Millenicom tavsiye ederim..

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
turknet belasından bende kurtulmak istiyorum . Nerden bulaştık. millenicom bu eski doping internettir kendileri . Bende geçsem mi acaba emin olamadım

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Evet demin Reklamlarda çıktı gördüm ama berbat bir firma diyorlar.

K Çevrimdışı

kurzawa

Aktif Üye
11 Ocak 2020
73
44
Zamanında eski ismiyle doping kullanan biri olarak tavsiye etmem. 1,5-2 ay internetsiz kaldığım zamanı, arıza olduğu zaman 3-4 gün Telekom çalışanı gelsin diye beklediğim günleri çok iyi biliyorum.

Taahhütün bitmesine birkaç gün kala Telekoma geçtim. Çok uzun zamandır da sorun yaşamadığım için geçen kasım ayında dolan 2 yıllık taahhüdü yeniledim.
Geçen yaz internet kopmuştu. Arıza ekibi ertesi sabah gelip inceledi. Hizmetin kalitesi kadar arıza durumunda karşıda muhatap bulabilmek önemli.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
bu turknet ne yapışık birşey .abone olayım dedim sonra evrakları göndermeden vazgeçeyim dedim yakamı bırakmıyorlar.en son numaralarını engelledim baktım hala aramaya çalışıyorlar

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
turknetin sistemi bir defa türkiyede tutmaz. Ben hizmet karşılığı para ödüyorsam karşımda muhatab bulmak isterim. Önemli işler vs durumlar olabilir. İnternet gittiği anda kimseyi bulamıyorsun. 2-3 gün bekle de sana online işlemlerden cevap yazsınlar. istediği kadar şu sebeden bu sebeden desinler olmaz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
turknetin sistemi bir defa türkiyede tutmaz. Ben hizmet karşılığı para ödüyorsam karşımda muhatab bulmak isterim. Önemli işler vs durumlar olabilir. İnternet gittiği anda kimseyi bulamıyorsun. 2-3 gün bekle de sana online işlemlerden cevap yazsınlar. istediği kadar şu sebeden bu sebeden desinler olmaz

Tutmaz diyorsunuz ama büyük sağlayıcıların da sunduğu hız ve fiyat oranı belli.
Bu devirde 35-50 megabitten aşağısını sunmamaları lazım ama iyi bir internet için 100 TL üzerine çıkmak gerekiyor.
Millet 500-500 gibi simetrik internetleri alırken bizde hala upload hızları yerlerde.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Tutmaz diyorsunuz ama büyük sağlayıcıların da sunduğu hız ve fiyat oranı belli.
Bu devirde 35-50 megabitten aşağısını sunmamaları lazım ama iyi bir internet için 100 TL üzerine çıkmak gerekiyor.
Millet 500-500 gibi simetrik internetleri alırken bizde hala upload hızları yerlerde.

Daha yeni yeni çoğalıyor bu firmalar turknet ilk adımı atan olduğu için kullanıcı sayısı fazla. turknete gelen başka firmalara gidiyor Netspeed , millenicom vs
hiç değilse onlarda muhatab var

powerboard Çevrimdışı

powerboard 

Yeni Üye
5 Ara 2019
25
11 yıldır türktelekom kullanan birisi olarak hem hızımı düşürmek hemde 24 ay taahhüt vermek istemediğimden 5 şubat 2020 tarihinde taahhüt süresi bitecek olan 35 mbit/sn hız ve kotasız sözleşmemi (76 Tl ) süresi sona ermeden millenicom a geçiş sağladım.millenicom dan altyapım uygunluğuna göre 60 mbit/sn hız alacağımı belirttiler.taahhütsüz (istediğin zaman çıkabilirsin) 100 mbit/sn kampanyasına (99,90 Tl) katılmak için müraacatımı 26 01 2020 tarihinde yaptım.28 01 2020 tarihinde geçişim sağlandı.kullanıcı adı password geldi ve kullanmaya başladım.speedtest den yaptığım hız testlerinde 31 mbit/sn olarak başladığım hızı whatsapdan arayarak bilgilendirdim ve yaklaşık bir saat sonra hızımı 47,95 mbit/sn olarak aldım.böyle devam eder diye düşünüyorum.memnunum.tavsiye ederim.eğer istediğim gibi gitmezse taahhüt olmadığı için ayrılmak kolay olur diye düşünüyorum.eğer türk telekom altyapınız varsa ve modeminiz varsa geçiş ve aktivasyon vede modem ücreti alınmıyor.tavsiye ediyorum. bulunduğum yer Fethiye. Dağıtım kutuya uzaklığım 295 metre.28.01.2020 saat 0021 de yaptığım hız sonucu aşağıda

8988335948f52c0157abdf76a6.png

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
tarife 100Mb,sanırım uzaklığa göre alabileceğiniz hız da 60Mb(295 metreye göre) ama gelen fiziki hız 45/46Mb!! sizce düşük değilmi?
ayrıca Upload da çok kötü(100 lük tarife veya 60Mb gerçek fizikiye göre)

bence bu işin de boku çıkmış durum da,bir sürü şirket var çoğu onun bunun alt yapısını kullanıyor!
ortada fiziki olarak da yok mesafe yok bilmem ne gerekçeleri ile adam gibi bir hız verilemiyor!

Bence AKN de kalkınca mevcut altyapılar artık kesinlikle yetersiz kaldı!!

Bir de merak ettiğim konu;örneğin bu Millenicum kimin altyapısını kullanıyor??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt