Mi 9t Pro Wifi modülü değişimi

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Merhaba arkadaşlar. Xiaomi Mi 9t pro telefonum var. Geçenlerde telefonun wifi/Bluetooth unu bozdum ve çalışmıyor. Sanıyorum ki anakart üzerindeki chipin değişmesi lazım. Bunun için İstanbul'da bu işi yapan birkaç büyük yere sordum ama olumsuz cevap aldım. Sizlerin bildiği bir yer var mı acaba?

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Yok yazılımsal değil. Üstüne 2 farklı rom attım değişmedi. Telefonu mikrodalga fırına koydum ve koyar koymaz fırın çalıştı. O arada wifi açıktı. Hemen çıkardım ama o 1 saniyede wifi gitti. Niye mikrodalgaya koydun diye sormayın lütfen, söyleyemem. Söylersem foruma rezil olurum :gul

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yok yazılımsal değil. Üstüne 2 farklı rom attım değişmedi. Telefonu mikrodalga fırına koydum ve koyar koymaz fırın çalıştı. O arada wifi açıktı. Hemen çıkardım ama o 1 saniyede wifi gitti. Niye mikrodalgaya koydun diye sormayın lütfen, söyleyemem. Söylersem foruma rezil olurum :gul
Demiyesin içi üşümüş o yüzden fırına attım ?
Ne yazikki bikdigim yer yok Umut Barış Umut Barış Domestos Domestos

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O chipler CPU içinde diye biliyorum ama?
BGA lehim sorunudur o zaman.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
geçmiş olsun ,heralde suya falan düşürdünüz insanlık hali.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
açık konuşayım wifi ve Bluetooth chipsetini fabrika bile değiştiremez.Servislerde bile direk anakart değişimi yapılıyor.Maliyet ve zaman dan dolayı çoğu üründe bu şekilde yapılıyor.

gps chipi sanırsam alttaki bordta , belki wifi Bluetooth ta orda dır .Sizin bunu bulup yeni bir anakart bulmanız gerekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt