MEMLEKETE İLK KAR YAĞIŞLARI BAŞLADI

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu durumda Klimaların GERÇEK performanslarını göreceğimiz zaman dilimleri de geliyor demektir.

Dün gece fırtına ve sicim yağmur arasında ölçebildiğim kadarıyla dışarısı 4 dereceleri gördü.

Bu sene test amaçlı salon klimasını değiştirmiyor ve karşılaştırmalarda kullanmak üzere on/off 12 lik klimayı bırakıyorum.

30m2 alanda 12 lik on/off klima, 23 e setledim hiç değiştirmiyorum, odadaki ortam derecesi 24 derece dolaylarında seyrediyor.

Havalar biraz daha soğuduğunda, gerçek kış koşullarındaki tüketimi ve ısı farkını karşılaştırmak için yeniden makineleri bağlayacağım klimaya.

Bu sefer temperature data kaydediciyi dış ortama koyacağım ki iç ortam dış ortam ısı farkı ve buna paralel tüketimi karşılaştıracağım.

Yoğun kış durumlarındaki klima tepkilerini elimden geldiğince yazarım buraya, isterseniz sizler de yazabilirsiniz.  :ok:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ustam merakımdan soruyorum eline hiç şuan benim kullandığım Vessen Marka geçti mi ? Ben şuan için memnunum evet ama bir ustanın testleri asıl verileri verir bence ... Testlerinin hepsine bakıyorum okuyorum. Eline geçti mi diye merak ettim :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
orl1984' Alıntı:
Ustam merakımdan soruyorum eline hiç şuan benim kullandığım Vessen Marka geçti mi ? Ben şuan için memnunum evet ama bir ustanın testleri asıl verileri verir bence ... Testlerinin hepsine bakıyorum okuyorum. Eline geçti mi diye merak ettim :)

Hiç kaçırmaz, barsaklarına kadar deşerdim elime geçseydi :kıskıs:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

O zaman bilen usta birinin eline geçmesini beklemeye devam edeceğiz anlaşılan  :)eh:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
orl1984' Alıntı:
Ado' Alıntı:

O zaman bilen usta birinin eline geçmesini beklemeye devam edeceğiz anlaşılan  :)eh:

Bu tarz durumlarda elimizden geldiğince kullanıcı yorumu olması adına KULLANICI gibi inceliyorum bu nedenle sağdan soldan derleme bilgiler edinip ''Biliyormuş Gibi'' yazı yazmak tarzım değil bu nedenle kısa süre de olsa sizi bekleteceğim maalesef.  :ok:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Bu tarz durumlarda elimizden geldiğince kullanıcı yorumu olması adına KULLANICI gibi inceliyorum bu nedenle sağdan soldan derleme bilgiler edinip ''Biliyormuş Gibi'' yazı yazmak tarzım değil bu nedenle kısa süre de olsa sizi bekleteceğim maalesef.  :ok:

Hiç sorun değil usta  :ok:

Geri
Üst Alt