MB91 kanal bulamama sorunu

K Çevrimdışı

kuzi_87

Yeni Üye
22 Mar 2020
15
37
Selamlar. Tv elektrik dalgalanmasi sonucu acilmadi. Forumdan aldigim destek ile eski haline getirdim. Ama tkgs fonksiyonu gitti ve kanal bulmuyor. Anten kablosunu baska tv ile denedim onda problem yok. Tv seri no ve surum bilgisi asagidadir. Nasil cozebilirim?

P_20200324_064641_vHDR_On7a1466bc5e34cb2a.jpg
P_20200322_180035_vHDR_On24df92a6ae3b1327.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TKGS için frekans eklemeyi denediniz mi? Belki TKGS için gereken frekanslar eskidir? :alala

Dipnot : Yanlış anlamışım, siz TKGS fonksiyonundan bahsetmişssiniz. Modlama ile açmış olmayasınız?
Ya da daha eski bir sürüm de yüklemiş olabilirsiniz.

F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST By_Trol By_Trol

K Çevrimdışı

kuzi_87

Yeni Üye
22 Mar 2020
15
37
TKGS için frekans eklemeyi denediniz mi? Belki TKGS için gereken frekanslar eskidir? :alala

Dipnot : Yanlış anlamışım, siz TKGS fonksiyonundan bahsetmişssiniz. Modlama ile açmış olmayasınız?
Ya da daha eski bir sürüm de yüklemiş olabilirsiniz.

F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST By_Trol By_Trol
muhtemelen eski surumden kaynakli tv ye uygun son surum varsa paylasirsaniz sevinirim. Onu yukleyeyim.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Bende de mb95 kartlı vestel var,v3.6.6y seri nolu yazılım yüklü.Önceden Tkgs menüsü vardı çalışıyordu,şimdi açılmıyor bile.Kanal eklemeyi manuel olarak yapacaksınız.

K Çevrimdışı

kuzi_87

Yeni Üye
22 Mar 2020
15
37
Bende de mb95 kartlı vestel var,v3.6.6y seri nolu yazılım yüklü.Önceden Tkgs menüsü vardı çalışıyordu,şimdi açılmıyor bile.Kanal eklemeyi manuel olarak yapacaksınız.
Onuda denedim sinyal gelmiyor. Ama ayni kabloya baska tv takiyorum o calisiyor. Nasil ayarladiniz yontemi varsa soyleyin ona gore yapayim.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Onuda denedim sinyal gelmiyor. Ama ayni kabloya baska tv takiyorum o calisiyor. Nasil ayarladiniz yontemi varsa soyleyin ona gore yapayim.

Sn.kuzi_87 menü-kurulum-manuel kanal arama-açılan menüye önce 12380 v 27500 frekansını ekleyip,şebeke arama etkin yapıp,uydu seçimini dayzek yazan yere de Türksat seçin,(sinyal gelmesi lazım)taratın,sonra 12422 h 30000 frekansını ekleyin, taratın kanallar yüklenir.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kuzi_87

Yeni Üye
22 Mar 2020
15
37
Sn.kuzi_87 menü-kurulum-manuel kanal arama-açılan menüye önce 12380 v 27500 frekansını ekleyip,şebeke arama etkin yapıp,uydu seçimini dayzek yazan yere de Türksat seçin,(sinyal gelmesi lazım)taratın,sonra 12422 h 30000 frekansını ekleyin, taratın kanallar yüklenir.
Bunlarin hepsini denedim, hazir kanal da yukledim. Kanallar cikiyor fakat sinyal yok diyor. Dahili uydu alicimi bozuldu acaba.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunlarin hepsini denedim, hazir kanal da yukledim. Kanallar cikiyor fakat sinyal yok diyor. Dahili uydu alicimi bozuldu acaba.

Sizin kurulumunuz hatalı olmasın hocam?
Anten ve bağlantı tipini ne seçtiniz?
Merkezi sistem kullanıyorsanız eğer Diseq bağlantısını seçeceksiniz.

K Çevrimdışı

kuzi_87

Yeni Üye
22 Mar 2020
15
37
Sizin kurulumunuz hatalı olmasın hocam?
Anten ve bağlantı tipini ne seçtiniz?
Merkezi sistem kullanıyorsanız eğer Diseq bağlantısını seçeceksiniz.
Baglanti tipi disec sectim. Yani suan anladigim ya dahili uydu alici bozuk yada eaki surum yazilim yukedigimden dolayi bir problem var. Artik yapacak bisey yok ya servis cagiracagim yada harici uydu alici alip baglayacagim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu verdiginizle ayni fakat bunla yukleme yapamiyorum. Formdan baska bir surum buldum. Onunla yukleyebildim. Eger farkli bir versiyon varsa paylasabilirseniz cok memnun olurum.
Farklı olanlarda foruma daha önce upload yaptiklarimdir. Daha önce buna kart fln değişmedi dimi ?
Eğer imkanın varsa birde televizyon unun arka kapağını söküp ana kart üzerindeki barkod resmini paylaşınız birde öyle bakmaya çalışalım

K Çevrimdışı

kuzi_87

Yeni Üye
22 Mar 2020
15
37
Farklı olanlarda foruma daha önce upload yaptiklarimdir. Daha önce buna kart fln değişmedi dimi ?
Eğer imkanın varsa birde televizyon unun arka kapağını söküp ana kart üzerindeki barkod resmini paylaşınız birde öyle bakmaya çalışalım
Tv anakart daha önce değişmedi. Kapağı açamadım ancak hafta sonu uğraşırım. Sizin verdiğiniz yazılım televizyon kapalıyken usb takıp kumanda ok tuşunda iken enerji veriyorum ama kuruluma geçmiyor. Sadece aşağıdaki linkteki programı kurabiliyorum. Belki bu programın üst sürümü vardır sizde. Orjinal yazılımı ya MB91 v 3.3.8 h yada 3.3.8 j diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt