Mecool Km2 Plus Lisanslı 4K Aldım Google Play Storede Chrome Yok

Cegero Çevrimdışı

Cegero

Aktif Üye
27 Şub 2021
141
23
Merhabalar Mecool Km2 Plus Lisanslı 4K Android Media Player Aldım Bugün Elime Ulaştı Fakat Google Play Storede Google Chrome Uygulaması Yok Ve Android Sürümü 11 android 12 çıkmasına rağmen neden android 11 kurulmuş analamadım yardımcı olursanız sevinirim....

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Hiç bir lisanslı Android cihazında Play Store'da Chrome uygulaması yoktur. Dışardan apk ile kurabilirsin. Mecool Km2 Plus cihazı daha Android 12 güncellemesi almadı.

Cegero Çevrimdışı

Cegero

Aktif Üye
27 Şub 2021
141
23
Hiç bir lisanslı Android cihazında Play Store'da Chrome uygulaması yoktur. Dışardan apk ile kurabilirsin. Mecool Km2 Plus cihazı daha Android 12 güncellemesi almadı.
hocam dışardan kurdum fakat chrome çok donuyor ve kumandayla sağa sola hareket etmiyor

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
hocam dışardan kurdum fakat chrome çok donuyor ve kumandayla sağa sola hareket etmiyor
Donmuyodur, kullanamıyorsun o yüzden donduğunu düşünüyorsun. Chrome kullanabilmen için kablosuz mouse yada air kumanda kullanman gerekiyor. Çünkü Android Tv/Box için uyarlanan bir Chrome uygulaması yok, cihaza kurduğun Chrome uygulaması telefonlar için uyarlanan bir uygulama olduğundan ( dokunmatik ) mouse yada air kumandaya ihtiyaç duyuluyor.

Mouse yada air kumanda temin ettikten sonrada Play Store'dan LeanKey Keyboard adlı klavyeyi indirip varsayalan klavye yapmalısın, bu şekilde çok rahat bir şekilde Chrome uygulamasını cihazında kullanabilirsin.

Cegero Çevrimdışı

Cegero

Aktif Üye
27 Şub 2021
141
23
b
Donmuyodur, kullanamıyorsun o yüzden donduğunu düşünüyorsun. Chrome kullanabilmen için kablosuz mouse yada air kumanda kullanman gerekiyor. Çünkü Android Tv/Box için uyarlanan bir Chrome uygulaması yok, cihaza kurduğun Chrome uygulaması telefonlar için uyarlanan bir uygulama olduğundan ( dokunmatik ) mouse yada air kumandaya ihtiyaç duyuluyor.

Mouse yada air kumanda temin ettikten sonrada Play Store'dan LeanKey Keyboard adlı klavyeyi indirip varsayalan klavye yapmalısın, bu şekilde çok rahat bir şekilde Chrome uygulamasını cihazında kullanabilirsin.
bide hocam hdr seçeneğini aktif ettiğimde tv boxta tv box donuyor bunun sebebi ne olabilir televizyon mu hdr desteklemiyor

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
b

bide hocam hdr seçeneğini aktif ettiğimde tv boxta tv box donuyor bunun sebebi ne olabilir televizyon mu hdr desteklemiyor
KM2 Plus HDR sorunlu bir cihaz, bunun için Mecool'un bir çok yazılım paylaştığı oldu ama her seferinde çuvalladı. Çünkü bazı yazılımlarda HDR sorunu düzeltilirken DV kayboldu, bazısında HDR sorunu hiç düzelmediği gibi cihazı çökenler oldu gibi gibi. Yani sana tavsiyem HDR kapalı olarak kullanman.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Denemek istersen en son verilen yazılımı cihaza yükleyebilirsin, ancak bu işlere elin yatkın değilse ve bir bilgin yoksa deneme. Eğer denersen sorumluluk tamamen sana ait, ben baştan uyarayım.

Aşağıdaki dosyayı bilgisayarına indir ve klasörün içindeki dosyaları FAT32 olarak biçimlendirdiğin flash belleğe kopyala, kopyaladıktan sonra çıkar ve cihazın usb girişine tak. Taktıktan sonra Ayarlar > Cihaz Ayarları > Hakkında kısmına gir. Orada Sistem Güncellmesinin altında bir ibare çıkacak Local Update diye, oraya girip güncellmeyi başlatabilirsin.

Yazılım yüklendikten sonra cihazı bir kere fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Not: Tekrar uyarıyorum yazılımı cihaza yüklemek basit görünsede yapabileceğiniz en ufak hatada cihazınız çökebilir. Bu yüzden yazılımı indirmek, yüklemek tamamen sizin sorumluluğunuzda, yapamayacağınızı düşünüyorsanız hiç DENEMEYİN.

Android 12 yazılımı DEĞİLDİR. Android 11 için bazı hataları gideren düzeltme yazılımıdır.

Son düzenleme:
Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
64
25
peki bunun sebebi nedir
Android boxa uyumlu chrome yok maalesef. Apk kursanız da chrome optimize edilmediğinden pek işlevsel değil. Chrome yerine çok daha güzel tarayıcılar var. Hem de bu tarayıcıların içinde reklam engelleyici olduğu için çoğu reklamı görmüyorsunuz. Next start 4k android box kullanıyorum. Tavsiye ettiğim tarayıcı BrowseHere. JioSphere da bazen kullanıyorum.

Geri
Üst Alt