Mb230 modifiye

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
mb180e bence android olmadığı için alınabilir menü vestel qui değilmi yine incelerseniz bu tv öğrenmiş oluruz hiç youtube kanalınızda vestel u9510 serisini incelemeyi düşünüyor musunuz

Umarım Vestel toptan bir yazılım değişikliğine gitmiyordur. Profil demez de, config der. Üstüne bir de şifreleme yapar, hadi bakalım...
tek alabildiğim dosya buydu

Angel189 Çevrimdışı

Angel189

Süper Üye
8 Ara 2020
220
lang profil bu incelediğme göre yeni diller eklenmiş unknown olarak gözüküyor sw ve hw profil nasıl gelmiyor vestel kesin modlama ya engel bişey yaptı diye düşünüyorum.

Adsiz4ad9233c0b663daf5.jpg

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Çekilmiyor ki başka anakartın profili zaten olmaz çökme ihtimali çok yüksek.

Denemeye değer, hatırlatırım şu konuda arkadaş farkında bile olmadan MB100 anakarta MB211 profili atmış üstüne bir sene kullanmıştı ?

T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35
Merhaba, modlama ile pek çok özelliği açabiliyoruz, peki normalde açık gelen (Regal 58R7540UA) HDR özelliğini kapalı hale getirebilir miyiz? Deneyen oldu mu acaba?

4K filmlerin neredeyse tamamı hdr olarak bulunur oldu, yine aynı şekilde Amazon Prime Video'daki yeni içerikler tamame hdr şeklinde geliyor lakin pek çok kişi gibi ben de tv'nin hdr performansından memnun değilim, hdr videolar karanlık ve cansız görünüyor (platform ya da video kaynağından bağımsız). Netflix ve Prime aboneliğim olduğu halde sırf hdr izlememek için başka kaynaklardan temin etmek durumunda kalıyorum.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhaba, modlama ile pek çok özelliği açabiliyoruz, peki normalde açık gelen (Regal 58R7540UA) HDR özelliğini kapalı hale getirebilir miyiz? Deneyen oldu mu acaba?

4K filmlerin neredeyse tamamı hdr olarak bulunur oldu, yine aynı şekilde Amazon Prime Video'daki yeni içerikler tamame hdr şeklinde geliyor lakin pek çok kişi gibi ben de tv'nin hdr performansından memnun değilim, hdr videolar karanlık ve cansız görünüyor (platform ya da video kaynağından bağımsız). Netflix ve Prime aboneliğim olduğu halde sırf hdr izlememek için başka kaynaklardan temin etmek durumunda kalıyorum.

Tabi ki. Modlama ile HDR da Dolby Vision da kapatılabilir.

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Üstadlar merhaba Dolby Vision durumu halen çözülemedi sanırım bir gelişme varmı? SEG 58SBU710 Cihazim dolby atmos vs acıldı ama dolby vision aktif ettigimde netflix renkler karışıyor ve ekran üst tarafta 10cm kadar karartı oluyor, servis menudede acık gözükmüyor

E13A9B39-492D-4F11-B773-355F54498BA5.png

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Dolby Vision modlama ile aktif oluyor fakat anakart desteklemiyorsa sizdeki gibi sonuçlar veriyor

55UHL950 yükseltme hakkında açtığım konuya bakabilirsiniz

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Dolby Vision modlama ile aktif oluyor fakat anakart desteklemiyorsa sizdeki gibi sonuçlar veriyor

Hocam vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler, konunuzu da okudum teşekkürler , demekki mb230 olup Farklı versiyon modeller var ben de çünkü ne yaptıysam dolby vizyonda sonuç alamadım Ümidi kesmiştim daha da uğraşmam zaten çünkü cihazım daha dört aylık garanti kapsamında açıp içini kurcalamak istemiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri