Memleketin esnafı ağlamasın!!!

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Bugün hem Teknosa ,hem Vatan Bilgisayarı gezdim. Birde Carrefoursa yı dolaştım.

Teknosadan başlayalım;
Saat 11-12 arası. Bir kaç tane Samsung Qled panel açık. Çalışanlar uykuyu daha açmamış, açanlar ise kendi aralarında şakalaşmak ile meşgul . Bir sürü panel , monitör tamamı neredeyse kapalı. Yahu arkadaş açsana , sen mağazayı neden açtın o zaman?

Bir lakayitlik, bir liyakatsizlik almış başını gidiyor. LG nin listemde olan monitörü vardı. Monitör güzel ve şık fakat kapalı:(((
LG MH lerine sorayım bari dedim, canlı sohbete bağlandım. Şu monitör doğal kaç Hz dedim, bilmiyor. Bizde sadece fresync olarak Hz değerleri var dedi. Dedim şaka mısınız, siz ureticisiniz! Nasıl doğal Hz değerini bilmezsiniz?
Cevap yok. Allah ...... Tövbe tövbe.

Vatan PC;
İçerisi boş ( bu gidişle daha çok boş kalır) Monitörlere bakıyorum, 5-10 tane bazısı açık, onlarda da görüntü çamur. Neden böyle bu monitör diyorum, kablo hepsini besleniyor diyor. Yahu arkadaş sen o çamuru bana nasıl satacaksın? Ürünün ilk önce gözüme hoş gelmesi, sonra aklıma yatması gerek. Ama nerede...

Mouse var mı diye baktım, inca, poreo mudur nedir bir sürü işe yaramaz ürün.

Akım korumalı priz varmı dedim, var dedi, dedim markası , tuncmatik ve dedi baktım direkt fise takılan 3 lu, işime yaramaz. Diğeri ise S-link bu daha kaliteli ama biraz pahalı dedi, fiyatını sormadım bile.S-link ve kalite!!!

Carrefour da en azından tüm televizyonlar açıktı ve içeride müşteri de vardı tekno bölümde.

Kısacası işini bilen esnaf, iş yapıyor. Diğeri de avucunu kaşiyor...

İçinde bulundugumuz sıkıntılı dönemde, müşteriyi karşıdan kapması gereken çalışanlar da ipleri salmış

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açıkçası o saatlerde müşteri fazla olmadığı için mağaza çalışanları da rahat davranıyor.
Siz bir de açıldığı saatte gidin.:haha
Şimdi bir de Ramazan olduğu için çalışanlar oruç tutuyorsa, hallerini siz düşünün.:bilmiyom
Kalitesiz kablo ve çoklayı kullanınca sonuç kaçınılmaz oluyor maalesef.
Aradaki fiyat farkı nedeniyle mümkün olabildiğince internetten alışveriş yapıyorum.

Ülkemizde teknoloji mağazacılığı maalesef beklenen seviyede değil.
Ya üretici firmaların esiri olmuş durumdalar ya da hangi üründe kârları yüksekse onları satmak öncelikleriymiş gibi geliyor bana.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Adana icin edindigim bilgiye gore
buyuk teknoloji marketlerinin aylik cirolarinda
%50 varan erime soz konusu.

bu durumda iceriye giren her müşteriyi kacirmamak yerine.
iyice kulaklarinin ustune yatar olmus durumdalar.

eskiden zaman gecirmek,yeni urunleri gormek icin bakinirken
atmaca gibi bekleyen satis temsilcisi yanimizda biterdi.

simdi nerde millet maasimi alim mesai bitireyim derdine dusmus.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Adana icin edindigim bilgiye gore
buyuk teknoloji marketlerinin aylik cirolarinda
%50 varan erime soz konusu.

bu durumda iceriye giren her müşteriyi kacirmamak yerine.
iyice kulaklarinin ustune yatar olmus durumdalar.

eskiden zaman gecirmek,yeni urunleri gormek icin bakinirken
atmaca gibi bekleyen satis temsilcisi yanimizda biterdi.

simdi nerde millet maasimi alim mesai bitireyim derdine dusmus.

İnsanlar önceliği temel ihtiyaçlarına verince satışlar da düştü haliyle.
Bir benim gibiler burnunun dikine gitti sanırım. Bu zamanda bilgisayar topladım. :hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
İnsanlar önceliği temel ihtiyaçlarına verince satışlar da düştü haliyle.
Bir benim gibiler burnunun dikine gitti sanırım. Bu zamanda bilgisayar topladım. :hihi
Geçmişten gelecege mesaj.

e49f5870b867.jpeg.jpg

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Ben ise aldığım bir kaç ürünü ikiletmeden anında geri aldığı için teknosayı severim.
Vatana gittik (semt garajı) oğlumla tv bakıyoruz bütün televizyonlarda yanımızda götürdüğümüz hdd, usb içindeki videoları hepsini onlarca sefer test etmenize yardımcı oldular.
Hatta 55 nu, 55 xf9005 tvleri bile yerlerinden sökerek hdmi, usb girişlerine taktılar.
Balçova vatan yüzümüze bile bakmamıştı. İster al ister alma modunda idiler.
Oradan Optimum media markt gittik yine aynı şekilde vatan çalışanları gibi bütün tvlerde test etmenize müsaade ettiler.
Ortada olmayan kumandaları bulup hepsini bize teslim edip buyrun televizyonlar sizin dediler.
Aynı şeklilde Balçova media markt çalışanları da bize çok iyi davrandılar.
Televizyonu bir ara iade edeceğim diye media markt aradım satan arkadaşa ulaştım.
Benden çok çabaladı.
Içlerinde tabii bilgisiz olanlar, ilgisiz olanlar var 'da bu sefer işimiz rast gitti.
Belkide bende onlara çok iyi davranıyorum ondandır.
Stremio benden duydular evlerine gidip çoğu kurmuş arayıp teşekkür ediyorlar. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben ise aldığım bir kaç ürünü ikiletmeden anında geri aldığı için teknosayı severim.
Vatana gittik (semt garajı) oğlumla tv bakıyoruz bütün televizyonlarda yanımızda götürdüğümüz hdd, usb içindeki videoları hepsini onlarca sefer test etmenize yardımcı oldular.
Hatta 55 nu, 55 xf9005 tvleri bile yerlerinden sökerek hdmi, usb girişlerine taktılar.
Oradan Optimum media markt gittik yine aynı şekilde vatan çalışanları gibi bütün tvlerde test etmenize müsaade ettiler.
Ortada olmayan kumandaları bulup hepsini bize teslim edip buyrun televizyonlar sizin dediler.
Aynı şeklilde Balçova media markt çalışanları da bize çok iyi davrandılar.
Televizyonu bir ara iade edeceğim diye media markt aradım satan arkadaşa ulaştım.
Benden çok çabaladı.
Içlerinde tabii bilgisiz olanlar, ilgisiz olanlar var 'da bu sefer işimiz rast gitti.
Stremio benden duydular evlerine gidip çoğu kurmuş arayıp teşekkür ediyorlar. ?

Bence baktığınız TV'lerin fiyatından ötürü ilgilenmiş olabilirler. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
....
Şikayet etkili olmuş demekki :)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
geçen sene tv araştırması yaparken zincir mağazalardaki görüntülere istinaden mağaza müdürleriyle epey konuşma şansım oldu. tvlerde oynatılan demo görüntüler için teliften izinden bahsettiler, kafamıza göre görüntü açamıyoruz ama siz usb ile bakmak istediğiniz tvyi söylerseniz yardımcı oluruz dediler (migros ve carrefoursa)

vatan bimeks ve türevleri çoğu mağazada Franchising sistemine geçtiği için herşeyden kısıyorlar, personel mağaza giderleri vs... hep zarar, nereden kısıp nereden geçirsek derdindeler.

teknosaya gelince ayrı bir alem . orada primi hangi firma daha çok verirse en güzel görüntü en güzel cihaz o firmanındır, diğer markaları sorarsan soracağına pişman olursun, herkesi cahil sanırlar, ben firma temsilcisi olsam alırım gizli kamerayı teknosaları tek tek gezer tazminatın dibine vururum.

kısacası özellikle televizyon alacaksanız birkaç modele yoğunlaşıp, hdr 4k full hd vs... dosyaları usbye atıp cebinize koyun gidip bizzat kendi testini kendiniz yapın öbür türlüsü şansa karavana gidiyor oralarda.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Eski bir teknosa çalışanı olarak zamanında işimizi severek yapardık. Ramazan yada sabah demez tam anlamıyla açılıştan önce mağazayı hazırlar hizmete sunardık. Yeri gelirdi şakalaşır eğlencenin dibine vururduk ama kendi halimizde depoda yada uygun zamanda :) Anlattığınız üzere bize göre aksi durumlar söz konusu Tabi ki personel seçimi uyguladıkları politika sonucunda bu duruma gelmişte olabilirler. Mağazada ikiye ayrılırdık bir müşteri odaklı ekip birde satış. Birisinden hizmet diğerinden sadece istediğinizi yada prim yada ciro destekli satış alırdınız. O yüzden aynı teknoloji mağazasında kalite hizmet ilgi ve bilgi farklılıkları gündüzle gece arasında fark edebilir. Her zaman araştıran doğru bilgi aktaran flash bellek dahi olsa ayrıntılı bilgiyle hizmet ettik en sonunda dayanamadık 3 arkadaş istifa ettik sistem ve başınıza yetkili olarak diktikleri vizyonsuz insanlar yüzünden ayrıca giderek pazar payının daralması maksimum kâr yüzünden ihtiyaç dışı ürünlerle hep dahasını kazanmak müşteriyi yolunacak kaz görmeleri sebebiyle ters düştüğümüz sistem oldu kendileri Rabbim selamet versin. Baya içimi döktüm affınıza sığınıyorum ??

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eski bir teknosa çalışanı olarak zamanında işimizi severek yapardık. Ramazan yada sabah demez tam anlamıyla açılıştan önce mağazayı hazırlar hizmete sunardık. Yeri gelirdi şakalaşır eğlencenin dibine vururduk ama kendi halimizde depoda yada uygun zamanda :) Anlattığınız üzere bize göre aksi durumlar söz konusu Tabi ki personel seçimi uyguladıkları politika sonucunda bu duruma gelmişte olabilirler. Mağazada ikiye ayrılırdık bir müşteri odaklı ekip birde satış. Birisinden hizmet diğerinden sadece istediğinizi yada prim yada ciro destekli satış alırdınız. O yüzden aynı teknoloji mağazasında kalite hizmet ilgi ve bilgi farklılıkları gündüzle gece arasında fark edebilir. Her zaman araştıran doğru bilgi aktaran flash bellek dahi olsa ayrıntılı bilgiyle hizmet ettik en sonunda dayanamadık 3 arkadaş istifa ettik sistem ve başınıza yetkili olarak diktikleri vizyonsuz insanlar yüzünden ayrıca giderek pazar payının daralması maksimum kâr yüzünden ihtiyaç dışı ürünlerle hep dahasını kazanmak müşteriyi yolunacak kaz görmeleri sebebiyle ters düştüğümüz sistem oldu kendileri Rabbim selamet versin. Baya içimi döktüm affınıza sığınıyorum ??

İçinizi dökmeniz güzel. Müşteriyi yolunacak kaz gibi görmeleri onların sonunu getiriyor zaten.
İnternet mağazacılığı yapıp aynı mantığı güdenler de mevcut ama en azından daha az maliyet sayesinde daha ucuza ürün alabiliyoruz.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Kesinlikle, her zaman emek veren kendini geliştiren gerektiği kadar kâr mantığıyla çalışanlar kazansın isteğimiz bu yönde...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt