MİDE BLANC 9000 BTU KLİMA ALDIM BUYRUN

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26
Merhaba arkadaşlar.
Aradığımız klimayı sayenizde aldım. Şimdiden çok teşekkürler. Alalı bir süre oldu fakat hem zamanım olmadı, hem klimayı kullanıp tecrübe yapmak istedim.

Antalya merkezde yaşıyorum.
Aldığım klima başlıkta da belirttiğim üzere midea blanc 9000 btu. Nerden buraya geldim. Kumtel daylux, airfel, wessen, vs bir iki marka arasından bunu seçip aldım. Fason klima almaktansa üreticiden almak daha iyiydi. İnternetten araştırdım. Fiyat olarak fazla fark olmayınca, birde muhatabım olması için gittim bayiden aldım.
Fiyat 1945TL 3 yıl Garantili.
Klimanın montajının yapılması gerçekten maceraydı. İstediğim gün ve saatte geldiler. Gelen ekip 4 kişiydi. Günde 7-8 montaja gidiyorlar sanırım. Klimanın yerini güzelce anlatıp, benim fikrimi bile soraraktan, uygun yere taktılar.
Montaj toplamda 1 saat falan sürdü. Birde aksilik geldi başımıza. İç ve dış ünite ayakları montajı yapıldı, borulama ve bakır kablo hazırlandı. Artık iş asmaya geldi, pat elektrikler gitti.
Arkadaşlara bu vakum olayını da sordum. Borunun içini temizleme işi, vakum olayını yapıyorsunuz dimi dedim. Evet tabi yapıyoruz dediler. Elektrikler gidince iç ünite ve dış üniteyi yerine asıp başladık elektriklerin gelmesini. Adamlar abi vakum yapmasakda olur demedi. Geçiştirmedi. Birde klimanın elektrik bağlantısıda kalmıştı. Baktık elektrik gelmiyor. Adamları gönderdim. Boşuna bekleyip diğer işlerinden olmasınlar. Benimde işimin yoğunluğundan o gün içinde işimizi bitiremedik. Ertesi gün sabahtan sözleştik. Geldiler. Elektrik hattını bağlayıp, vakuma geçtiler. Yaklaşık 10 dk vakum oldu. Sonrasında işleri bitirip açtık klimayı. Valla düzgün, temiz ve işini bilenlerdi. Ben gerçekten çok memnun kaldım.

Artık bundan sonrası bana kaldı. Kurcalamaya başlayabilirim.

Kumanda ışıklı. Ayrıca gece kullanımı için derece arttırıp eksiltme tuşlarında gece parlayan bişi var. Çok iyi düşünmüşler.
3 fan hızı ve bir de otomatik var.
uyku modu yok ama sessiz mod var. gerçekten çok sessiz oluyor. Özellikle gece uyurken dikkat ediyorum ses gelmiyor.
dış ünite enerji tasarrufu diye bişi var. Bunu %75, %50, %27 şeklinde düşürebiliyorsunuz.

Sizlerin de sormak istediğiniz birşeyler olursa belirtin. Elimden geldiğince yapar eklerim.
Genel itibari ile ne düşünüyorsanız derseniz, pişman değilim. İyi bir klima almışım.

Şimdide fotoğraflar.

0BrWmB.jpg

r2yXMm.jpg

vpyA54.jpg

Q7y8By.jpg

8dXW1n.jpg

qWyQBd.jpg

aGg8E4.jpg

nWy9EN.jpg

MvR8kM.jpg

WQo8g4.jpg

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Cvp: MİDE BLANC 9000 BTU KLİMA ALDIM BUYRUN

Ellerine sağlık güzel iş çıkarmışlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

Fistik gibi olmus gulegule kullan
Cok mutlu oldum anlatamam
Bir uyemiz daha
Tavsiyemizden memnun kalmasi
Parasinin carcur olmasi sebebiyle

Elektrik faturasi gelince mutlaka paylas
Baska arkadaslar icin referans olur...

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

emin616' Alıntı:
Ellerine sağlık güzel iş çıkarmışlar.
Evet güzel oldu. Sağolasın.
Sota' Alıntı:
Fistik gibi olmus gulegule kullan
Cok mutlu oldum anlatamam
Bir uyemiz daha
Tavsiyemizden memnun kalmasi
Parasinin carcur olmasi sebebiyle

Elektrik faturasi gelince mutlaka paylas
Baska arkadaslar icin referans olur...
Sağolun gerçekten. Bekleyelim görelim. 
Merak ettiğiniz bir konu olursa belirtin ki bende paylaşayım. Birilerine yardımcı olmak güzeldir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

Eyvallah KaraBey

Bu Forumun Kurulma Felsefeside Buydu

Birilerine Yardimci Olmak
Zerre Kadar Menfaat Gutmeden

Baskaları gibi
Birine Mal Satmak , Tenekeleri Kaktırmak

Ordan Burdan Rant Saglamak

Kendi Evinde Kullanmadigi Cihazi
(Bakınız Haier Vakası)
Baskalarina Onermek Gibi Uzar Gider

Neyse Herkes Anladı Nedemek Istedigimi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

karabey kardeşim hayırlı uğurlu olsun klimanız.Rabbim sağlıkla huzurla uzun yıllar kullanmayı nasip etsin inşallah.montaj gerçekten güzel olmuş.size gelen ekip bu işi biliyor şansınıza iyi denk gelmiş.herşey güzel ve hep beklediğimiz montajardan birisi olmuş.ayrıca bilgilendirme içinde teşekkür ederim.siz memnun montaj güzel hadi hayırlı kullanımlar ve az faturalı günler sizlerin olsun inşallah

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26
Arkadaşlar, mideanın ürettiği ugur klimalardan 12 lik olan hangisi tavsiye edersiniz. Uğur un bir modeli vardı. Mideadan fiyat olarak biraz daha uygundu sanırım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
KarabeY' Alıntı:
Arkadaşlar, mideanın ürettiği ugur klimalardan 12 lik olan hangisi tavsiye edersiniz. Uğur un bir modeli vardı. Mideadan fiyat olarak biraz daha uygundu sanırım.

Konuya ürünsel değil de kurumsal bakarsanız UĞUR markasını tercih etmek bu aralar çok doğru olur mu bilemiyorum.

Mideanın ürettiği UĞUR yerine, Mideanın ürettiği MİDEA daha makul olur sanki.

Arada uçurum fark var mı? araştırmadan direkt size sorayım dedim.

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26
Ben midea yı alırken ugur da tavsiye ediliyordu. O zamandan aklımda kaldı. 
Diğer yandan midea da sıkıntı yok çok şukur. Şuan kullanıyoruz. Isıtmada  ortalam 13 - 14mt 2 oda için iyi. 
Memnun olduğum için yine babamlara blanck ın 12 liğini bakayım dedim. Araştırmaya girdim. 
Şu markalara rastladım.
Midea Black, Sigma Comfort, York Sierra, Uğur Smart, Fujiplus... 
Bu markaların altındada birçok marka var. Hani bir çoğunuda midea üretiyor ya. Fason olcağına orjinali olsun diye düşündüm.
Zaten öğleden sonra araştırma yapcam. Direk yerinde görebildiklerimi incelicem. Blanck ı biliyorum zaten de. Diğerlerini de bakıcam.
Bunlardan başka gördüklerim de var. 
Siemens, profilo, airfel, bosh, wessen, elektrolüx, daha da var gidiyor. Herkes de kendi yapamaz dimi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
AUX TCL HİSENSE MİDEA GREE vs vs  üreticiler belli başlı zaten. (Kodamanları ve malzeme alıp kendi toplayanları saymıyorum ME VESTEL vs gibi) 

Hisense ben dahi yeni duydum ki daha bilmediğimiz ne üreticiler var.

Ne olursa olsun klima markaları, üretici markalarının 20 de 1 i kadar neredeyse.

UĞUR konusunda benim marka ile veya klima ile sorunum yok sadece bu firmanın istikbali ileilgili endişelerim var o açıdan yazdım. :ok:

Evime aldığım HOTPOİNT klimayı önce midea dedim uyuşmadı, sonra gree dedim o da olmadı. Klima konusunda tecrübelerine güvendiğim bir arkadaşımdan teyit ettim ki hisense miş üreticisi. Bu da bir örnek mesela.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
K KarabeY hocam bu klimada otomatik sağa sola üfleme var mı. kumandada tuşu var ama net bilgi bulamadım. sağ sol ayarını yapabiliyor muyuz yani yoksa sadece yukarı-aşağı mı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt