Modasevda insanları canından bezdırdı.

K Çevrimdışı

kutupyildiziyim

Yeni Üye
28 Eyl 2020
1
68
Modasevda interneten yaptığı satışlardan insanları yanıltarak dalga geçiyorlar.Ürünleri iade etmiyorlar.Başka firmaların ürünlerini ekleyip insanları kandırıyor.Bunlara bir dur diyecek birleri yok mu?

WhatsApp-Image-2020-09-28-at-19.51.48-1.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-28-at-19.51.48.jpg

WhatsApp-Image-2020-09-28-at-19.51.49-1ccccc.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-28-at-19.51.49-2.jpg
WhatsApp-Image-2020-09-28-at-19.51.49.jpg

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
geçmiş olsun, günümüzdeki en büyük problemlerden biri bu olay.

ferrari gösterip anadol yollamak. bulunduğunuz ildeki tüketici hakem heyeti, cimer ve gerekirse teknolojik suçlar büro amirliğine şikayette bulunun, sonuçta elinizde fişiniz, faturanız, yazışma ve sipariş ile ilgili her belge mevcuttur.

şunu diyebilirler, ürün aynısı, beden aynı olmadığı için farklı duruyor ! kesim aynı ama kumaşından dikimine bambaşka şeyler gönderilmiş. (bu arada, ihram kıyafeti gibi durmuş sizde ? )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Modasevda denen bu satış noktası ile Dernek olarak da iletişim kurmaya çalıştım.

Kendileri tam bir dolandırıcılık çetesi gibi maşallah yaptıkları da yasalardaki açık nedeniyle yanlarına kâr kalıyor ama ellerinden gelmeyecek tek şey, bizim burada insanlara verdiğimiz bilgilerin önüne geçmek. İşte onu başaramazlar.

Aynı kıyafet ile ilgili daha önce benim başlattığım işlem de söz konusu.

Umuyorum bir sinir ile buraya konuyu açıp sonra unutmazsınız zira sizler yasal haklarınızı aramadığınız sürece bu dolandırıcı işletmeler her zaman amaçlarına ulaşmaktadır.

modasevda.png

Burada ilgili satıcının hakkındaki sonu gelmez şikayetler de mevcut.

Modasevda,com gibi, kanundaki bazı maddeler (Hijyen ürünleri değiştirilmez) üzerinden açık bulup geri almamak üzere satış yapan sahtekâr işletmeleri ifşa etmek de boynumuzun borcudur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
geçmiş olsun, günümüzdeki en büyük problemlerden biri bu olay.

ferrari gösterip anadol yollamak. bulunduğunuz ildeki tüketici hakem heyeti, cimer ve gerekirse teknolojik suçlar büro amirliğine şikayette bulunun, sonuçta elinizde fişiniz, faturanız, yazışma ve sipariş ile ilgili her belge mevcuttur.

şunu diyebilirler, ürün aynısı, beden aynı olmadığı için farklı duruyor ! kesim aynı ama kumaşından dikimine bambaşka şeyler gönderilmiş. (bu arada, ihram kıyafeti gibi durmuş sizde ? )
Geçen hafta aklıma geldi. Kanundaki hangi maddeler geçerliliğini yitirdi, hangileri artık halkı korumuyor ve güncellenmesi gerekiyor şeklinde bir başlık açıp altında fikirlerimizi paylaşıp, gerekli olgunluğa ulaştıktan sonra bunu talep olarak devlete iletmek gerekir bence.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Bu tarz az bilinen alışveriş sitelerinden sipariş vermeden önce adını muhakkak google da aratırım şikayet varmı diye varsa uzak dururum alışverişten umarım bu başlıkta bu şekilde aratıp alışveriş yapmak isteyenlerin okuduktan sonra vazgeçeceği yer olur

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu tarz az bilinen alışveriş sitelerinden sipariş vermeden önce adını muhakkak google da aratırım şikayet varmı diye varsa uzak dururum alışverişten umarım bu başlıkta bu şekilde aratıp alışveriş yapmak isteyenlerin okuduktan sonra vazgeçeceği yer olur
Bunun çok daha etkili olacağı yöntem ise mağdurların prosedürleri gözünde büyütüp işin peşini bırakmaması olur :ok

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Bunun çok daha etkili olacağı yöntem ise mağdurların prosedürleri gözünde büyütüp işin peşini bırakmaması olur :ok
İnşallah bırakmazlar online olarak bile şikayet yapılabiliyor artık ne yazık ki bizde adalet işleyişi çok uzun ve meşakkatli bu nedenle şikayetçi olsak bile bunu tüketici mahkemesine taşımak yerine şikayetvar tarzı mecralara taşıyoruz çözüm bulmak adına

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
geçmiş olsun ben denemeden kıyafet almamaya dikkat ediyorum.bu yüzden internetden kıyafet işine sıcak bakmıyorum.
Usta yanlışlık olur, uymama olur, rengi yanlış gelir vs bunlar eyvallah da, Özellikle iç çamaşırı söz konusu olduğunda gösterilen ile gelen arasında Dünya ile Mars kadar fark var. Normal kıyafetlerde de kumaş cinsini yazmamak nedir yahu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt