Merkezi Sistemde Petek Isınmaması

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
aynı odanın üst ve alt dairelerine sordunuzmu durum nasıl onlarda sorun yoksa petek sökülüp kireç sökücü ile temizlenecek benim yatak odasıda ısınmıyordu söktüm banyoda kireç sökücü ile temizledim .tesisat temizleme ile olmuyor kullanılan ilaçlar yeterli değil.

barbarosso Çevrimiçi

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
40.9 derece olctugunuz tesisat sıcak su geliş değil de dönüş mü acaba ben mi yanlış görüyorum.petegin üste giden bağlantısı diğer dikey boru değil mi? Acaba onu kaç olctunuz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Petek giriş ve sonunda ölçüm bence normal değerler.tikali olsa daha fark olmalı ?
Ayrıca termometreniz body konumu olcuyorsa 33 altını göstermez.yuzey modu varsa altları da olctugunuzde 30 civarı ise normal değerler.
Sonucu ben de merak ettim şimdi, kolaylıklar diliyorum , çözülür inşallah ?

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
aynı odanın üst ve alt dairelerine sordunuzmu durum nasıl onlarda sorun yoksa petek sökülüp kireç sökücü ile temizlenecek benim yatak odasıda ısınmıyordu söktüm banyoda kireç sökücü ile temizledim .tesisat temizleme ile olmuyor kullanılan ilaçlar yeterli değil.
Evet hocam birtek bende sorun varmış. Sanırım temizlik olacak. İyi bir tesisatçı arayacağım.

40.9 derece olctugunuz tesisat sıcak su geliş değil de dönüş mü acaba ben mi yanlış görüyorum.petegin üste giden bağlantısı diğer dikey boru değil mi? Acaba onu kaç olctunuz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Petek giriş ve sonunda ölçüm bence normal değerler.tikali olsa daha fark olmalı ?
Ayrıca termometreniz body konumu olcuyorsa 33 altını göstermez.yuzey modu varsa altları da olctugunuzde 30 civarı ise normal değerler.
Sonucu ben de merak ettim şimdi, kolaylıklar diliyorum , çözülür inşallah ?
Aynen o dönüş yanlı foto atmışım ama girişide ölçmüştüm 42,6°.
Hocam altlar bildiğin buz. Bu yüzden ölçmüyor sanırım. Bakalım sonucu yazarım sizlere.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Arkadarşlar bir iki ustayı aradım kimi anlamam kimide doluyum dediği için kendi başımın çaresine baktım.

Petek giriş ve çıkış vanalarını eksi yönde kapattım. Peteklerin tahliye kısmındaki tapayı yavaşca söktüm ve tepsilere oradanda leğene aktararak içindeki pis suları aldım (litrelerce). Tapa açıkken vana girişinden sıcak su yavaş yavaş açtım. Bir müddet sonra hem tapayı hem vanayı kapattım. Daha sonra hanım vanaları açarken purjörden hava tahliyesi yaptım. Şuan el değmeyecek kadar sıcaklar :)

Önce çıraklığımı yapan hanıma sonra da vakit ayırıp tavsiye veren herkese teşekkür ederim :)

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Teşekkürler salondaki petekten zift gibi su geldi. Diğer odadakinden normaldi ama ondada parçalar vardı.
Geçmiş olsun,baştan beri konuyu takip ettim.Bu vesileyle mecburiyetten işi kendiniz yapmanız sonucunda hem maddi olarak masrafa girmediniz,hem de tecrübe kazanmış oldunuz.Bundan sonra kafanız rahat olur.Güle güle kullanın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkürler salondaki petekten zift gibi su geldi. Diğer odadakinden normaldi ama ondada parçalar vardı.
Suyun siyah olması normal, peteğin içi yağlıdır.
Isı ve korozyona karşı önlem amaçlı yağlanır peteğin içi üretilirken.

Peteği banyoya götürüp fıskıye hortumu ile tazyikli su da basabilirdiniz.
Bireysel sistem olsa kombiyi son ayarda sadece o petekte çalıştırıp suyunu boşaltın derdim.
Sıcak da içerideki tortuları yumuşatmaya yardımcı oluyor.

Petek temizliğinde ilacın sistemden atılması gerektiğini de unutmayın.
Olur da dışarıdan birisine temizletirseniz, bilginiz olsun.
10-15 dakikada bitmemesi gereken bir iştir petek temizliği.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Geçmiş olsun,baştan beri konuyu takip ettim.Bu vesileyle mecburiyetten işi kendiniz yapmanız sonucunda hem maddi olarak masrafa girmediniz,hem de tecrübe kazanmış oldunuz.Bundan sonra kafanız rahat olur.Güle güle kullanın.
Masraftan ziyade pandemi var. Usta gelecek ustamı temiz mi çalışır belli değil. Hanımla hallettik sağolsun. Teşekkürler:)
Suyun siyah olması normal, peteğin içi yağlıdır.
Isı ve korozyona karşı önlem amaçlı yağlanır peteğin içi üretilirken.

Peteği banyoya götürüp fıskıye hortumu ile tazyikli su da basabilirdiniz.
Bireysel sistem olsa kombiyi son ayarda sadece o petekte çalıştırıp suyunu boşaltın derdim.
Sıcak da içerideki tortuları yumuşatmaya yardımcı oluyor.

Petek temizliğinde ilacın sistemden atılması gerektiğini de unutmayın.
Olur da dışarıdan birisine temizletirseniz, bilginiz olsun.
10-15 dakikada bitmemesi gereken bir iştir petek temizliği.
Hocam ev imkanları ve anahtarla ancak bu kadar yapabildik. Onu sökmesi uzun iş yıkaması vs ayrı dert. Geçici çözüm bulduk hocam. Sağolun bilgiler için.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Arkadarşlar bir iki ustayı aradım kimi anlamam kimide doluyum dediği için kendi başımın çaresine baktım.

Petek giriş ve çıkış vanalarını eksi yönde kapattım. Peteklerin tahliye kısmındaki tapayı yavaşca söktüm ve tepsilere oradanda leğene aktararak içindeki pis suları aldım (litrelerce). Tapa açıkken vana girişinden sıcak su yavaş yavaş açtım. Bir müddet sonra hem tapayı hem vanayı kapattım. Daha sonra hanım vanaları açarken purjörden hava tahliyesi yaptım. Şuan el değmeyecek kadar sıcaklar :)

Önce çıraklığımı yapan hanıma sonra da vakit ayırıp tavsiye veren herkese teşekkür ederim :)
Ohhh, hadi güle güle kullanın ,elinize sağlık :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt