Millenicom haber vermeksizin zam !

H Çevrimdışı

harund

Yeni Üye
3 Eki 2022
14
24
Yaklaşık 3 ay önce millenicom İSS'sine geçtim. Geçerken fiyatları çok ucuz olduğu için yakın zamanda zam gelmesini bekliyordum defalarca kez müşteri hizmetlerine sorduğumda kesin bir şekilde 2023 Mayıs'a kadar zam olmayacağı belirtildi. Tahhütsüz bir tarife kullandığım için istedikleri gibi zam gelme ihtimalinin farkındaydım bu konuda sorun yok. Asıl sorun biraz önce gelen SMS Ekim (geçen dönem faturası) ayında kullandığım internetin faturası 124.90 TL de -> 169.90 TL ye, tarafıma hiçbir şekilde haber verilmeksizin çıkartılmış.

Taahhütsüz sözleşmenin mantığı istediğim zaman çıkmak değil mi ? Fiyat duyurusu yapılsa ve ben bütçeme göre aksiyon almak bir tüketici olarak hakkım değil mi ?

Hakkımı arayabileceğim bir yol var mı, bu habersiz fiyat artışıyla ilgili herhangi bir kanun, mevzuat biliyor musunuz ? Teşekkürler.

Ayrıyeten belirtmek isterim, eskiden internet sitelerinde bulunan en üst taahhütsüz tarife 124.90 TL yazıyor ve modem dahil ücretiydi. Fiyat güncellemesinden sonra bütün tarifelerine modem ücreti hariç bir şekilde yazılmış ve herhangi bir göze çarpan açıklama mevcut değil.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Taahhütsüz paket olduğu için zam yapma hakları var. Zam gibi olumsuz durumlardan etkilenmemek için Taahhütlü paket en iyisi

H Çevrimdışı

harund

Yeni Üye
3 Eki 2022
14
24
Taahhütsüz paket olduğu için zam yapma hakları var. Zam gibi olumsuz durumlardan etkilenmemek için Taahhütlü paket en iyisi
Hocam olay zam olması değildi, zam haberi verilmemesiydi ama sorun çözüldü daha doğrusu sözleşmeyi okudum ve sözleşmede tüketiciye SMS mail fatura veyaaa diyip internet sitesinde duyurulması diye eklemişler. Yani tarafıma hiçbir şekilde haber vermeden internet sitesinden duyurulması kabulmüş. Yasal haklarımı hiçbir fikrim yok.

Geri
Üst Alt