MB130 Netflix Youtube Yükleniyor Sorunu Çözüm İçin Çekirdek Yazılım. (En Güncel sürüm) 3.62.4.0

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

17MB130 anakartlı kullanıcılar için Netflix ve Youtube üzerinde karşılaşılan YÜKLENİYOR sorununun çözümünü de içeren güncel yazılımı ÇEKİRDEK YAZILIM konu başlığımızda paylaştım.

Netflix ve Youtube çözümü haricinde titreme ve renk algoritmasında da iyileştirme içerir.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
En son 3.4.7.1.1.0 kurmuştum. Bu yazılım üzerine atacağız değil mi Ado hocam.
@Ado

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: MB130 Netflix Youtube Yükleniyor Sorunu Çözüm İçin Çekirdek Yazılım. Güncel sürüm.

rotasmmm' Alıntı:
Trt 4k renkleri daha doygun hale geldi teşekkürler adem bey.

Rica ederim. Güzel sonuçlar alabilmek mutlu ediyor beni. Ben de fabrikadaki canlarıma teşekkür ediyorum.

İsmi bilinmeyen, hep arka planda kalmak zorunda olan bizim mühendislerimiz onlar.

Bazen acımasız eleştiriyor olabiliriz ama hepsi iyi sonuçlar alabilmek, daha da ilerleyebilmek için :ok:

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
@Ado Hocam Tv Bana Geldiğinde 17MB130 3.4.4.6.0 Sürümündeydi Bir Sıkıntı Yaşamadığım İçin Yeni Yazılımları Yüklemedim Youtube ve Netfilx Sorunlarıda Yaşamıyorum Yükleyecek Olursam 17MB130 CONNECTED 3.62.4.0 Direk Bunumu Yüklemeliyim Aradaki Yazılımı Yüklememe Gerek Varmı Birde Tv De Smart Tv Lg gibi bu yeni yazılımla Bu Değişmiş Durumdamı

Son Sorum Hdr özelliği donanımsal mı yazılımsal mı sonradan tv ye gelebiliyormu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: MB130 Netflix Youtube Yükleniyor Sorunu Çözüm İçin Çekirdek Yazılım. Güncel sürüm.

Apollon07' Alıntı:
@Ado Hocam Tv Bana Geldiğinde 17MB130 3.4.4.6.0 Sürümündeydi Bir Sıkıntı Yaşamadığım İçin Yeni Yazılımları Yüklemedim Youtube ve Netfilx Sorunlarıda Yaşamıyorum Yükleyecek Olursam 17MB130 CONNECTED 3.62.4.0 Direk Bunumu Yüklemeliyim Aradaki Yazılımı Yüklememe Gerek Varmı Birde Tv De Smart Tv Lg gibi bu yeni yazılımla Bu Değişmiş Durumdamı

Son Sorum Hdr özelliği donanımsal mı yazılımsal mı sonradan tv ye gelebiliyormu

3.62 direkt yüklemeniz gereken şu anki en stabil ve görüntü iyileştirmesi yapılmış sürümdür. Aradaki sürümleri yüklemenize gerek yoktur :ok:

Direkt olarak Uygulamalara yönelik bir güncelleme değildir bu :ok:

HDR hem donanımsal Hemyazılımsal hem de yayınsal destek gerektiren bir durumdur.

Donanım desteğiolmayanda yapacak hiç bir şey yok

Donanım desteği olup da yazılımsal olarakkısıtlanmış olanlarda ya yeni güncellemeler ya da modlama ile aktif hale getirmek mümkün

Hem donanım hem de yazılımı açık olsa da yayın hdr değilse yine bir anlam ifade etmez HDR açısından

:ok:

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
@Ado Hocam Birde Ekran Ayarlarında Gürültü Azaltma Ne İşi Yarıyor ve Hangi Konumda Olmasını Tavsiye edersiniz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Apollon07' Alıntı:
@Ado Hocam Birde Ekran Ayarlarında Gürültü Azaltma Ne İşi Yarıyor ve Hangi Konumda Olmasını Tavsiye edersiniz

Bana göre hiç bir işe yaramıyor azizim. Yalnız teknik olarak zayıf sinyalleri biraz daha absorbe edebilmeye yaraması gerekiyor. Kaldı ki bizim kullanım koşullarımızda bir etkisi olmaz zaten :ok:

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57

Yes sir :eek:k:

Hocam yeni yazılımı yükledikten sonra çok belirgin bir fark gözlemlemedim. Lâkin tv bir garipleşti. İlk açılışta tv ekranında kırmızı renk artışı (adeta renkler birbirine karışıyor) ve parlaklıkta bir azalma ve sonrasında ise başka bir kanala geçince normalleşme; ve bir kaç kez de TRT 4K ‘ ı açarken veya youtube gibi uygulamlardan çıkarken ekran kapanıyor ve sonra kendiliğinden açılıyor. Bu süre içerisinde stand bye ışığı devamlı yanıp sönüyor. Ne dersiniz @Ado hocam yeniden bu son yazılımı yükleyeyim mi?

TV’im; 65UD8900
Seri no’su 10112581

Bahsettiğim durumu ve kanal değiştirdikten sonra tekrar TRT 4K ‘yı açınca düzelmiş halinin resimlerini paylaşıyorum.

a636e6d2-b1c5-4025-ae4a-4a02e2654b38-jpeg.jpg

488d0b53-77aa-4cff-9a09-f76f64268312-jpeg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam yeni yazılımı yükledikten sonra çok belirgin bir fark gözlemlemedim. Lâkin tv bir garipleşti. İlk açılışta tv ekranında kırmızı renk artışı (adeta renkler birbirine karışıyor) ve parlaklıkta bir azalma ve sonrasında ise başka bir kanala geçince normalleşme; ve bir kaç kez de TRT 4K ‘ ı açarken veya youtube gibi uygulamlardan çıkarken ekran kapanıyor ve sonra kendiliğinden açılıyor. Bu süre içerisinde stand bye ışığı devamlı yanıp sönüyor. Ne dersiniz @Ado hocam yeniden bu son yazılımı yükleyeyim mi?

TV’im; 65UD8900
Seri no’su 10112581

Bahsettiğim durumu ve kanal değiştirdikten sonra tekrar TRT 4K ‘yı açınca düzelmiş halinin resimlerini paylaşıyorum.

Panel ID ler oturmamış gibi görünüor, bug var tv de. Seri numarasını veriniazim nce full yükleyerek tv yiformatlayalım sonra yeniden 3.62 ye yükseltiriz duruma göre zira nu yazılımda çok iddialıyım.

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Panel ID ler oturmamış gibi görünüor, bug var tv de. Seri numarasını veriniazim nce full yükleyerek tv yiformatlayalım sonra yeniden 3.62 ye yükseltiriz duruma göre zira nu yazılımda çok iddialıyım.

Seri numarasını yazmıştım. Resmini paylaşıyorum..

9dbb8e8b-bc88-4a36-8be4-c87dca0f0b36-jpeg.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt