MB120 Digiturk Play Modlama Hk.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Selamlar,

Modlamadaki bütün başlıkları okudum hatta B bestturkman' nin verdiği mb100 profile dosyalarını indirip toolbox ile açıp farklılıkları kontrol ettim. Şimdi benim kafama takılan soru şu digiturk play 'in app i turkcelltv değil gördüğüm kadarı ile, tv de de kontrol ettiğimde digiturk aktif fakat sanırım bu kart ile kullanım için olan kısım.

Diğer yandan madem dedim kendi kendime oap'nin altındaki ftp protokolü ftp ile bağlanıp ne var ne yok dedim fakat bestturkman'nin paylaştığı sw profil dosyasındaki kullanıcı adı şifre ile giriş yapamadım. Kendi kullanıcı adı şifrem ile girdiğimde bir sürü klasör olduğunu gördüm sanırım bunlar tv'deki dcf isimli kodlara benziyor ve tv'nin dcf'ine göre burdakileri download ediyor diye düşünyorum.

Kısacası Digiturkplay app'i getirmeye çalışıyorum deneyimli olan arkadaşlar biraz bilgi verirse çok sevinirim. ( teraspy teraspy , rfve rfve, D Labnet )

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Selamlar,

Modlamadaki bütün başlıkları okudum hatta B bestturkman' nin verdiği mb100 profile dosyalarını indirip toolbox ile açıp farklılıkları kontrol ettim. Şimdi benim kafama takılan soru şu digiturk play 'in app i turkcelltv değil gördüğüm kadarı ile, tv de de kontrol ettiğimde digiturk aktif fakat sanırım bu kart ile kullanım için olan kısım.

Diğer yandan madem dedim kendi kendime oap'nin altındaki ftp protokolü ftp ile bağlanıp ne var ne yok dedim fakat bestturkman'nin paylaştığı sw profil dosyasındaki kullanıcı adı şifre ile giriş yapamadım. Kendi kullanıcı adı şifrem ile girdiğimde bir sürü klasör olduğunu gördüm sanırım bunlar tv'deki dcf isimli kodlara benziyor ve tv'nin dcf'ine göre burdakileri download ediyor diye düşünyorum.

Kısacası Digiturkplay app'i getirmeye çalışıyorum deneyimli olan arkadaşlar biraz bilgi verirse çok sevinirim. ( teraspy teraspy , rfve rfve, D Labnet )

Şimdiden teşekkürler.
Takipteyim.Tam aradığım konu :)

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hwprofile den boardname kısmını MB130 Yapıp modladığınız dosyayı tv ye atıp fişi çıkarıp takın olmazsa menü 4725 den fabrika ayarlarına dönün digi play gelecektir. Kısaca hangi smart portal kullanmak isterseniz boardname kısmına o saşenin adını yazın mb100 mb110 mb120 mb211 mb130 ( mb1xx için geçerlidir)

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
D Labnet öncelikle çok teşekkür ederim, aynı şeyi bende düşünmüştüm fakat hangisinde mevcut olmadığını bilmediğimden yazılımları dump etmeye başlayacaktım. Tekrar teşekkür ediyorum.

O zaman sanıyorum ki en güncel hangi board ise onu yazdığımız sürece bir sorun olmayacak gibi.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam en iyi mb211 ancak wewdapp yok eğer fabrika ayarlarına dönmek zorunda kalmazsanız wewdapp yi de kullanabilirsiniz ama fabrika ayarlarına aldığınızda gidecektir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam en iyi mb211 ancak wewdapp yok eğer fabrika ayarlarına dönmek zorunda kalmazsanız wewdapp yi de kullanabilirsiniz ama fabrika ayarlarına aldığınızda gidecektir
Evet,çünkü tv yazılımın config dosyalarını buffer içinde saklıyor,reset atıldığında oradan çekip alıyor ,konu dağıtmamak adına sadece belirtmek için yazma gereği duydum sevgili Labnet :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Selamlar,

Şimdiden teşekkürler.
Ben iddialı olmamakla beraber ftp ile sadece tvnin update edilebileceğini tahmin ediyorum,kaldı ki artık o da yok,yani demem o ki oradaki ftp adresi,kullanıcı adı ve şifresi bana göre sadece tv update içindir.
Tv portala girdiğinde BOMBA isimli konuda anlattığım ve zipli olarak verdiğim portal.zip dosyasındaki core.js incelenirse link olarak "portal.tv" olduğu görülür,ama ben orada tv modeli veya kart modeli göremedim,lütfen ukalalık yapmışım gibi algılanmasın ama büyük ihtimal portala girildiğinde tarayıcı bilgisiyle portal seçimi yapılıyor da olabilir,yani tarayıcı bilgisinde kart modeli de görünüyor çünkü ama dediğim gibi çok anlamıyorum bu konudan fakat, portal olayı farklı gibi bana göre.
Tarayıcı bilgisi:
Kod:
User-Agent=Opera/9.80 (Linux mips; ) Presto/2.12.407 Version/12.51 MB91/3.6.6.s (VESTEL, Si215647_L, wired) HbbTV/1.2.1 (; Vestel; MB91; 1.0; 1.0;) SmartTvA/3.0.0

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Gerçekten güzel paylaşımlar, açıkcası ben kafayı taktım bu işe D Labnet bir ço konuda bilgili ve teraspy teraspy sizde öyle. FTP evet yazılım için, anladığım kadarı ile dcf ile board numarasını alıp klasörü ona göre seçip update yapıyor. Update dosyaları 7 parça bin şeklinde sonrasında da birleştirip kurulumu tamamlıyor diye düşünüyorum.

Bomba isimli konuya bir bakacağım, bir inceleyeyim.

D Labnet 'in de belirttiği gibi mantıklı olan aslında hw_profile daki board name i alıp eşleştirip ona göre menüyü sunması çünkü her boardun spesifikasyonları farklı bildiğim kadarı ile, performans sorunları yaşayıp başları ağrıması yerine böyle bir filtreleme seçmişler sanırım.

Bu arada bende sadece digiturk play, turkcelltv+ ve tivibu yok sanırım ve diğerleri mevcut. Bugün digiturkplay sayfasından bakarken gördüm fiyatta uygun bazı dizileri artık online izleyemediğimiz için dedim bari digiturkplay alayim, tv'ye bağlayacak bir notebookta yok. O yüzden bu yolu hem bir şeyler öğrenmek adına hemde meraklı ve sevdiğim bir konu olduğundan seçtim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
P Purgative ;
Kod:
teraspy sizde öyle.
Bilgili demeyeyim de kurcalıyıcıyım desem daha iyi :)
Ftp ile alakalı tüm yazına katılıyorum,hatta beni destekleyen biri olarak görüyorum açıkçası,çünkü bunu daha önce DH ve bu forumda yazmama rağmen biraz şüphe ile yaklaşılmıştı,gerçi sorun etmemiştim pek :)
Geleyim HW içindeki kart numarasının değişimine,tabii yukarıda tarayıcı bilglerini vermiştim,oradaki bilgi benim 366s numaralı yazılımımdan alınma dump dosyasındandır,orada görünen :
Kod:
MB91/3.6.6.s
benim kart nosudur,ben HW içinden bunu 3 rakamlı yapamam bin dosyası izin vermiyor ama diyelim ki MB15 yaptım ve tvye yükledim,işte o zaman tarayıcı bilgisinde şöyle görünecekti :
Kod:
MB15/3.6.6.s
İşlemler de tarayıcı üzerinden yapıldığından bu bilgiden beni mb15 in portalına yolluyacaktı ,tabii kesin bilgi demiyorum ,tartışılabilir ama nacizane şahsi düşüncem budur :)

EK:
Yani tarayıcı bilgisi HW içinde değiştirdiğimiz kart nosunu karşı tarafa vermektedir.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
teraspy teraspy :) Zaten hepimiz kurcalayarak öğrenmiyor muyuz?

Labnet'in bahsettiği konuda bu hw de bulunan board numarasını değiştirip portala erişebileceğimiz şeklinde diye yorumladım.

Diğer yandan BOMBA konusundan portalı aldım ve browser ile açtım fakat chrome ile açtım ve kodlarına baktım, aspx olduğundan bütün kodları görmediğimizi düşünüyorum ama sizin attığınız dump tan alınma dosyada da ben herhangi bir user check yapıldığını göremedim bu bana biraz garip geldi. Yine kodları gördükten sonra ben digiturkplayin açıkcası çalıştığına pek inanmıyorum belki çalıştıran varsada önceden yüklemiş olan arkadaşlardır. Çünkü marketteki bütün widget app ler şu şekilde ;

("BBC News");
("BBC iPlayer");
("BBC Sport");
("ITV Hub");
("STV Player");
("All 4");
("Demand 5");
("Freeview Play");
("Skype");
("Internet Browser");
("Netflix");
("Netflix Banner");
("TurkcellTV"); //disable yapılmış
("Nowtilus");
("Topfun");
("Maxdome"); //disable yapılmış
("Antix");
("Google");
("Yandex");
("RSSWidget");

Bu arada bu tarz bilgiler sorun olur mu paylaşılması emin değilim. Ama olmaz diye düşünüyorum çok gizli bilgiler değil ve herkesin ulaşabileceği şeyler sanırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
P Purgative ,
Yok kodların hepsi görünüyor,verdiğim zipli dosyadan çıkartıp da girdiysen orjinal dosyadır,bu tarz bilgiler açık kaynak olduğundan sakınca yok,linux zaten.
Ayrıca Labnet'in dediğini de onaylıyorum aslında,oradaki numara tarayıcıda görünüyor,çünkü dediğim gibi dosya HW dosyası,donanım yani.Benim karşı çıktığım portala şifreyle girilmesidir :)
Bu arada tvden alınan ve ziplediğim dosya örnek olması açısından önemlidir,tvdeki orjinaldir,biz kumandadan internet tuşuna bastığımızda bizi oradaki portal linkine atıyor,asıl ana sayfa portal içinde,tvdeki offline olan,(9x serilerde pek olmuyor biliyordum offline,ama sadece mb97de var)

S Çevrimdışı

seben11 

Aktif Üye
25 Şub 2018
89
Peki bu HW bin dosyasındaki mb90 ismini mb100 -mb130 gibi değiştirme imkanı yokmu bin dosyası izin vermiyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
S seben11 ,yok şimdilik (bak şimdilik dedim,bir yol buldum ama kenarda bıraktım,çünkü yaptığımda tv kapanana kadar çalışıyor,kapanıp açılınca resete giriyor)

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Az önce farklı bir metod ile portaltv yi clonelamaya çalıştım(usersız). Gördüklerim bayağı şaşırttı beni, sisteme bağlanma ve kontrol mekanizması komplike hatta yarın arayıp tebrik edebilirim :)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri