Masaüstü bilgisayarım ne kadar eder

A Çevrimdışı

ahmetcbbn

Yeni Üye
14 Mar 2023
2
17
yeni üye olduğum farklı yerlerde konu açamıyorum sanırım. O yüzden buraya yazıyorum kusura bakmayın. Bilgisayarımın özelliklerini yazsam satmak için yaklaşık bir değer verebilir misiniz?
Kasa: quadro battle
işlemci: AMD RYZEN 5 3500X 6-Core Processor 3.60 GHz
Ram: 16 GB
144 HZ
Bellek 500 GB
windows 10 home
monitör: MSI OPTİX G27C4 CURVED GAMİNG MONİTÖR
ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
başka unuttuğum birşey varsa sorabilirsiniz. onu da söyleyeyim. daha doğru bir fiyatlandırma olur. monitöre de internetten bakabilirsiniz. trendyolda ta kendisi var. Ve yazdıklarımın hiçbirinin hiçbir hatası, sorunu yok. 1,5-2 sene oldu alalı. sadece oyun oynadım ve hevesim geçtiği için satmak istiyorum. içinde valoranttan başka birşey bile yok yani o kadar temiz. Fiyat için yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler

A Çevrimdışı

ahmetcbbn

Yeni Üye
14 Mar 2023
2
17
8 e gider sanırım.
Anakart, PSU detayları bilmiyoruz tabi.
Quadro olunca onlara fazla değer biçmedim.
Muhtemelen ucuz bir ürün kullanmışlardır.
Piyasa işi biraz da şehirden şehire değişir.
kral naptın. 2 sene önce kasaya 8 monitöre 2.5 verdim. şimdi aradan 2 sene geçmiş. enflasyon uçmuş. tertemiz bilgisayar nasıl ilk alındığından daha az etsin

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
ikinci el bilgisayarım ne kadar eder sorusu bende de var. Burda denilen fiyat inanın bana gayet iyi bir ortalama olarak sunulmuş size. Ticaret bu daha yukarısına satabilmek de bizim yeteneğimize kısmetimize tercihimize kalmış. Ben de kendi bilgisayarıma bir değer biçmiştim kafamdan. Yarısından az bir fiyat biçmişti bilgisayarcı arkadaşım.

Sıfıra yeni alınacak bir bilgisayarın taksit, kredi vb finansal araçlarla geldiğini de unutmayın. İnsanlar tık para nakit almak mı 3-4 bin daha üzerine koyup taksitle/krediyle almak mı diye de düşünür.

Bu arada ikinci el piyasasındakilerin de tükkan elektronik mağazalarındaki satıcıların da en sevdiği müşteri bu işlerden pek anlamayan müşteri. Anladığım kadarıyla da işin doğası böyle.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ikinci el bilgisayarım ne kadar eder sorusu bende de var. Burda denilen fiyat inanın bana gayet iyi bir ortalama olarak sunulmuş size. Ticaret bu daha yukarısına satabilmek de bizim yeteneğimize kısmetimize tercihimize kalmış. Ben de kendi bilgisayarıma bir değer biçmiştim kafamdan. Yarısından az bir fiyat biçmişti bilgisayarcı arkadaşım.

Sıfıra yeni alınacak bir bilgisayarın taksit, kredi vb finansal araçlarla geldiğini de unutmayın. İnsanlar tık para nakit almak mı 3-4 bin daha üzerine koyup taksitle/krediyle almak mı diye de düşünür.

Bu arada ikinci el piyasasındakilerin de tükkan elektronik mağazalarındaki satıcıların da en sevdiği müşteri bu işlerden pek anlamayan müşteri. Anladığım kadarıyla da işin doğası böyle.
Ben 8 dedim ama daha yukarısına da gidebilir.
Detaylı hesaplama yapmadım.
Şehirden şehire de piyasa değişebilir.
1660 Super gibi bir kart 4000'e satılıyorsa, 1050Ti a o fiyatı verme şansı kalmıyor mesela.
Hadi sisteme daha fazla değer biçtik diyelim, 2060 Super ekran kartlı kasaları 11-13 arasına satıyorlar sıfır.
Şehirden şehire piyasa değişebileceği için daha yükseğe satabilme ihtimali var, ama alırken muhtemelen sistemi pahalıya aldı arkadaş benim tahminim bu.

A Çevrimdışı

Amanita

Yeni Üye
31 Ara 2021
16
33
Parçaların muadillerinin sıfırını baz alarak parçaların ikinci el değeri;
Monitör 2500-3000
İşlemci 1500
Ekran kartı 1400
16 GB ram 600-700
500 GB disk SSD ise 500 TL HDD ise 250 TL
Kasan hakkında bilgim yok ama ortalama bir kasa SIFIR 1100'den başlıyor o yüzden 700-800 TL iyidir kasan için
PSU'un da kalite bir şey olduğunu sanmıyorum ona da 400 desek

Yani 8000 TL civarı iyi fiyat.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt