Monitörü Tv ye Çevirmek .

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Merhaba
Konu : Monitörü Tv ye çevirmek .
Elimde Casper 9808B -185CSP. 18.5 W Lcd Monitör
Ekran Boyutu : 18.5 inç
Çözünürlük : 1366x768 px olabilir ( tam bilmiyorum )
Görüntü : VGA
Ses : Yok

monitör var TV ye dönüştürmek istiyorum .

internet üzerinde çeşitli çeviriciler satılıyor ve videoları var .
uyumsuzluk ve kısa sürede bozulma durumları varmış bu yüzden ne gibi ürün almalıyım
link verirseniz memnun olurum .
kailte , fiyat ? tavsiyeleriniz .

bunu buldum en düşük fiyat kargo dahil . dandik mi dir ?

diğerleri

bunlar daha iyi gibi !!!

bir çok var satış yerinde var . ama hangisi kalite , fiyat

TEŞEKKÜRLER .

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Beslemesi olan HDMI - VGA dönüştürücülerden alın.
O modelin çözünürlüğü 1440x900'dü diye hatırlıyorum.
1280X720'de kullanırsınız muhtemelen.

diğer monitör .

tavsiye etmiş olduğunuz monitörü aldım teşekkürler

bu monitör için ne yapmalıyım .

Dell E2418HN - (HDMI + VGA)

uydu receiver : HDMI / monitör : HDMİ için

sadece kablo iş görür mü ? Kablo özelliği ?
yoksa cihaz mı var ? link tavsiye ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
diğer monitör .

tavsiye etmiş olduğunuz monitörü aldım teşekkürler

bu monitör için ne yapmalıyım .

Dell E2418HN - (HDMI + VGA)

uydu receiver : HDMI / monitör : HDMİ için

sadece kablo iş görür mü ? Kablo özelliği ?
yoksa cihaz mı var ? link tavsiye ?

Dell de zaten HDMI var.
HDMI kablo takıp kullanın doğrudan.
Monitörde hoparlör yoksa uydu alıcısına hoparlör takmanız gerekebilir, tam hatırlamıyorum şimdi.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Monitörlerde hoparlör çok nadiren görünür uydu alıcısına hoparlör takmanız gerekecektir.:ok

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Vga monitör için alfais çevirici işinizi çok rahat görür. Hepsiburada da 90 lira gibi bir fiyattan satılıyor.

0E0B238F-6990-4F41-B201-63481CB3F332.jpg

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bu dönüştürücüler güzel ama bazı uydu alıcılarından görüntü alamayabiliyorsunuz. Çoğunun çıkışı 720p-1080p 50Hz oluyor. Monitörler ise genelde 60Hz destekliyor. Görüntü ayarlarında 60Hz destekleyen modeller var onlarla stabil oluyor. Sesi de arkadaşların dediği gibi harici bir PC hoperlorü ile alabilirsiniz. Onunda beslemesi USB'den saglanabilen modellerden seçerseniz uydu alıcısının USB girişine takıp rahatça çalıştırabilirsiniz.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu dönüştürücüler güzel ama bazı uydu alıcılarından görüntü alamayabiliyorsunuz. Çoğunun çıkışı 720p-1080p 50Hz oluyor. Monitörler ise genelde 60Hz destekliyor. Görüntü ayarlarında 60Hz destekleyen modeller var onlarla stabil oluyor. Sesi de arkadaşların dediği gibi harici bir PC hoperlorü ile alabilirsiniz. Onunda beslemesi USB'den saglanabilen modellerden seçerseniz uydu alıcısının USB girişine takıp rahatça çalıştırabilirsiniz.

Doğrudur.
Ben tivibu, next2023, dsmart dan görüntü aldım 21.5” Asus monitörde. Çift çıkışlı Anker şarj cihazı ile hem bunu hem de pc hoparlörünü besliyorum. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Fiyatına göre şu an için çok pratik bir cihaz. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

50 hertz de destekliyor çoğu aslında. :alala

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bana getirilen 4 adet monitörde de 2 model HD uydu cihazını taktigimda (önceden 720p olarak ayarlamiştim) sinyal yok uyarısı aldım. 1 model cihaz hepsini sorunsuzca çalıştırdı. Ama av ayar menüsünde 720p 60Hz seçeneğini seçtikten sonra.

M Çevrimdışı

marslan

Yeni Üye
4 Nis 2019
22
Merhaba bende elimde olan 4 adet monitörü birleştirip tek ekran haline getirmeyi tv ye çevirmeyi planlıyorum ama başlamadan fikir edinmek istiyorum özellikle görüntüyü tek ekranmış gibi nasıl ve ne gerekir fikri olan varsa bekliyorum ? PC üzerinden daha kolay bu işler ama benim amacım uydu alıcısı ile çalışabilen bir TV haline getirmek bu arada çözüm bulursam ekran sayısını artırabilirim. Yapılabilir mi? Sizin fikriniz nedir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri