MB100-211 serisi kartlarda LAN ve PC ile komut ile kontrol

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Aslında biraz önce kendi tvmde (9090) denedim,bazı fonksiyonları işe yaradı,ama 3 rakamlı kartların hepsinde işe yarayacağını biliyorum(en azından MB120 kartta kesin biliyorum),ne işe yarar demeyin,biraz sonra aşağıda vereceğim resmi bilgisayarınıza kaydedin,hatta bir klasör yaratıp, anlattığımı da not veya oku.txt ile kaydedin,saklayın,elinizin altında bulunsun,daha sonra da kendi sitemde (bekozap) kesin yayınlarım.
Tabii kullanmanız için bazı şeyler yapmalısınız,ama şunu da ekliyeyim,uzaktan erişim ile tv kontrol diyebilirim,şimdi okuyunca "ohooo,alırım bir kumanda bakarım keyfime" dediğinizi duyar gibi oldum,olsun siz söyleyin,ben nasılsa duymuyorum :hihi
Öncelikle girip,en güncel putty programcığını indirin ve çalıştırın:
1- Tv ipsini yazın
2- 1986 yazın
3- Telnet port seçin
4- Open tıklayın ve bağlanın
putty1.png

Aşağıdaki resimde ses komutuyla (VOLUME) ses değerini değiştiriyoruz

PUTTY1A.png

Ve bunlar da komutlar,aslında çok komut var ,ben sadece ses ile olanı paylaştım:

servis-lan.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi yakında üretime geçeriz diye düşünüyorum.

TV nin markası TeraspyAdo olsun, Malum tv markaları böyle garip olunca daha havalı algılıyor herkes :kop

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bu komutları istemci kendisi mi çekiyor yoksa siz mi bir dosya oluşturdunuz?:hmm
Kendi içinde var sevgili umut,linuxun hikmetlerinden birisidir,gerçi kodlar özel verilmiş,neden dersen hepsi "BÜYÜK HARF" yapılmış,bilirsin,linux büyük-küçük harfe duyarlıdır :ok
Abi yakında üretime geçeriz diye düşünüyorum.
TV nin markası TeraspyAdo olsun, Malum tv markaları böyle garip olunca daha havalı algılıyor herkes :kop
Olabilir,ama isim uzun olur,bunu "TerAdo" olarak deneyebiliriz (yav,şaka maka iyi isim oldu ha,terado :haha1 )

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri