MB230 DLNA sorunsalı

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
Arkadaşlar selamlar,
65u9500 tv ile DLNA sorunu yaşıyorum....
PC den dağıtılan film,resim,müzik v.s dosyalarına ulaşamıyorum...
Yazılımı resetleyip yeni kurulum yapınca geliyor menü ( ses ve görüntü paylaşımı şeklinde giriş listesinde çıkıyor ) sonra yine kayboluyor..
Elektriğini kesip yeniden verince tekrara geliyor....
Yazılımı resetleyince yeniden geliyor

Ancak mesela ertesi gün yine çıkmıyor....

Bir çözüm öneriniz var mı?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Tv niz internete baglanma sekli kablosuz ise kablolu baglanti secenegi ile deneyin.Bende kablosuzda hem yavas islem yapiyor, ayrica bazen tv kitlenip kendini yeniden baslatiyor.DLNA icin herhangi bir program kullanmiyorum win10 un dlna özelligini aktif ettim.Icerik görünmeme sebebi tv nin yazilimindan kaynakli olmamasi lazim, modeminizi resetleme secenegini veya Alternatif Dlna programi kullanmayi deneyebilirsiniz.

20200321_1355581.jpg
20200321_1356201.jpg
20200321_1359341.jpg

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
Tv niz internete baglanma sekli kablosuz ise kablolu baglanti secenegi ile deneyin.Bende kablosuzda hem yavas islem yapiyor, ayrica bazen tv kitlenip kendini yeniden baslatiyor.DLNA icin herhangi bir program kullanmiyorum win10 un dlna özelligini aktif ettim.Icerik görünmeme sebebi tv nin yazilimindan kaynakli olmamasi lazim, modeminizi resetleme secenegini veya Alternatif Dlna programi kullanmayi deneyebilirsiniz.

20200321_1355581.jpg
20200321_1356201.jpg
20200321_1359341.jpg
win7 de bende standart kullanıyorum dlna programı kullanmıyorum.... Tv kablolu bağlı aynı ağdaki kablosuz bağlı android ve ios tlefonlar dosyalara erişiyor.. Sorun sadece tv de... O da resetleyince yada elektriği kesip yenidne takınca görüyor sonra yeniden kayboluyor....

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
yeniden kayboluyor....
Güncelleme yapmaniz belki sorununuzu cözebilirdi, fakat güncelleme yaptiktan sonra mb230 görüntü anlaminda daha da problemli hale geliyor,tavsiye etmem.Eger full yaziliminiz varsa güncellemeyi deneyip begenmezseniz orjinal yazilimi tekrar yükleme secenegini deneyebilirsiniz.
Eger tv nizin profil dosyalarini almayi biliyorsaniz paylasirsaniz inceleyebilirim.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
arkadasin bahsettigi sorun benim regal de de var. kabloyla felan alakasi yok. kaynaklardaki resim ve video gosterme seceneyi yok oluyor. dlna cast de yapamiyorsunuz cihaz kendini resetliyor. ben moflama yaptiktan sonra oldu sanmistim fakat ogle degil

S Çevrimdışı

serhatti

Yeni Üye
8 Mar 2020
21
50
Bu sorun benim hi-level'da da var.

DLNA bu cihazda stabil değil. Ağdaki DLNA cihazları kafasına göre bazen görüyor, bazen görmüyor.

Benim nas aygıtını da bazen görmüyor kafasına göre. Fişini tak çıkar falan yapınca televizyonun öyle şansa buluyor ağdaki cihazı canı isterse.

çalışırsa sorun yok ama.

Yazılım güncellemesiyle düzelebilir.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Kaynaklardaki dlna kaybolmasi sorunu ariza degil arkadaslar. Eger herhangi bir dlna paylasimi yok ise orda gorunmuyor. Telefona bubleupnp yukleyin aktif edin gorunecektir. Padif edin gorunmeyecektir kaynaklarda resim ve video paylasimi. Ama hsla dlna renderer sorunlu

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
DLNA için Servioo kullanabilirsiniz. Windows'un kendi dosya paylaşım ve DLNA özellikleri pek de iyi çalışmıyor Ev Grubu olayını da kaldırdıktan sonra garip sorunlar yapmaya başladı.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
win7 de bende standart kullanıyorum dlna programı kullanmıyorum.... Tv kablolu bağlı aynı ağdaki kablosuz bağlı android ve ios tlefonlar dosyalara erişiyor.. Sorun sadece tv de... O da resetleyince yada elektriği kesip yenidne takınca görüyor sonra yeniden kayboluyor....
Merhaba bende mb95 te sorun yok lakin mb 130 da ayni sorunu yasadim.tv nin ip sini sabitledigimde sorun duzeliyor ayrica pc de media paylasim programi ile daha stabil kullanmistim programin adini hatirlaya bilirsem yazarim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri