MB130 anakartlara otomatik yeni yazılım geldi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Adem Helvacı Ado bey iyi akşamlar size mesaj yazmıstım 3.62.25.1 yazılımın internet üzerinden yükledim ama görüntüde bozulmalar oldugunu bahsetmiştim bana 3.62.30 yükleyin dedınız link attınız bn bu link e tıklıyorum 3.62 .30 carbon yazan sürümü tklıyorum pc indiriyorum ama o indirme sırasında hata yazıo tekrar tıkladıgımda pc iniyor ama farklı bir seklıde iniyor ben anlamadım nasıl yapıcagımı altta attım fotograflar ta sırayla bu seklıde acılıo dogru mu ? yada nerede yanlıs yapıyorum rica etsem bakabilirmisiniz. Birde bugun tv de internette süreklı kopmalar yasıyorum 3.62.25 yüklendıgınde bu yoktu bugun oldu modemde sıkıntı yok güncellemenın bir etkısı olabılır mı kapattım actım tv düzeldi sonra tekrar devam ettı. Tsk ederim.

IMG_20181107_002542.jpg

IMG_20181107_003620.jpg

IMG_20181107_003653.jpg
Merhaba buraya kadar doğru gelmişsin, hadi bi gayret daha;
Upgrade _m130 yazan dosyayı flaş belleğe atınız. ardından USB yı televizyona bağlayıp kumandadan menü tuşuna basıp 1505 yazın. Gelen uyariya evet deyin.Yükleme sağlanacaktır.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
Merhaba buraya kadar doğru gelmişsin, hadi bi gayret daha;
Upgrade _m130 yazan dosyayı flaş belleğe atınız. ardından USB yı televizyona bağlayıp kumandadan menü tuşuna basıp 1505 yazın. Gelen uyariya evet deyin.Yükleme sağlanacaktır.
Hocam cevap için teşekkürler. vlc Media video izleme programı m yani onu görünce yanlış birşey mi yapıyorum diye düşündüm.ben farklı bir dosya klasör bekliyordum güncelleme ilk yapıyorum tşk ederim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam cevap için teşekkürler. vlc Media video izleme programı m yani onu görünce yanlış birşey mi yapıyorum diye düşündüm.ben farklı bir dosya klasör bekliyordum güncelleme ilk yapıyorum tşk ederim.
vlc kurulurken bin dosyasınıda aktif ettiğin veya kendisi açabileceğini üşündüğü için o şekilde olmuştur.
yüklemeni sağla olumsuz yada olumlu dönüş sağlayabilrisin

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
G gezgin_, vlcye takılma hocam, bende acestreamde yüklü dosya o şekilde görünüyor mesela. işine yaramayan boş bir belleği fat32 olarak formatla, o dosyayı içine at sonrasını biliyorsun zaten . :ok

H Çevrimdışı

Hasancan

Yeni Üye
7 Kas 2018
8
46
VESTEL 40PF7070 model tv ye yazılım yükledim şimdi televizyon açmıyor. yardımcı olacak biri var mı. Stand by devamlı yanıyor ama televizyon hiç açmıyor.
seri no:7131341 400327

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
522
40
Adem Helvacı Ado bey iyi akşamlar size mesaj yazmıstım 3.62.25.1 yazılımın internet üzerinden yükledim ama görüntüde bozulmalar oldugunu bahsetmiştim bana 3.62.30 yükleyin dedınız link attınız bn bu link e tıklıyorum 3.62 .30 carbon yazan sürümü tklıyorum pc indiriyorum ama o indirme sırasında hata yazıo tekrar tıkladıgımda pc iniyor ama farklı bir seklıde iniyor ben anlamadım nasıl yapıcagımı altta attım fotograflar ta sırayla bu seklıde acılıo dogru mu ? yada nerede yanlıs yapıyorum rica etsem bakabilirmisiniz. Birde bugun tv de internette süreklı kopmalar yasıyorum 3.62.25 yüklendıgınde bu yoktu bugun oldu modemde sıkıntı yok güncellemenın bir etkısı olabılır mı kapattım actım tv düzeldi sonra tekrar devam ettı. Tsk ederim.

IMG_20181107_002542.jpg

IMG_20181107_003620.jpg

IMG_20181107_003653.jpg

V3.62.30 yazılımda hatalar var. 4k videolar 15 saniyede bir takılıyor. arada tv izlerken kanallarını görüntüsü gidiyor sadece ses geliyor. Usb den mkv formatlar desteklenmiyor uyarısı çıkıyor.Bugün de tv durduk yere açıldı sonra tekrar kapandı. Fişi çekip takınca düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrar başlıyor.

3.62.24 yazılımına geri dönün

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
V3.62.30 yazılımda hatalar var. 4k videolar 15 saniyede bir takılıyor. arada tv izlerken kanallarını görüntüsü gidiyor sadece ses geliyor. Usb den mkv formatlar desteklenmiyor uyarısı çıkıyor.Bugün de tv durduk yere açıldı sonra tekrar kapandı. Fişi çekip takınca düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrar başlıyor.

3.62.24 yazılımına geri dönün
3.62.13.0 yazılımına geri donebilirmiyim ?bilmiyorum bnm TV bu 3.62.13..vardı . nedeni TV görüntü bozulması yoktu nezaman 3.62.25.1 yüklendi görüntü bozuldu .uzaktan bunu fark etmiyoruz ama yaklastigimda bunu anlıyorum önceki sonraki güncelleme sonucunu . TV 55ud9400 (hdr10+wcg) var renklerde herhangi bir sorun yok canlı. 55' oldugundan mı ne görüntü de bir netlik sagliyamadim sağolsun Adem bey o 62.30 sürümü yükle dedi USB yükle dim. yapıp yapmama konusunda da kararsız kaldim iyice TV bozulmasn. Risk almiyim diye

D Çevrimdışı

dioxin

Yeni Üye
4 Şub 2018
11
Merhabalar.. vestel 55ud8400 kullanıcısıyım 3.62.25.1 güncelleme geldi yükledim iyileştirmeler mevcut ama söyle bi sıkıntı başladı.
Tv her kapatıp açtığımda wifi menüsü kayboluyor tekrar fişi çekip takmam gerekiyor biraz sinir bozucu olmaya başladı servis menüden resette attım nafile sorun devam ediyor... Ado hocam yardımlarınızı bekliyorum.
Merhabalar yukkardaki bahsetmis oldugum sikintiyi cozmus gibiyim su ana kadar sikinti yok. Meger bizim tvnin sikintisi evdeki kucuk canavarmis. 1 yasindaki kucuk oglusum malum ne bulsa agzina goturdugu icin bizim kumandayida guzelce agzina alip guzelce bi hupletmis:) isin ozu kumandayi acip temizlemeye karar verdim icini actigimda power tusunun oldugu kisim su icindeydi tuslarin bastigi plaket bariz kisa devre konumundaydi. Pamuga guzelce alkol sikarak temizledim ve kuruttum. Ve sonuc harika sikintilar bir anda gidiverdi.
Siz siz olun aman kumanda degilmi nolcak deyip saga sola atmayin. Ben isten anladigim icin ucuz yirttim ama anlamayan arkadaslara maddi olarak sikinti cikarabilir.
Evde kucuk cocugunuz varsa, benim gibi anormallik yasiyorsaniz kumandanizi bi kontrol edin temizleyin derim.

D Çevrimdışı

dioxin

Yeni Üye
4 Şub 2018
11
Merhabalar yukkardaki bahsetmis oldugum sikintiyi cozmus gibiyim su ana kadar sikinti yok. Meger bizim tvnin sikintisi evdeki kucuk canavarmis. 1 yasindaki kucuk oglusum malum ne bulsa agzina goturdugu icin bizim kumandayida guzelce agzina alip guzelce bi hupletmis:) isin ozu kumandayi acip temizlemeye karar verdim icini actigimda power tusunun oldugu kisim su icindeydi tuslarin bastigi plaket bariz kisa devre konumundaydi. Pamuga guzelce alkol sikarak temizledim ve kuruttum. Ve sonuc harika sikintilar bir anda gidiverdi.
Siz siz olun aman kumanda degilmi nolcak deyip saga sola atmayin. Ben isten anladigim icin ucuz yirttim ama anlamayan arkadaslara maddi olarak sikinti cikarabilir.
Evde kucuk cocugunuz varsa, benim gibi anormallik yasiyorsaniz kumandanizi bi kontrol edin temizleyin derim.
Malesef sorunum yine tekrarladi konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardim ederlerse coknsevinirim

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Malesef sorunum yine tekrarladi konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardim ederlerse coknsevinirim
zaman zaman bizdeki jvc tv de de oluyordu çocuklar youtube açılmıyor diye bağırıyorlardı. çözümü basit esasen. gece yatarken, fişini çekmek veyahut üçlü prize falan bağlıysa düğmesini kapatmak. hem enerji tasarrufu yapıyor hemde sinir bozucu bir durumdan kurtuluyorsunuz.

D Çevrimdışı

dioxin

Yeni Üye
4 Şub 2018
11
Aynen
Wifi mi görmüyordu ?
Aynen internet baglanti seceneklerinde kablolu ag gorunuyor kablosuz gorunmuyor. Fisi cekip taktigimda duzeliyor buseferde anlik baglanip kopuyor kabloluya gecis yapip tekrar kablosuza aldigimda sabitlenip duzeliyor hala bir cozum bulamadim yardimlarinizi bekliyorum.

Geri
Üst Alt