Modemde engelleme nasıl yapılır?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
arkadaşlar geçenlerde burada tavsiye üzerine tp link archer vr1200 ac1200 model vdsl modem aldım.fakat bunda mac filtreleme yapamıyorum.yani evde kablosuz olarak bağlananların şifreyi değştırmeden internete girişlerini engellemek istiyorum.daha önce kullandığım ttnet modemde bunu yapıyordum.engellemek istediğim kişinin cihazının mac adresını filtrelıyordum.yani erişime engelle yapıyordum.bunda ise modem arayüzüne girip ebeveyn kontrollerınden cihaz adı tarayıp buluyorum engellemek istediğimi eklıyorum etkın tikini koyup kara liste olarak kaydet dıyorum oolmuyor.yani intewrnete girmeye devam edıyor.bunu nasıl ayarlayabilirim?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Teamviewer bılgılerınızı saat 17:00 sonra bana ozelden atarsanız yardımcı olmaya calısırım.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Teamviewer bılgılerınızı saat 17:00 sonra bana ozelden atarsanız yardımcı olmaya calısırım.
sağolun ama ben teamviewer kullanmıyorum

187dd10886115c511.jpg

20d3d28af88d532a1.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu resımde efektif zamanı ne anlama geliyor onu anlamadım

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
sağolun ama ben teamviewer kullanmıyorum

187dd10886115c511.jpg

20d3d28af88d532a1.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu resımde efektif zamanı ne anlama geliyor onu anlamadım
Efektif zaman o cihazın modemi kullanmasına müsaade ettiğiniz zamandır. Windows advanced serverlerde de kullanıcılara yetki atarken o tarz bir kısıtlama olurdu, mesela eleman sabah 09:00 da işbaşı yapıyorsa 08:45 te bırak interneti bilgisayarı bile açamaz yine 12:00-13:00 arası yemekteyse yine yemek zamanı kullanamaz, gibi kısıtlamalar yapılabiliyor. sizde o kişinin hangi saatlerde modemi kullanmasını istiyorsanız o saatleri oradan seçebilirsiniz veya efektif zamanı seçmezsiniz, kullanamaz.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Efektif zaman o cihazın modemi kullanmasına müsaade ettiğiniz zamandır. Windows advanced serverlerde de kullanıcılara yetki atarken o tarz bir kısıtlama olurdu, mesela eleman sabah 09:00 da işbaşı yapıyorsa 08:45 te bırak interneti bilgisayarı bile açamaz yine 12:00-13:00 arası yemekteyse yine yemek zamanı kullanamaz, gibi kısıtlamalar yapılabiliyor. sizde o kişinin hangi saatlerde modemi kullanmasını istiyorsanız o saatleri oradan seçebilirsiniz veya efektif zamanı seçmezsiniz, kullanamaz.
ben hiç seçmediğim halde bakıyorum yine internete giriş yapıyor.nerede hata yaptımı anlamadım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bunun kolay yolu vardır,bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum,belki farklı bir menüdedir,ismi sanki aile için gibi olmuş,ebeveyn :)

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Bunun kolay yolu vardır,bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum,belki farklı bir menüdedir,ismi sanki aile için gibi olmuş,ebeveyn :)
önceki kullandığım daha basitti.hemen yapmıştım
bana burada bu modemi aldıranlardan daha ses çıkmıyor.oysa yardımcı olabileceklerini düşünmüştüm

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471
Vdsl Modem kurulumu nasıl olacak illaki telefon mu gerekiyor bi yardım edin

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
çözümü tp link müşteri hizmetlerindenn öğrendim :)
modem arayüze girdikten sonra
GÜVENLİK+ERİŞİM KONTROLÜ orada üstten erişim kontolü aktif yapılıp kara liste seçip ekle diyoruz.eklemek istediğimiz cihazın adını ve mac adresini ekleyip kaydet diyoruz :) benim gibi bilmeyenler bu şekilde yapabilir :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bunun kolay yolu vardır,bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum,belki farklı bir menüdedir
çözümü tp link müşteri hizmetlerindenn öğrendim :)
modem arayüze girdikten sonra
GÜVENLİK+ERİŞİM KONTROLÜ orada üstten erişim kontolü aktif yapılıp kara liste seçip ekle diyoruz.eklemek istediğimiz cihazın adını ve mac adresini ekleyip kaydet diyoruz :) benim gibi bilmeyenler bu şekilde yapabilir :)
Hımm,hadi senin adına sevindim sevgili beyzabetül ,demekki başka bir menü içindeymiş,zaten ebeveynden şüphelenmiştim açıkçası :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt