Media markt ek garanti

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
18.10.2022 tarihinde axis media marketten eşime bir cep telefonu aldım ve ek garanti yaptırdık ama şimdi ek garantinin gerçekten gerekli olup olmadığı ve iade edip edemeyeceğime dair bazı sorular oluştu kafamda konuyla alakli bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Ek garantinin gerçekten gerekli olup olmadığı şahsi bir durum eğer çok pahalı bir cihaz ise örneğin İphone 13 pro 14 pro vs ben yaptırma taraftarı olurum ama 5 10 bin tl arasında bir cihaz için çok gerekli olacağını sanmıyorum

İade konusunda ise detaylı bilgiyi size sadece media markt verebilir muhtemelen iade işlemi yapılsa bile diğer sigorta poliçelerinde olduğu gibi bir miktar kesinti yapacaklardır

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
ek garanti cep telefonu markası kapsamında yapıldıysa tamam, ancak marketin ek garantisi ise onun kendine özel şartları var yani gerçek garanti gibi olmuyor ...

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
ek garanti cep telefonu markası kapsamında yapıldıysa tamam, ancak marketin ek garantisi ise onun kendine özel şartları var yani gerçek garanti gibi olmuyor ...
Marketin kendi garantisi benim anladığım kadarıyla bir sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak ek garanti yapıyorlar sanırsam iade etme hakkım var mı acaba bir fikriniz var min

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
86
42
İptal ediyorlar gidin iptal edin. Ek garanti şöyle sıkıntılı öncelikle işe yaramıyor ek garantiyi kullanmaya çalışırsanız çok sıkıntılı bir süreç sizi bekliyor iyi ki yaptırmışım diyen bir deneyime rastlamadım ikincisi kendi servisleri olmadığı halde müdahale yaptıkları için cihazın servisi o cihazı garanti bırakıyor. Apple türkiye'nin garantisine güvenin media martvon garantisini iptal edin.

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
Marketin kendi garantisi benim anladığım kadarıyla bir sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak ek garanti yapıyorlar sanırsam iade etme hakkım var mı acaba bir fikriniz var min
mağazaya gidip iptal talebinizi bildirebilir yada Media Markt Çağrı Merkezini arayıp sorabilirsiniz (0850 222 15 00), sanırım biraz kem küm ederler ama ısrar ederseniz iptal ederler ...

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
Etmek zorundalar sonuçta bana bir sözleşme bile vermediler fazla diretirlerse bende hakkımı hakem heyeti yada mahkeme de aradim bu konularla kim olgileniyorsa o yetkili mercilere başvurunun teşekkürler yardımlarınız için

İptal ediyorlar gidin iptal edin. Ek garanti şöyle sıkıntılı öncelikle işe yaramıyor ek garantiyi kullanmaya çalışırsanız çok sıkıntılı bir süreç sizi bekliyor iyi ki yaptırmışım diyen bir deneyime rastlamadım ikincisi kendi servisleri olmadığı halde müdahale yaptıkları için cihazın servisi o cihazı garanti bırakıyor. Apple türkiye'nin garantisine güvenin media martvon garantisini iptal edin.
İşin garip tarafı ben bir teknoloji market calisaniyim global bir makanin ürün tanıtım elemanıyım kaşla göz arasında eşime anlatıp satmışlar yoksa ben asla almazdım

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Mağaza zinciri hangi firma ile anlaşmalı ise garanti için oraya gönderirler ürününüzü.
İşe yararlığı sorgulanır.
En iyi garantiyi üreticinin kendisi verir, o da verebilirse tabi. :kiskis

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
Ek garantinin gerçekten gerekli olup olmadığı şahsi bir durum eğer çok pahalı bir cihaz ise örneğin İphone 13 pro 14 pro vs ben yaptırma taraftarı olurum ama 5 10 bin tl arasında bir cihaz için çok gerekli olacağını sanmıyorum

İade konusunda ise detaylı bilgiyi size sadece media markt verebilir muhtemelen iade işlemi yapılsa bile diğer sigorta poliçelerinde olduğu gibi bir miktar kesinti yapacaklardır
Kesinti yapma hakları yok diye biliyorum yani bizim ek garantilerimizde olmuyor fakat ek garanti için bir miktar indirim yapıyorlar ama o indirimi garanti üzerinden değil de ürün üzerinden yapıyor iş iadeye dönünce de yeniden fatura düzenlemek istiyorlar. Fakat ben tüketicinin böyle birseyi kabul etmeme direk poliçenin iptalini talep edip poliçe parasını alma hakkı var diye biliyorum yarın gidip media markt prosedürünü de görmüş olacağım 🙂🙂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri