Monitörler Işık sızması hakkında?

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Merhaba
Samsung LC24FG73FQMXUF monitörü kullanıyorum yaklaşık 1.5 ay oldu alalı ışık sızması hakkında birşeyler okudum kafamdakini netleştirmek için soruyorum bu monitöre yanlardan bakıldığında bu şekilde köşelerinde beyazlılar oluşuyor ekranın karşısından bakınca birşey yok
Bunda ışık sızması var mı yok mu şimdi?

DSC_0118.jpg
DSC_011783502aef74cf454e.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Var. Sol alt biraz kırmızımsı mı? Anormal geliyorsa servise götürün. Onun haricinde köşelerden ışık sızması normal kabul ediliyor.

A Adem Helvacı daha iyi anlatır.

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Var. Sol alt biraz kırmızımsı mı? Anormal geliyorsa servise götürün. Onun haricinde köşelerden ışık sızması normal kabul ediliyor.

A Adem Helvacı daha iyi anlatır.
Bu şekilde işte kırmızı değil beyaza çalan bir renk, normal kullanımda birşey yok, ayrıca dediğim gibi ekranın tam karşısımdan bakıldığında hiçbirşey yok tam siyah görünüyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Düzeltiyorum karşıdan bakınca da ekranın ortasına doğru bu şekilde bir görüntü var
Ama bilemiyorum kameradan da edebilir çıplak gözle bu kadar değil çünkü

DSC_01206fd850829d6fb47e.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu şekilde işte kırmızı değil beyaza çalan bir renk, normal kullanımda birşey yok, ayrıca dediğim gibi ekranın tam karşısımdan bakıldığında hiçbirşey yok tam siyah görünüyor

Düzeltiyorum karşıdan bakınca da ekranın ortasına doğru bu şekilde bir görüntü var
Ama bilemiyorum kameradan da edebilir çıplak gözle bu kadar değil çünkü

DSC_01206fd850829d6fb47e.jpg
Çıplak gözle bu kadar değil diyorsanız eğer normal sayılabilir. Bence servise götürün, değişim şansınız var mı yok mu bir deneyin. İçiniz rahat eder en azından. Monitör modelden anladığım kadarıyla kavisli yapıya sahip?

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Çıplak gözle bu kadar değil diyorsanız eğer normal sayılabilir. Bence servise götürün, değişim şansınız var mı yok mu bir deneyin. İçiniz rahat eder en azından. Monitör modelden anladığım kadarıyla kavisli yapıya sahip?
Evet kavisli, VA panellerinde bu şekilde köşelerinde sızma olmasına normal diyorlar bazılarıda
Bilemedim şimdi

A Adem Helvacı abi seninde fikrini alabilir miyim TV panelleri ile Monitörleri kıyaslarsak ne dersin? Bir de araştırdığımda samsung VA panellerinde bu tür görüntüler çokça oluyormuş, genel birşeymiş yani

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Samsung ile görüştüm servise yönlendirdi ama servise götürüp götürmeme konusunda şüpheliyim yeni aldığım monitörü tornavida altına yatırmak içimden gelmiyor görüşüp eğer sorun varsa ( ki bence yok) birebir değişimi için talebinde bulunacağım
Ama A Adem Helvacı abimiz de tavsiye formunda bi tavsiyede bulunursa kararım daha da belirgin olur

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu sekilde emsal kararlar alınmış tvler vardır. Servis değişim yapmıyorsa tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz.
ama Va panel yapısı gereği beyazlıklar normal olduğunu hatırlatmak isterim, çoğu marka qled kavisli ekran modelini kaldırdı örnek Vestel. Tutunamadı yada Vestel beceremedi

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Bu sekilde emsal kararlar alınmış tvler vardır. Servis değişim yapmıyorsa tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz.
ama Va panel yapısı gereği beyazlıklar normal olduğunu hatırlatmak isterim, çoğu marka qled kavisli ekran modelini kaldırdı örnek Vestel. Tutunamadı yada Vestel beceremedi
Normal olduğunu söyleyenler olduğu gibi diğer forumlarda anormal olduğunu söyleyenlerde var işin uzmanlarından bir görüş almak istiyordum ben bana göre de sıkıntı yok daha bugün youtube da teknoseyir kanalında Acer Pradator monitörün incelemesini izledim 7-8 nin liralık makine bariz şekilde ışık sızması var köşelerde hemde benimkinden görece daha fazla ve IPS panel onu gördükten sonra halime şükrettim açıkçası

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Normal olduğunu söyleyenler olduğu gibi diğer forumlarda anormal olduğunu söyleyenlerde var işin uzmanlarından bir görüş almak istiyordum ben bana göre de sıkıntı yok daha bugün youtube da teknoseyir kanalında Acer Pradator monitörün incelemesini izledim 7-8 nin liralık makine bariz şekilde ışık sızması var köşelerde hemde benimkinden görece daha fazla ve IPS panel onu gördükten sonra halime şükrettim açıkçası
Aynen öyle, üreticiler şunu belirtir yayın esnasında problem yoksa sorun yoktur. Ama bariz oyunda veya birşey izlerken patlak veriyosa hakkınızı savunun ?

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Aynen öyle, üreticiler şunu belirtir yayın esnasında problem yoksa sorun yoktur. Ama bariz oyunda veya birşey izlerken patlak veriyosa hakkınızı savunun ?
Çerçeveyi söküp kenarları bantlama sorunu çözüyormuş benimki o kadar da yokta garanti süresi bitince bi bakarız şimdilik ne oyunda ne film izlerken bi sorun yok çok şükür

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt