MB130 Netflix Youtube Yükleniyor Sorunu Çözüm İçin Çekirdek Yazılım. (En Güncel sürüm) 3.62.4.0

M Çevrimdışı

Muhammet25

Yeni Üye
6 Mar 2018
19
32 dakika önce

PHİLİPS 50 PUS6262 4K=2.800
LG 49 UJ630V 4K=3.000 BU İKİSİNDEN BİRİNİ ALİCAM HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSINIZ ADO BEY SÖZDEN ÖZELLİKLE TAVSİYE RİCA EDİYORUM

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Seri numarası altta SN ile balayan kısım azizim, O yazdıınız ürün kodu, yayınladığınız resimde de asıl lazım olan yer çıkmamış :)

Aslında gönderdiğim resimde SN görülüyor; ama ben tekrar atayım..Ayrıca servis menü ekran görüntüsünüde atıyorum Adem Helvacı Ado hocam..
SN 7932228 700346
VPAZ 20273191

bc923584-10b8-4708-8c33-7a0af1fc08fc-jpeg.jpg

4b0b545f-55dd-47a5-ab52-07c492fc855f-jpeg.jpg

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Tüm Full yazılım yönergelerini adım adım uyguladım. Ama maalesef bir türlü yükleyemedim. USB belleği kaç kez FAT 32 olarak biçimlendirdim nafile.

• mb130_en.bin
• mb130_RomBoot.bin
• mb130_PM51.bin
•usb_auto_update_G10

olarak USB ‘ye rar dosyasından çıkardım; olmadı ayrı bir klasöre çıkarıp USB’ ye tekrar kopyaladım ama bir türlü yazılım yüklenmedi. “Mb 130_en.bin.gz” uzantılı rar dosyasından USB’ye “mb 130_en.bin” olarak çıkardım. Sonra diğer dosyaları tek tek USB’ye çıkardım. Sadece rar dosyası açıkken usb_auto_update_G10.txt gözükmesine rağmen USB’ye çıkardığımda .txt olarak uzantısı görünmedi (yukarıda ki gibi). Ama ben yine ..._G10.txt olarak yazarak düzelttim halde yine olmadı.
Zaten kumandanın “ok” tuşu basılı iken fişini taksamda takmasamda stand by ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başlıyor ki?
Bilmediğimiz veya gözden kaçırdığımız bir şey var olsa gerek Adem Helvacı Ado hocam..
Sonuç hüsran!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tüm Full yazılım yönergelerini adım adım uyguladım. Ama maalesef bir türlü yükleyemedim. USB belleği kaç kez FAT 32 olarak biçimlendirdim nafile.

• mb130_en.bin
• mb130_RomBoot.bin
• mb130_PM51.bin
•usb_auto_update_G10

olarak USB ‘ye rar dosyasından çıkardım; olmadı ayrı bir klasöre çıkarıp USB’ ye tekrar kopyaladım ama bir türlü yazılım yüklenmedi. “Mb 130_en.bin.gz” uzantılı rar dosyasından USB’ye “mb 130_en.bin” olarak çıkardım. Sonra diğer dosyaları tek tek USB’ye çıkardım. Sadece rar dosyası açıkken usb_auto_update_G10.txt gözükmesine rağmen USB’ye çıkardığımda .txt olarak uzantısı görünmedi (yukarıda ki gibi). Ama ben yine ..._G10.txt olarak yazarak düzelttim halde yine olmadı.
Zaten kumandanın “ok” tuşu basılı iken fişini taksamda takmasamda stand by ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başlıyor ki?
Bilmediğimiz veya gözden kaçırdığımız bir şey var olsa gerek Adem Helvacı Ado hocam..
Sonuç hüsran!

Tamamdır çözeceğiz bu konuyu biraz bekleyiniz elimden geldiğince yarın, en kötü salıya yetiştirmeye çalışırım konuyu.

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
20 Dakika önce telefonda görüştüm beklemedeyim azizim.
Ben de bekliyorum sizler gibi, Sonra çözüme yönelik adımlar atacağız ki ben basit 1-2 adımdan ibaret olacağını düşünüyorum (Şuradaki noktayı kaldırın, şu dosyayı şuraya koyun vs gibi)
Hocam yanlış anlamazsan. Ben noktayla virgülle olacağını sanmıyorum neden dersen çekirdek yazılımıda fiş çek tak ile yüklemiyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam yanlış anlamazsan. Ben noktayla virgülle olacağını sanmıyorum neden dersen çekirdek yazılımıda fiş çek tak ile yüklemiyor
Yok canım ben neden yanlış anlayayım, yazılımı yapan da bozan da ben değilim zaar :)

Çözüm geldi, bu gece çalışmasını yaparım, yetiştirebilirsem de konusunu açarım nasipse.

Ancak size ne kadar çözüm olur bilemiyorum.

Zor bela yüklenmeyen bir tv buldum onda denedim ve ben sonuç aldım. Bakalım sizde ne olacak.

Geri
Üst Alt