Mediastar_770 v276 - 6605s funcam-emu-vpn

K Çevrimdışı

kurzawa

Aktif Üye
11 Ocak 2020
73
44
Flash değşik ise olur, evet :)
Tabii kendi flasında da denemek lazım ,ben 790 V277 kullanıyorum,çok da memnunum , hem evdeki tvlere hemde köydeki tvye bağlıyorum,bir sıkıntı göremedim vpn den başka ,birde bazen film izlerken altyazı da indiriyorum net ile ,eğer bir film bitip de ikinci film izliyeceksem ve de altyazı da indirirsem o zaman hata veriyor altyazıda,cihazın fişini çekip takmam gerekiyor ,ama bence süper yazılım .
Bu arada mediastar'ın bir çok modelinde yazılımın ortak olduğunu belirteyim,mesela 770 ile 790 aynı yazılımı kullanıyor :ok
,

Dump ile yazılım dosyası farklı mı ? Yani loader ile yazılım dosyası yükleyebiliyor muyuz yoksa şart mı ? Bir de 790 için link verebilir misin teraspy teraspy hocam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Dump ile yazılım dosyası farklı mı ? Yani loader ile yazılım dosyası yükleyebiliyor muyuz yoksa şart mı ? Bir de 790 için link verebilir misin teraspy teraspy hocam
Bazen isimleri farklı oluyor ,ama ben fark görmedim 6605s yazılımında ,bazı dumplar rs232 ile atılıyor (farklı yazılım üzerine) :)

K Çevrimdışı

kurzawa

Aktif Üye
11 Ocak 2020
73
44
teraspy teraspy,
Kendi yazılımını alıyor ama mesela spider var üzerinde,ve usb ile 790 atacaksın ,o zaman almıyor,rs232 şart oluyor :ok

Digiulama size program vermiş kumanda uyumsuzluğu için. Yeni bir yöntem mi yoksa dvb klasörü vs o yöntem miydi ?
Bir de bu loader ile yükleme yapınca cihaz açılmıyor. Tekrar yüklüyorum. Ya da bir yazılımı yükledikten sonra usbden güncelleme yaparken bootta kalıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
teraspy teraspy,
Digiulama size program vermiş kumanda uyumsuzluğu için. Yeni bir yöntem mi yoksa dvb klasörü vs o yöntem miydi ?
Bir de bu loader ile yükleme yapınca cihaz açılmıyor. Tekrar yüklüyorum. Ya da bir yazılımı yükledikten sonra usbden güncelleme yaparken bootta kalıyor.
Yeni bir yöntem sayılmaz pek,akşam unutmazsam zipleyip link vereyim,ama her yazılımda çalışmıyor program :)
Kalın harfle belirttiğim konuyu tam anlamadım sevgili kurzawa :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Yeni bir yöntem sayılmaz pek,akşam unutmazsam zipleyip link vereyim,ama her yazılımda çalışmıyor program :)
Kalın harfle belirttiğim konuyu tam anlamadım sevgili kurzawa :alala
Aşağıdaki linkten indirebilirsin :ok
(Bazı nedenlerden dolayı "beğen" yaptım)

Hatalı program,kusuruma bakmayın,en iyi yolu dvb den ayarlamaktır

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

morfeusss

Yeni Üye
29 Ara 2019
7
45
Bazen isimleri farklı oluyor ,ama ben fark görmedim 6605s yazılımında ,bazı dumplar rs232 ile atılıyor (farklı yazılım üzerine) :)

Merhaba,

Tavsiyeniz üzerine piko 600'e Mediastar 770 V2.76 yazılımını flash değişimi yaparak ch341 programlayıcı ile yükledim. Yazılım gayet iyi çalışıyor. Teşekkürler. Daha sonra RS232 kablo yaparak dump aldım ve V2.77 yazılımını yükledim. Yazılımı yükledikten sonra cihaz hiç açılmadı, tekrar aldığım dump'ı RS232 ile yüklediğimde ise normal çalıştı. Bu işlemi birkaç kez denememe rağmen V2.77 yazılımını yükleyemedim. Sizce neden yüklenmiyordur? Son çare flashı tekrar söküp CH341 programlayıcı ile denemeyi düşünüyorum.

C Çevrimdışı

ceyceygs

Yeni Üye
11 Kas 2019
34
39
Merhaba,

Tavsiyeniz üzerine piko 600'e Mediastar 770 V2.76 yazılımını flash değişimi yaparak ch341 programlayıcı ile yükledim. Yazılım gayet iyi çalışıyor. Teşekkürler. Daha sonra RS232 kablo yaparak dump aldım ve V2.77 yazılımını yükledim. Yazılımı yükledikten sonra cihaz hiç açılmadı, tekrar aldığım dump'ı RS232 ile yüklediğimde ise normal çalıştı. Bu işlemi birkaç kez denememe rağmen V2.77 yazılımını yükleyemedim. Sizce neden yüklenmiyordur? Son çare flashı tekrar söküp CH341 programlayıcı ile denemeyi düşünüyorum.
iyide hocam 2.77 yazılımı ftp den flasha indirip güncelleme yapabilirsin diye biliyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
M Çevrimdışı

morfeusss

Yeni Üye
29 Ara 2019
7
45
lımı ftp den flasha indirip güncelleme yapabilirsin diye biliyorum
Evet,doğru ,internet girişini yaparak:
Menü ---> Ağ uygulamaları ---> VFTP OK basıp yazılımı direk kurabilirsin :ok
ftp'den de denedigimde basarisiz diyor.
Evet,doğru ,internet girişini yaparak:
Menü ---> Ağ uygulamaları ---> VFTP OK basıp yazılımı direk kurabilirsin :ok
ftp'den de denedigimde dosya iniyor ama yuklemeye gecince basarisiz diyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri