MB140 yazılım güncelleme

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
4,640
113
mb140 şaselerde core yazılım ;
MB140 şaseli ürünlerde yazılım versiyonları V.0.”eski” ve V.1 “yeni” ve V.2 QUİ menü olmak üzere 3 çeşittir. Versiyon öğrenmek için kumandadan menü4725 yapıp aşağıdaki servis menüsü ile karşılaştırınız

Eğer V.1 versiyonu ile başlıyorsa V1 güncellemeleri direk yapılır.
V1 Versiyonlu yazılımları :
Gizli İçerik
Bu içeriği görebilmek için bu konuya cevap vermeniz gerekiyor.

Eğer V.2 Qui menü varsa V2 versiyonlu yazılım direk güncelleme yapılabilir.
V2 qui versiyon yazılımaları :
Gizli İçerik

ama V.0 ile başlıyorsa aşağıdaki adımları uygulayınız
Yazılım geçişi nedeniyle ürünlere core yazılım yüklemelerinde değişiklik bulunmaktadır.
Eski yazılımdan (V.0) yeni yazılıma (V.1) doğrudan core yazılım yüklenemez.
Eski yazılımı (V.0) yeni yazılıma (V.1) yükseltmek için, ara “Transition” yazılım televizyona yüklenmelidir , ara “Transition” yazılımı yüklendikten sonra güncel Carbon veya Titanium core yazılım yüklenmesi gerekmektedir.

transition;
Gizli İçerik

Öncelikle yazılım versiyonunu menü4725 yapıp kontrol sağlayın. eğer mevcut yazılımınız 0.35.24 gibi başında 0 varsa öncelikle Transition yazılımı olan flaşı takıp menü 1505 yapın onay verin o yazılımı yükledikten sonra televizyonunuza uygun olan 1.38.20.0 yazılımını indirip flaşbelleğe yükleyiniz. televizyonu kapatıp usbyi televizyona bağlayınız.kumandadan ok tuşuna basarken televizyonu fişe takınız, standbay ışığı hızlı hızlı yanıp sönecektir. televizyon açılacak yazılımınız güncellenecektir. kontrolü menü 4725 le yapabilirsiniz

ÖRNEK VIDEO ANLATIM

Adem Helvacı @Adem Helvacı hocama video ile konuyu anlattığı için teşekkürler

ÖRNEK RESİMLİ ANLATIM

Son düzenleme:

hakancrm19

Aktif Üye
27 Eki 2018
36
8
35
Hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Bu dosyaları indirdim transitionu ve diğer titanıum yazılımı nasıl yükleyeceğiz bunlarıda açıklarsan sevinirim saygılar..

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
4,640
113
Hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Bu dosyaları indirdim transitionu ve diğer titanıum yazılımı nasıl yükleyeceğiz bunlarıda açıklarsan sevinirim saygılar..
öncelikle menü4725 yapıp kontrol sağlayın yazılım versiyonunu. eğer mevcut yazılımınız 0.35.24 gibi başında 0 varsa öncelikle Transition yazılımı olan flaşı takıp menü 1505 yapın onay verin o yazılımı yükledikten sonra MB140 Titanium v1.38.20.0 Cor Yazılım ını indirip yine menü 1505 yapıp onay verin, yazılımınız güncellenecektir. kontrolü menü 4725 le yapabilirsiniz

hakancrm19

Aktif Üye
27 Eki 2018
36
8
35
öncelikle menü4725 yapıp kontrol sağlayın yazılım versiyonunu. eğer mevcut yazılımınız 0.35.24 gibi başında 0 varsa öncelikle Transition yazılımı olan flaşı takıp menü 1505 yapın onay verin o yazılımı yükledikten sonra MB140 Titanium v1.38.20.0 Cor Yazılım ını indirip yine menü 1505 yapıp onay verin, yazılımınız güncellenecektir. kontrolü menü 4725 le yapabilirsiniz
Hocam tvye ekstra bir özellik pixcellence vb gibi yada farklı bir özellik logo vb. değişimi oluyor mu .

Furkan01

Aktif Üye
15 Kas 2018
11
3
17
Sayın fikoloji transition yazılımını yükledim, fakat hem carbon hemde titanium 1.38.20.0 güncelleme başarısız diyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Mesajınız Birleştirildi:

menü 1505 ile transition yazılımı yüklendi. Menü 4725 yapınca trasition gözüküyor. Fakat carbon 1.38.20.0 veya titanium 1.38.20.0 menü 1505 yapınca güncelleme yapmak istiyormusunuz? diye soruyor. Fakat güncelleme başarısız diyor.

Son düzenleme:

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
4,640
113
Sayın fikoloji transition yazılımını yükledim, fakat hem carbon hemde titanium 1.38.20.0 güncelleme başarısız diyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Mesajınız Birleştirildi:

menü 1505 ile transition yazılımı yüklendi. Menü 4725 yapınca trasition gözüküyor. Fakat carbon 1.38.20.0 veya titanium 1.38.20.0 menü 1505 yapınca güncelleme yapmak istiyormusunuz? diye soruyor. Fakat güncelleme başarısız diyor.
Bu gün aynı yazılımları denedim. İsterseniz yarın linkleri tekrar kontrol ederiz uyar mı? Ayrıca sorunuz olduğunda tekrardan yazarsanız beni etiket yapmayı unutmayın. Egerki teknovest @teknovest uygun olursa o da kontrol eder

Adem Helvacı 

Ado
Administrator
17 Şub 2017
13,760
113
46
Bu gün aynı yazılımları denedim. İsterseniz yarın linkleri tekrar kontrol ederiz uyar mı? Ayrıca sorunuz olduğunda tekrardan yazarsanız beni etiket yapmayı unutmayın. Egerki teknovest @teknovest uygun olursa o da kontrol eder
Usta fırsat bulursam yarın senin anlatımını telefondan açıp, senin anlatımını adım adım okuyup uygulayarak mağazada MB140 32'' Vestel'i 0.38 den 1.üstü sürüme alayım hem arkadaşlarımıza da örnekleme olsun :ok

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
4,640
113
Usta fırsat bulursam yarın senin anlatımını telefondan açıp, senin anlatımını adım adım okuyup uygulayarak mağazada MB140 32'' Vestel'i 0.38 den 1.üstü sürüme alayım hem arkadaşlarımıza da örnekleme olsun :ok
Paylaştığım yazılımları dene abi en azından yazılımda mi sorun var görelim. Çünkü aynılarını bu gün bizzat test ettim

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
4,640
113
F @Furkan01 Adem Helvacı @Adem Helvacı bugün fırsatım olunca kontrol sağladım, Transition yazılımı menü1505 yapıp yükleniyor. ama güncel 1.38.20.0 yazılımı kumandadan ok tuşuna basarak yani full yazılım yükler gibi yükleniyor, başlığı editledim resimli anlatım yaptım. F @Furkan01 tekrardan konrtol sağlayınız.

Üst Alt