MODEM TAVSİYE

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Arkadaşlar merhaba. Eve NETSPEED bağlatacağım fakat modeme ihtiyacım var.Tavsiye edeceğiniz modem marka model var mı ? Bir diğer konu modemi ikinci el almak ne kadar güvenli? İkinci el malum sitede ASUS N 16 ve TP-LINK TD-W9970 var fiyatları birbirine yakın , bu modeller için ne düişünürsünüz ? Birde Türk Telekom un modemleri satılıyor bunlarda sorun çıkar mı ? şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ben malum siteden 2 el modem aldım sorunsuz temiz çıktı fakat orda çakal dolu iyi araştırıp almak lazım yoksa öperler.aldığım modemi bir müddet sonra malum siteden 50 tl zararına sattım.(türk telekoma geçinde kendi modemlerini verdikleri için.)

1 Çevrimdışı

1234456

Yeni Üye
9 Mar 2021
20
Netspeed için Tp-Link TD-W9970v3 Türk Telekom modemi kullanıyorum. Letgo üzerinden ikinci el almıştım, 3 yılı geçmiştir.
İhtiyaçlarım artınca forumdaki tavsiyeler üzerine ikinci el Mikrotik RB951G-2HND aldım. İlgili konu linki.

Sahibinden, letgo, zebramo vs. sitelerde çakal cidden çok fazla ama sıfır modem fiyatlarının 300tl'den başladığı gerçeğinden dolayı kabul edilebilir risk diyorum ben.

Güvenlik konusuna gelirsek, bildiğim kadarıyla, TD-W9970v3 Türk Telekom'a özel üretildiği için halihazırda custom firmware'i bile yok, devre üzerinde seri port pinleri var ama uğraşanı var mıdır bilmem. %100 güvenli diyemem ama "O kadar bilgili birisi neden benimle uğraşsın?" kafasında olduğumdan satın aldım, kullanıyorum. Temizlik esnasında devre üzerinde lehim izi olmadığını da görebiliyorum.

Hata olmaması için soruyorum, internet bağlatacağınız firma mi yoksa mi?

Son düzenleme:
SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Netspeed için Tp-Link TD-W9970v3 Türk Telekom modemi kullanıyorum. Letgo üzerinden ikinci el almıştım, 3 yılı geçmiştir.
İhtiyaçlarım artınca forumdaki tavsiyeler üzerine ikinci el Mikrotik RB951G-2HND aldım. İlgili konu linki.

Sahibinden, letgo, zebramo vs. sitelerde çakal cidden çok fazla ama sıfır modem fiyatlarının 300tl'den başladığı gerçeğinden dolayı kabul edilebilir risk diyorum ben.

Güvenlik konusuna gelirsek, bildiğim kadarıyla, TD-W9970v3 Türk Telekom'a özel üretildiği için halihazırda custom firmware'i bile yok, devre üzerinde seri port pinleri var ama uğraşanı var mıdır bilmem. %100 güvenli diyemem ama "O kadar bilgili birisi neden benimle uğraşsın?" kafasında olduğumdan satın aldım, kullanıyorum. Temizlik esnasında devre üzerinde lehim izi olmadığını da görebiliyorum.

Hata olmaması için soruyorum, internet bağlatacağınız firma mi?
evet NETSPEED üzerinden kullancağım. Daha bağlantı yapılmadı ben hazırlık yapıyorum

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

1234456

Yeni Üye
9 Mar 2021
20
Normal bir kullanımda herhangi bir Vdsl modem bence işinizi görür, sonradan daha çoğuna ihtiyaç duyarsınız bir router alabilirsiniz. Tek seferde tüm işimi halledeyim derseniz Keenetik modemlere bakabilirsiniz, onların da öveni çok internette. Veya üst seviye modemler alabilirsiniz. Ama Türkiye'deki internet şartlarında o kadar para harcamak bence saçma.
Dediğim gibi yıllarca TD-W9970v3 kullandım ben, sonradan Mikrotik aldım. İyiki de almışım diyorum ama bunlar ihtiyaç meselesi. Sizin ne kadarına ihtiyacınız var? 4 kişilik bir ailede sadece 4 telefon kullanılıyorsa gidip 2000tl'ye modem almak israftır.

Hepsiburada 'da şöyle bir kampanya var :
Bu ürün router, arkadaşın işini görmez maalesef.

B Çevrimdışı

BENSALM

Yeni Üye
21 Eki 2021
17
53
2.EL DUSUNURSENIZ DOLAP UYGULAMASINDAN BAKABILIRSINIZ BEN 8 AY ONCE AIRTIES 5760 ALDIM COK MEMNUNUM AIRTIES OLMASAYDI KENETIC MODEMLERE BAKACAKTIM

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri