Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Sen ne varsa aklında yaz, azını burnunu gırarız bendeki klimanın merak etme babuş :kiskis
A Adem Helvacı f1 den f8 e kadar kod var her f in içinde farklı sayilar var bunların özellikleri ni bilmeden tektek denemeden bilemiyorum şuan aktif olarak f4 e 4 yapılı benim makina oda ara verince fanı kapatıyor bu arada memleket eksilerde yine maşallah dışarı kıtır kıtır buz fırtına var soğuk ta açıkta kalana Allah yardım etsin makina yine ful time kapanmadı bundan 2gun önce hava yumuşakti ara verebiliyor du dışarı ekside fulltime?? bu arada 32 gün 24 saat minimum 26 max 30 set ile 280 kw yaktık bu dönem 1ayda 7gun eksi -5 -6 larda idi geri kalan +5 10 arası idi ekside olduğumuz 7gunde toplam 7kere defrosta girdik oda günde 1kez yapar defrost süresi 1dk bile sürmedi anlaşılan bu ayda çetin geçecek ????

Screenshot_20220116-142712.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu arada 32 gün 24 saat minimum 26 max 30 set ile 280 kw yaktık bu dönem 1ayda 7gun eksi -5 -6 larda idi geri kalan +5 10 arası idi
Ya kardeşim bu işte ilginç bir durum var.

Senin düzgün bir izolasyonun da yok bildiğim kadarı ile.
Ben 22 de çalıştırdım, yeri geldi dışarıda 12 dereceyi gördük, hiç ama hiç bir şekilde eskiye düşmedi hava şimdiye kadar, yine de bana 200kw gelirken senin klima nasıl oluyor da 280kw tüketiyor inanılmaz bir şey bu bana göre. :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi midea prime 12 BTU klimam saatte 1,2 defa defrosta giriyo. Bu kadar sık yapması anormal bı durum mudur?
Nem oranı, esinti durumu, havanın koşulu defrost için etkendir.
Defrosta girmesinden ziyade size olumsuz etkisi olup olmadığı önemli temel olarak.
Yine de nerede yaşadığınızı ve son bir haftanın hava durumunu yazabilirseniz sevinirim zira ''saatte 1-2'' derseniz her saat 1-2 kere demektir ki bu bence normal değil.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35

Ben 22 de çalıştırdım, yeri geldi dışarıda 12 dereceyi gördük, hiç ama hiç bir şekilde eskiye düşmedi hava şimdiye kadar, yine de bana 200kw gelirken senin klima nasıl oluyor da 280kw tüketiyor inanılmaz bir şey bu bana göre. :alala
A Adem Helvacı abi şimdi şöyle bir durum var benim makina sadece dışarı 5in altında olunca hiç kapanmıyor ama hava 10 12 olunca en azından ara verebiliyor geçen ay 7gun hiç kapanmadı eksilerde iken artık ben dedim ulan az ara ver bisi olacak kendi kendime, ara verse yine belki 280den az yakardı.evet bende izalasyon yok ama suda var ben seti 28 de yapsam içerisi kıvama gelince kısıyor 30 da yapsam kısıyor bence 22 vs 28 arasında frekans farkı olur ama bir müddet sonra kısıyor zaten makina set le çalışma prensibi farklı bence yüksek setler çalışma süresi ni uzatabilir ama kismasa dediğin gibi bende düşünürdüm,bu arada ben baya bir çekinceliydim kış bastırınca defrostan kendine gelemez diye maşallah diyeyim o soğuklarda konforu gece gündüz dibine kadar yaşadım

Screenshot_20220118-002238.jpg

Son düzenleme:
Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35

A Adem Helvacı hey maşallah havaya bak geceden beri kapanmadık daha ? defrosta da girmedik set 28:cool

Screenshot_20220118-151527.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Abdullahyuce

Yeni Üye
1 Ağu 2021
3
27
Nem oranı, esinti durumu, havanın koşulu defrost için etkendir.
Defrosta girmesinden ziyade size olumsuz etkisi olup olmadığı önemli temel olarak.
Yine de nerede yaşadığınızı ve son bir haftanın hava durumunu yazabilirseniz sevinirim zira ''saatte 1-2'' derseniz her saat 1-2 kere demektir ki bu bence normal değil.
Adem Bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Adana da yaşamaktayım. Sadece akşam 17.00-24.00 saat aralığında klimayı 25 derece otomatik fan ayarında kullanıyorum. Bi haftadır ortalama 5 derece, nem ise %40-80 aralığında. Ancak bu sorun sadece bu hafta değil kış başlangıcı Aralık ayindan beri var. Sık defrosta girmesi rahatsız ediyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Adana da yaşamaktayım. Sadece akşam 17.00-24.00 saat aralığında klimayı 25 derece otomatik fan ayarında kullanıyorum. Bi haftadır ortalama 5 derece, nem ise %40-80 aralığında. Ancak bu sorun sadece bu hafta değil kış başlangıcı Aralık ayindan beri var. Sık defrosta girmesi rahatsız ediyor.
Aslında bunun için, hazı tam da mevsimindeyken ''Klima neden defrsot yapar, hangi koşullarda daha sık defrsot yapar?'' sorularını cevaplayabilecek bir video çekmek gerekecek bence.

%60 a kadar eyvallah ancak üstü durumlar için daha açıklayıcı bilgi sunmak lazım.

Bu arada sizin durum bence normal değil. Servise bilgi verin gelip bir tespit yapsınlar, sonucu bana bildirebilirseniz ben de konuyu geekirse sizin bölgeden sorumlu müdür arkadaşa aktarırım.

A Çevrimdışı

Abdullahyuce

Yeni Üye
1 Ağu 2021
3
27
Aslında bunun için, hazı tam da mevsimindeyken ''Klima neden defrsot yapar, hangi koşullarda daha sık defrsot yapar?'' sorularını cevaplayabilecek bir video çekmek gerekecek bence.

%60 a kadar eyvallah ancak üstü durumlar için daha açıklayıcı bilgi sunmak lazım.

Bu arada sizin durum bence normal değil. Servise bilgi verin gelip bir tespit yapsınlar, sonucu bana bildirebilirseniz ben de konuyu geekirse sizin bölgeden sorumlu müdür arkadaşa aktarırım.
Adem Bey çok teşekkür ederim. Yarın hemen servisi aricam.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Merhaba midea prime 12 btu cihazım çalıştırınca çıt çıt ses geliyor bu ses kapattığm zamanda bir müddet gelmeye devam ediyor. Evde iki tane daha klimam var mitsubishi electric onlardan hiç ses gelmiyor. A Adem Helvacı Erinç Erinç
Benim midea üretimi airfel de yapıyordu. Bir süre sonra kesildi. Geçenlerde ikinci klimayı aldım o da yaptı ve 2 hafta falan oldu artık yapmıyor.

Bu genleşme sesi sanırım ilk başlarda veya uzun süre çalıştırılmadığında falan oluyor.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Merhaba midea prime 12 btu cihazım çalıştırınca çıt çıt ses geliyor bu ses kapattığm zamanda bir müddet gelmeye devam ediyor. Evde iki tane daha klimam var mitsubishi electric onlardan hiç ses gelmiyor. A Adem Helvacı Erinç Erinç
Merhaba Adem abinin youtube kanalında bunla ilgili bir videosu vardı izlemenizi öneririm. Sesin olması normal, çünkü Midea klimların anlık olarak sürekli bir ortam ısı değişimine adapte olma durumu var, özellikle beni takip et modunda. Kişisel olarak düşüncem önemli olanın sizin Adem abi gibi klimadan verim alabilmeniz önemli diye düşünüyorum. Saygularımla iyi geceler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, bahsi geçen ses KASA GENLEŞME SESİ olarak geçer.
Yaz modunda yani soğutma yaparken de aslında vardır lakin saniyelerle ifade edilir ve çok düşük seslidir o nedenle farkedilmez.
Kış modunda ise süre ilk çalışma ve kapanışta daha belirgin duyulur, süre daha uzundur. Kış modunun dezavantajı ise ısıtmada termostata girince ani bir soğuma yapar üfleme nedeniyle, bu da ani sıcak ani soğuk nedeniyle plastik olan kasanın, metal olan eşanjör ile eklem yerlerindeki genleşme hareketine bağlı olarak ses çıkmasına neden olur.

Genel anlamda bu sesi, kış modunda ilk kullanmaya başladığım zaman farkedip vatandaşı bilgilendirmiştim.

Teknik bir arıza değildir ama keyfe keder kattığı da bir gerçektir.

R Çevrimdışı

regalo

Yeni Üye
17 Tem 2021
20
34
Merhabalar,
Midea Prime 12 kullanıyoruz. Adana'da yaşamaktayım. Yaklaşık 13m2'lik yüksek tavanlı, yalıtımsız eski bir evin odasında ısıtmada çalıştırıyoruz. Fakat 27 derece altında hiç bitmeyen bir soğuk esinti var. Bir de dikkatimi çeken fan hiç durmuyor. İstenilen ortam ısısına ulaşılsa dahi hiç durmuyor. Bunlar normal mi merak ediyorum. Bir de o çıt çıt sesi bende yazın da kışın da aşırı fazla. Adem hocamın konu hakkındaki izahı mantıklı fakat şu bir gerçek ki bu midea Prime'ın kasa malzemesi pek kaliteli değil. Çok küçük sıcaklık değişimleri bile bu genleşme sesine neden oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri