Modem Kendi Kendine Resetleniyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,712
64
images-120d7972fd0617213.jpg

Muhtemelen bu kablodaki DC-DC konverter devresinde sıkıntı olmuştur( 5V > 12V ),daha önce kullanıyordum demişşsin.Demek ki sana DC-DC iyi bir harici konverter lazım, bazı sitelerde bulunuyor,banklardaki pillerin tanesi normalde 2 A, bazı banklar bunu 10A ya kadar destekliyor ama volt olarak 5v :) işte bu 5voltu 12 yapan ve amperi düşürmeyen DC-DC lazım.
Ben köydeyken arabamın aküsünü değiştireceğim zaman çıkan eski aküyü vermiyordum, onu kullanıyordum uzun bir süre,baya işimi görüyordu,hatta uydu alıcısı ve tv izliyordum elektrikler kesilince ki sık kesiliyordu.
İlla buradan al demiyorum ,googlede arattır DC-DC konverter diye,kendine bir devre yap(tır) bak keyfine benim gibi :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,151
Şöyle Anlatıyım Hocam Elektrikler Gidince Açıyorum Wifiyi Fiber Kutusunu Kapalı bırakıyorum açmıyorum ilk önce modemi açıyorum açtıktan 2 3 dakka sonra fiber kutusunu açıyorum internet geliyor wifi Resetlenmiyor ama 5 dakka dayanıp tekrar Resetleniyor

12V çıkışlı Powerbank yok dostum

b_xiaomi-mi-power-bank-3i-10000mah-4.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,151
Bunlar 12volt çıkış vermiyor Başkan Telde veya cihazda ilgili chip varsa o zaman açıyor 12 kadar çıkıyor standart 5v çıkış veriyor.
12v alabilmek içinde ayrıca çip lazım :hmm

Aslında hiç uğraşmaya gerek yok. 2el ups alıp akülerini yenileyip doğrudan 220v modem ve router beslenilse en temizi.

Cegero Çevrimdışı

Cegero

Aktif Üye
27 Şub 2021
122
23
images-120d7972fd0617213.jpg

Muhtemelen bu kablodaki DC-DC konverter devresinde sıkıntı olmuştur( 5V > 12V ),daha önce kullanıyordum demişşsin.Demek ki sana DC-DC iyi bir harici konverter lazım, bazı sitelerde bulunuyor,banklardaki pillerin tanesi normalde 2 A, bazı banklar bunu 10A ya kadar destekliyor ama volt olarak 5v :) işte bu 5voltu 12 yapan ve amperi düşürmeyen DC-DC lazım.
Ben köydeyken arabamın aküsünü değiştireceğim zaman çıkan eski aküyü vermiyordum, onu kullanıyordum uzun bir süre,baya işimi görüyordu,hatta uydu alıcısı ve tv izliyordum elektrikler kesilince ki sık kesiliyordu.
İlla buradan al demiyorum ,googlede arattır DC-DC konverter diye,kendine bir devre yap(tır) bak keyfine benim gibi :)
kablodaki beyin ana kart gibi devre olan yerde sıkıntı çıkmış olabilir hocam dediğiniz gibi tek fas gibi bişey oluyor

Geri
Üst Alt