Merkezi anten sisteminde kanalların bazılarında sinyal yok (ÇÖZÜLDÜ)

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Yeni eve taşındım. Merkezi Çanak sistemi mevcut. Kabloyu ek yaparak tv ye bağladım. Ama bazı kanallar çekerken bazı kanallar hiç çekmiyor. Kanal d, show tv vs sorunsuz çekiyor.

Sizce sorunu nerde aramam gerekli?

IMG_20210502_145420.jpg

IMG_20210502_145445.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben konuya çözümün ne olduğunu yazmayı unutmuşum. Çözüm şöyle oldu :
Televizyonu sıfırladım. Açılırken uydu'nun durumunu soruyor. Direk mi, çoğalticiylami yoksa merkezi uydu mi gibisinden seçenekler çıkıyor. Ben eve taşınmadan önce kendi çanağımdan direk aldığımdan dolayı onu işaretlemiştim. Formattan sonra ise merkezi uydu seçeneğini işaretledim ve tüm kanallar çekmeye başlamıştı.
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kanal frekans değişikliği vs olmuş olabilir frekanslar güncel mi onada bakın

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Aynı sorunu ben de yaşadım hava yağmurlu olunca arada yapıyor hala. Komşularımda sorun yok. Santralin fişini söküp taktım bir de tvnin fişini söküp taktım düzeldi. Şimdi ne zaman aynı sorunu yaşasam tvnin fişini çekip takıyorum düzeliyor. Garip.
Televizyon Toshiba

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Hocam buraya resim yükleyince kalite düşüyor.
Turuncu ile işaretlediğim yeremi koyayım benim kabloyu? Siyah ile işaretlediğim yer benim kablo takılı. 23 numarada da denedim yine aynı olmuş, tüm kanallar gelmemişti.

IMG_20210502_233010.jpg
Siyah ile işaretlediğiniz kablo santral portuna takıldıktan sonra iyi sıkılmamış görünüyor konnektörün kablo tarafı sarkmış vaziyette konnektör ucunu 1Cm kadar kesip yeniden bağlayın ve elinizle iyice sıkın boşluk kalmasın faydası olacaktır. Turuncu renk ile işaretlediğiniz 3 Nolu çıkışı deneyin.

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Siyah ile işaretlediğiniz kablo santral portuna takıldıktan sonra iyi sıkılmamış görünüyor konnektörün kablo tarafı sarkmış vaziyette konnektör ucunu 1Cm kadar kesip yeniden bağlayın ve elinizle iyice sıkın boşluk kalmasın faydası olacaktır. Turuncu renk ile işaretlediğiniz 3 Nolu çıkışı deneyin.
Az önce işten gelirken çıktım 3 numaraya koydum. Dün çekmeyen birkaç kanal çekmeye başladı ama yine hepsi yok. İftardan sonra dediğiniz şekilde ucundan 1 cm kesip tekrar bağlayacağım. Belki faydası olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kanal frekans değişikliği vs olmuş olabilir frekanslar güncel mi onada bakın
Taşıdığım evde sorunsuz tüm kanallar çekiyordu hocam.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Az önce işten gelirken çıktım 3 numaraya koydum. Dün çekmeyen birkaç kanal çekmeye başladı ama yine hepsi yok. İftardan sonra dediğiniz şekilde ucundan 1 cm kesip tekrar bağlayacağım. Belki faydası olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Taşıdığım evde sorunsuz tüm kanallar çekiyordu hocam.
Hocam kabloda sıkıntı varsa arada gidip gelmesi normaldir

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Hocam yapmanız gerekenleri yazdık, siz de farklı kombinasyonlar ile (TVlerin yerini değiştirmek, televizyonu sıfırdan kurmak gibi) şeyler ile çözüm bulmayı deneyin. Buraya da şunu şunu yaptım şu oldu şeklinde bilgi verirseniz daha da yardımcı olacaklardır arkadaşlar.

zyadas Çevrimdışı

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
54
Sizin gibi kanal sorunları olan bir arkadaşın evine resimdeki gibi sinyal yükseltici taktık ve çıkmayan kanallar geldi, denemenizde fayda var diye düşünüyorum, zaten çok pahalı bir şey değil.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Konuyu, cevapları okudum bende de bazı kanallar açılmıyor iki üç haftadır. Merkezi sistem uydu var. Yakın Zamana kadar sorun yoktu tüm kanallar çekiyordu. Çekmeyen tv kanalların bazıları Tv100 Halktv Krttv vs.. Ancak bendeki sorun çekmeyen kanallarda Q sinyalinin sıfır olması . Müsait olunca yukarda bağlantı yerine bakacağım. Çözümünü bilen var mıdır? Teşekkürler.

IMG_20211025_2108216cc2d2256f4a52a2.jpg
IMG_20211025_21080751c2c91d4588bf51.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Konuyu, cevapları okudum bende de bazı kanallar açılmıyor. Tv100 Halktv Krttv vs.. Ancak bendeki sorun Q sinyalinin sıfır olması . Müsait olunca yukarda bağlantı yerine bakacağım. Çözümünü bilen var mıdır? Teşekkürler.

IMG_20211025_2108216cc2d2256f4a52a2.jpg
IMG_20211025_21080751c2c91d4588bf51.jpg
Çanak antene ince ayar yapılmalı ayarı kaçmış

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri