Meizu telefon servisleri kayıp.

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
Geçtiğimiz aylarda yeğenimin telefonu bozulunca Meizu sayfasından yetkili (kartal) teknik servise ulaşarak cihazı göndermiş ve uzun bekleyiş süresinden sonra yeğenim tarafından uğraşmayalım verdiğim parayı alayım dediği için anlaşma yoluna gitmiştik. Tam o hafta az daha onu bile alamayacaktık. Servisin Meizu ile anlaşması bitmiş. Neyse nasıl hallettiler bilmiyorum ücreti hesabına geldi konu böylece ekşi bir tat ile kapandı.

Geçtiğimiz günlerde bu sefer kardeşim telefonunu düşürmüş ve ekranın sol üst ve alt köşesinden kırılmış. Yine servis için Meizu servislerine baktım. Meizu sitesinde geçen sefer olduğu gibi Genpa tarafında link olmasına ve sayfa açılmasına rağmen servis hizmeti yine yok. Bende mecburen KVK sayfasını açtım. Fakat KVK sayfasında da geçen sefer İstanbul için iki servis varken şimdi hiç bir ilde servis bilgisi kalmamış.

Kısaca Meizu servis hizmeti an itibariyle alamıyoruz. Alışveriş sitelerinde de 2 modeli kalmış satılan. Eğer almayı düşünüyorsanız servis olmadığını bilerek alın.

Son düzenleme:
Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Meizu aşırı sağcı veya komünist tarzı bir taktiği var. Çinîn en kaliteli markalarından biri. 2015/17 yılları arası globalde ve Türkiye de çok iyi iş çıkardı. Ama yazılım ekibi çok taş kafalı. Kullanıcı odaklı değiller ve global pazara adapte olamadılar. Sürekli sorunlar çıktı cihazlarda. Yani Android üzeri kurulu flymeOs. Mtk işlemci yıllarca şikayet edildi Qualcomma geçtiler ama yazılım sorunları ve ekip üşengeçliği devam etti. Birde tr deki yarım çeyrek servis veya anlaşmalı amatör dağıtım firmalarıda eklenince meizu çok sancılı oldu.
Ekran konusunda bir ara sharp igzo panel kullanıyordu muazzam kalite vardı. Şimdi sanırım ips ve amoled kullanıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Android'te Samsung veya Xiaomi dışında alınası bir alternatif yok gibi.
Realme, Oppo grubunu tavsiye etmiyorum.
Donanım olarak iyi ama yazılımda maalesef 10 numara değiller.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt