma (Windows Yükleme) Adım adım [Ayrıntılı]
Komutlar ile Bilgisayarınızı Yönetin

Bilgisayar Performans Artışı, FPS Yükselt!
Sağ tuş Kolay Menü Oluştur

KOPYALAMA! EMEK VAR..

Saygılarımla..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt