Merkezi anten sisteminde kanalların bazılarında sinyal yok (ÇÖZÜLDÜ)

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Yeni eve taşındım. Merkezi Çanak sistemi mevcut. Kabloyu ek yaparak tv ye bağladım. Ama bazı kanallar çekerken bazı kanallar hiç çekmiyor. Kanal d, show tv vs sorunsuz çekiyor.

Sizce sorunu nerde aramam gerekli?

IMG_20210502_145420.jpg

IMG_20210502_145445.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben konuya çözümün ne olduğunu yazmayı unutmuşum. Çözüm şöyle oldu :
Televizyonu sıfırladım. Açılırken uydu'nun durumunu soruyor. Direk mi, çoğalticiylami yoksa merkezi uydu mi gibisinden seçenekler çıkıyor. Ben eve taşınmadan önce kendi çanağımdan direk aldığımdan dolayı onu işaretlemiştim. Formattan sonra ise merkezi uydu seçeneğini işaretledim ve tüm kanallar çekmeye başlamıştı.
Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Bazı kanallar çekiyor bazıları çıkmıyorsa sorun çanak ayarındandır benim fikrim diğer komşularınızda bu sorun varmı onu ögrenmek lazım veya başka uydu alıcıda test etmeniz gerekir

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Çanak antenden tv ye ulaşana kadar ne kadar çok ek birleşim yeri varsa o kadar sinyal kaybı demektir. Geçen ay aynı sorunları yaşadım. Buat kapaklarını açıp ek yapılmış kısımları tekrar kendim düzleyip bantladım çıkmayan bir kısım kanallar geldi. Bu arada merkezi anten sisteminin santral kutusunun bağlantısını yapan usta son rakamlardan evlere bağlantı yapmış 1 ve 2 Numaralı port boştu kendi evime gelen kabloları 1 ve 2 Ye bağladım sorun kalmadı. Siz de kutuda boş port varsa yer değiştirin.

Son düzenleme:
heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Az önce çıkıp baktım üst taraf baya karışık. Güneş ışığından dolayı led vs göremedim. Gece çıkıp öyle kontrol edeceğim. By_Trol By_Trol

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Hocam dediğiniz yöntem ile benim kabloyu buldum. Iki farklı yer değiştirdim ama sorun aynı, düzelmedi. Komşularda sıkıntı yok. İşin tuhaf yanı çatıda 4 tane çanak mevcut. Normalde 1 tane olur. Sanırım benim kablonun bağlı olduğu Çanak ayar istiyor.

IMG_20210502_204639.jpg
sizin kabloyu boş olan aboneye takıp denermisin

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Hocam dediğiniz yöntem ile benim kabloyu buldum. Iki farklı yer değiştirdim ama sorun aynı, düzelmedi. Komşularda sıkıntı yok. İşin tuhaf yanı çatıda 4 tane çanak mevcut. Normalde 1 tane olur. Sanırım benim kablonun bağlı olduğu Çanak ayar istiyor.

IMG_20210502_204639.jpg
Santrale çift çanak bağlantısı yapılmış resim net değil üçüncü mdu lnb kabloda girilmiş gibi dördüncü çanak başka birinin olabilir. Santralin 3 Numaralı çıkışına sizin kabloyu bağlayıp deneyin çözüm olmuyorsa kabloda sorun olabilir. Tabi bütün bu yazılanları siz yeni eve taşındıktan sonra olduğunu belirttiğiniz için yazdım. Önceden de bu hata vardı ise tv de arıza vardır.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Santrale çift çanak bağlantısı yapılmış resim net değil üçüncü mdu lnb kabloda girilmiş gibi dördüncü çanak başka birinin olabilir. Santralin 3 Numaralı çıkışına sizin kabloyu bağlayıp deneyin çözüm olmuyorsa kabloda sorun olabilir. Tabi bütün bu yazılanları siz yeni eve taşındıktan sonra olduğunu belirttiğiniz için yazdım. Önceden de bu hata vardı ise tv de arıza vardır.
Hocam buraya resim yükleyince kalite düşüyor.
Turuncu ile işaretlediğim yeremi koyayım benim kabloyu? Siyah ile işaretlediğim yer benim kablo takılı. 23 numarada da denedim yine aynı olmuş, tüm kanallar gelmemişti.

IMG_20210502_233010.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sizin kabloyu boş olan aboneye takıp denermisin
Demedim zaten ustam.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri