modem bağlantı sorunu

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
arkadaşlar internete bağlı gözüktüğüm halde hem kablolu hem kablosuz bağlanmak istediğimde sayfalar açılmıyor.modem yeniden başlattığımda sorun çözülüyor.bu durumla hemen hemen hergün karılaşıyorum.bunun sebebi ne olabilir

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Benzeri bir problemde modemi sifirlamaktan üsendigim icin modem arayüzünden yeniden baslat secenegine tikladiktan sonra modem kendisi yeniden baslattiginda modemdeki internet oldugu halde baglanmama sorunu cözülmüstü..
bende bu şekilde çözüyorum.modem arayüzüne girip yeniden başlat yapıyorum düzeliyor ama nedenini merak ettim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Modemi sıfırlamayı deneyin derim. Modem arayüzünde kiralama süresi gibi bir ayar mevcut mudur?
Modemi sıfırladım.kiralama süresi falan göremedim
genelde bu durum ben evde olmadığımda oluyor.evden yada dışarıdan birileri müdahalemi ediyor anlamadım
eve geldiğimde bilgisayarı açıyorum bakıyorum bağlanmış gözüküyor ama sayfalar açılmıyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Modemin şifresini değiştir,evden kimseye de verme ,tekrar evden çıkarak kontrol et bakalım aynı sorun olacakmı :)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Modemin eski olabilir mi?
Aynı sorun bende de var ? her sabah kapatıp açıyorum.
Bütün ışıklar normal yanıp net bağlı gözüküyor fakat internet olmuyor genelde.

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
DNS ayarlarını kontrol edebilirsiniz elle DNS vermişseniz otomatik DNS yapıp deneye bilirsiniz

H Çevrimdışı

Huncu

Yeni Üye
20 Kas 2018
22
74
Ayni olay bende VPN bağlantısı yaptığımda oluyor.İnternet bağlı fakat pc bi türlü bağlantıyı göremiyor.Modemi kapayıp açınca düzeliyor.Net master modemle ilgili olabilirmi acaba..

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Modemin şifresini değiştir,evden kimseye de verme ,tekrar evden çıkarak kontrol et bakalım aynı sorun olacakmı :)
modemi sıfırlayarak yeni şifre oluştururlar :)
bu konuyu açtıktan sonra daha henüz olmadı:sirit

Yazılım güncellemesi varmı yokmu kontrol edebilirsiniz
buna nasıl bakabiliyoruz?

Modemin eski olabilir mi?
Aynı sorun bende de var ? her sabah kapatıp açıyorum.
Bütün ışıklar normal yanıp net bağlı gözüküyor fakat internet olmuyor genelde.
ne eskisi ya.temmuzda almıştım .daha 3 ay oldu

DNS ayarlarını kontrol edebilirsiniz elle DNS vermişseniz otomatik DNS yapıp deneye bilirsiniz
ben her zaman elle dns girerim.şuan 8.8.8 olanı kullanıyorum

Ayni olay bende VPN bağlantısı yaptığımda oluyor.İnternet bağlı fakat pc bi türlü bağlantıyı göremiyor.Modemi kapayıp açınca düzeliyor.Net master modemle ilgili olabilirmi acaba..
o kullandığın vpn ile alakalı.mesela bende önceden hma kullanırdım.böyle sorun olmazdı.sadece diğer vpnlerde böyle sorun yaşardım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt