Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
merhaba dostlar. midea prime 12000btu modeli bir yıldır kullanıyorum. sizlerle bu aya ait elektrik kullanım bilgilerimi paylaşmak istedim. klima kullanmadığımız aylarda günlük ortalamamız faturada 3,7kW gelmiş. klimayu bu ay 27 derecede sabit olarak bir ay boyunca kullandık. gelen güncel faturamızda günlük ortalama tüketim 10,8 kW gözüküyor. şanlıurfada ikamet ediyoruz. çok sıcak günlerdeyiz.

sizce bu tüketim normal midir?
35 derece üstü dış ortam ısısında 7kw günlük tüketim gayet iyi.
Dış ortam sıcaklığı tüketimle paralel hareket eder.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Bir değerli dostumuz da instadan yazmış uygulama çalışmıyor diye, programı yükleyip kaldırınca sorun düzelmiş. Benim telefondan kontrol ettim, ne evdekilere ne de ofisteki klimaya erişimim yok şu an.

Bakalım benim sorun nereden çıkacak.

Screenshot_20220812-183530_MSmartHome.jpg
Programi sildim.
Cihazı sigortadan kapat aç yaptım.
Dongle söktüm geri taktim.
Ap moduna aldım.
Uygulamayi çalıştırdım o anda cihazi kendi buldu zaten. En son yüklenen bir eklenti paketi var ondan sonra sacmaliyordu biraz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Programi sildim.
Cihazı sigortadan kapat aç yaptım.
Dongle söktüm geri taktim.
Ap moduna aldım.
Uygulamayi çalıştırdım o anda cihazi kendi buldu zaten. En son yüklenen bir eklenti paketi var ondan sonra sacmaliyordu biraz
bazen sunucu kaynaklı erişim problem olabiliyor. mevcut ayar ve düzeninizi bozmayın birkaç günden fazla süren sorun olursa o zaman
müdahele edin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bazen sunucu kaynaklı erişim problem olabiliyor. mevcut ayar ve düzeninizi bozmayın birkaç günden fazla süren sorun olursa o zaman
müdahele edin.
Bende 5 Midea ürün var aynı uygulamadan kullandığım, uygulama kaldırıp yeniden kurmak sıkıntı benim için, yoğunluktan henüz ilgilenemedim ancak bendeki sorun halen devam ediyor mesela.

T Çevrimdışı

tifosipod 

Yeni Üye
2 Eki 2021
12
Kısmen azalıyor normal moda göre ama bu sefer cihazın ne gear ne de eco modunu kullanabiliyorum seste tamamen kesilmiyor siz de benzer sorun yaşıyorsunuz
Genelde akşam 09 sabah 06 arası çalıştırıyoruz. Oda sıcaklığı 28 ve üstü oluyor açtığımızda. İçerisi istediğimiz sıcaklığa ulaşınca (23-24)cihazı sessize alıp sabah uyanana kadar o şekilde bırakıyoruz. Son 15 dk'kadır eco 24 de fan auto'da çalışıyor. Bu sürede üç kez çok kısa tık sesi geldi. Umarım tez zamanda sorununuz hal olur.

cbasedb Çevrimdışı

cbasedb

Yeni Üye
6 Tem 2022
8
Midea Prime 12000 Btu klimami Antalya'da guneydogu cepheye bakan salonumda Eco modda 27 derecede yuzde 1 fanda calistiriyorum ve tam tadinda hayal ettigimiz gibi bir serinlikte oturuyoruz. Bu sekilde gercekten cok az mi tuketmis oluyoruz, yoksa kacirdigimiz bir nokta mi var? Mesela dusuk fan hizinda eco modda bu degere ulasmak icin cok daha fazla calisiyor olmasi gibi vs? Gercekten inanamiyoruz cunku bu duruma.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba iç ünite plastiği değiştirilecekmiş parça bekliyoruz umarım bu şekilde çözülür sorun şu an klimayı kullanamıyorum sabah kadar ses yapıyor yatakta tam klima altında siz de kışın sadece ilk açıldığı zaman mı yapıyor
Hayır, kış koşulunda ürün termostata girince de yapıyor. Yani temel olarak şöyle düşünün, kompresör çalışıyor, eşanjörü ısıtıyor, eşanjör ısınırken genleşip kasasının içindeki bu genleşme nedeniyle kendi plastik kasasında ses yapıyor, sonra ortam sıcaklığı iyi diyerek kompresör durunca eşanör soğumaya başlıyor, genleşme daralmaya dönüyor yine ses yapıyor ve döngü hep devam ediyor o nedenle kış modunda fabrika çıkışı olarak ön tanımlı yüklenmiş olan 4 koddan birisi de termostata girdiğinde cross fan üflemesini durduruyorlar ki eşanjör ani soğuma yapıp ses çıkarmasın. bence servise bu durumu izah edin ki aynı dertten bir de kış modunda muzdarip olmayın.

Merak ediyorum Xtreme ve All Easy pro acaba kış koşulunda genleşme sesi yapacak mı?

Bendeki prime yaz modunda yapmadı kış modunda yaptı, şimdi Xtreme ve All Easy Pro (AEP) testlerinde de yaz modunda tek bir tık dahi yok ama kış modunda yakından takip edeceğim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Midea Prime 12000 Btu klimami Antalya'da guneydogu cepheye bakan salonumda Eco modda 27 derecede yuzde 1 fanda calistiriyorum ve tam tadinda hayal ettigimiz gibi bir serinlikte oturuyoruz. Bu sekilde gercekten cok az mi tuketmis oluyoruz, yoksa kacirdigimiz bir nokta mi var? Mesela dusuk fan hizinda eco modda bu degere ulasmak icin cok daha fazla calisiyor olmasi gibi vs? Gercekten inanamiyoruz cunku bu duruma.
Bunu bu ayarlar ile hiç test etmedim ama aklıma düşürdünüz artık kesinlikle denemem gerekecek fakat mantık bana şunu söylüyor, siz %1 fan ile konfor koşulunuzu üst seviyeye çıkarıyor olsanız da, hava devinimi inanılmaz düşer ve aradaki açığın kapatılabilmesi için çıkış soğutma değerinin daha aşağı çekilmesi gerekir. Soğutma değerinin aşağı çekilmesi için kompresör frekansının yukarı çıkarılması gerekir ve bu da tüketimi arttırır.

Şu olur ona itirazım yok. Ortam gerekli iklimlenme koşulunu sağlamıştır, sonra siz kendi modunuza geçersiniz, yalıtımınız da iyi ise uzun süre sizi idare eder ancak yine de süre uzadıkça kompresör aradaki açığı tolere etmek isteyecektir.

Bu benim mantıksal bakış açım olsa da bu durumu şimdi ofisimdeki Midea AEP (All Easy Pro) klima üzerinde güç monitöründe de kayıt altına alıp kontrol edeceğim, duruma göre sonucu internette de yayınlayabilirim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İlk kayıtları aldım, Fan ayarını %1 yaptım, tüketim verilerini ve ortam sıcaklığını da kameraya aldım.
10 dakika ve 20 dakika sonra ortam sıcaklığı ve tüketim verilerini yeniden kontrol edeceğim .ok

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
İlk kayıtları aldım, Fan ayarını %1 yaptım, tüketim verilerini ve ortam sıcaklığını da kameraya aldım.
10 dakika ve 20 dakika sonra ortam sıcaklığı ve tüketim verilerini yeniden kontrol edeceğim .ok
Nedir adem hocam kayitlar. Ben ortam sıcaklığını istediğim ayara getirdikten sonra fani yüzde 1 e cekip bırakıyorum. Merak ettim doğrusu gerçekten etki ediyor mu diye.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri