MB170 Anakarta TV Kayıt Özelliği İle İlgili Yardım

Y Çevrimdışı

yüksel0

Yeni Üye
1 Haz 2021
1
42
MB170 TV Anakartına PvR Kayıt Özelliği Olur Mu?
Ben servis moduyla usb operation'a kadar geliyorum lâkin usbye, ''DownloadProfile.mb170'' şeklinde dosyayı atmama rağmen ''performing usb operation'' şeklinde yazı geliyor. Sonra usbyi pc bağladığımda sw ve hw dosyaları usb de görünmüyor. Ne yapmam gerekiyor?
Yardımlarınızı Bekliyorum.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
USB bellek FAT32 miydi? Bu işlemler için FAT32 ile biçimlendirilmiş olması lazım.
Android TV'lerde altyapı farklı ondan olmuyor olabilir.

Ekran kaydı alan programlar varsa onu deneyin derim.
Gerçi Vestel de öyle bir depolama koymuş ki, en ufak bir aksiyona dolacak. :hihi :deli1

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Zamanla marketteki apk çeşitleri çoğaldıkça telefonlardaki gibi uygun apk ile yapılabilir.
Android, daha doğrusu linux, bu tür düzenlemeler için " root / superuser " gibi kullanıcı seviyesinde yetkiler istiyor.
APK olarak derlenip kullanıma sunulacak bir yazılım tek başına yeterli gelmeyebilir.

Bu ancak nasıl yapılabilir, Android Debug Bridge ile bir müdahale şansımız varsa oradan bir düzenleme yapılabilir gibi.
O da olmazsa ya "root" gerekir muhtemelen.

Ya da içerideki yazılım dump yöntemiyle dışarı çekilecek, bir şekilde açılacak ( :kiskis) modifiye edilip tekrar TV'nin EMMC çipine yazdırılacak.

Valla şu Android TV kullanıcıları ve üreticisi için tek temennim ileride donanım yetersizliğinden patlamaması. :kiskis
Çünkü yerel depolamayı bile bu kadar kısıtlamaları ileride yeni sürüme bile geçmekte zorlanmalarına sebep olabilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Android, daha doğrusu linux, bu tür düzenlemeler için " root / superuser " gibi kullanıcı seviyesinde yetkiler istiyor.
APK olarak derlenip kullanıma sunulacak bir yazılım tek başına yeterli gelmeyebilir.

Bu ancak nasıl yapılabilir, Android Debug Bridge ile bir müdahale şansımız varsa oradan bir düzenleme yapılabilir gibi.
O da olmazsa ya "root" gerekir muhtemelen.

Ya da içerideki yazılım dump yöntemiyle dışarı çekilecek, bir şekilde açılacak ( :kiskis) modifiye edilip tekrar TV'nin EMMC çipine yazdırılacak.

Valla şu Android TV kullanıcıları ve üreticisi için tek temennim ileride donanım yetersizliğinden patlamaması. :kiskis
Çünkü yerel depolamayı bile bu kadar kısıtlamaları ileride yeni sürüme bile geçmekte zorlanmalarına sebep olabilir.
Bence android tv alıp kullanmak için zamana ihtiyaç var. Hangi firma ne tür geliştirmeler yapacak gözlem yapmak gerekir.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Bence android tv alıp kullanmak için zamana ihtiyaç var. Hangi firma ne tür geliştirmeler yapacak gözlem yapmak gerekir.
En önemlisi donanım sonra da yazılım kalitesi.
Yani smart işi yapacaksa bir firma iyi olmak zorunda.
Android'i uyarlayıp yüklemekle olmuyor. Sorunlara karşı da çözüm üretmek lazım.

Bana kalsa monitör TV'ye dönsünler. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt