Markalar Ne Kadar Güvenilir ? Teknoloji Günlükleri #2

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Markalar Ne Kadar Güvenilir ? Teknoloji Günlükleri #2

Sony ne kadar Sony ? Diyerek giriş yaptığımız bu videomuzda markaların güvenilirliğini tartıştık. Fiyat ve parça kullanım politikaları üzerinde durduk. Keyifli ve bilgilendirici bir video olduğunu umuyoruz :) Keyifli seyirler !

Videomuzu beğenip abone olmayı ve bir sonraki videomuzun konu başlığını belirlemek için yorum yapmayı unutmayın :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Normal şartlarda, videodaki anlatılan konular reel olarak gerçekleşmiş olsa, videoda bahsi geçen ve geçmeyen tüm kalburüstü markalar günümüzde ayakta duramazdı...

Ama şuna tamamen katılıyorum, markanın ürettirmiş olduğu ürünün içine kendi markası/ürünü haricinde ne koyduysa onu açıklamalıdır, kime üretim yaptırdıysa bilgilendirmelidir... Ben tüketici olarak, ne yediğimi içtiğimi, aldığımı içerik olarak bilmeliyim.

Video ve bilgilendirme için teşekkürler.

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Normal şartlarda, videodaki anlatılan konular reel olarak gerçekleşmiş olsa, videoda bahsi geçen ve geçmeyen tüm kalburüstü markalar günümüzde ayakta duramazdı...

Ama şuna tamamen katılıyorum, markanın ürettirmiş olduğu ürünün içine kendi markası/ürünü haricinde ne koyduysa onu açıklamalıdır, kime üretim yaptırdıysa bilgilendirmelidir... Ben tüketici olarak, ne yediğimi içtiğimi, aldığımı içerik olarak bilmeliyim.

Video ve bilgilendirme için teşekkürler.

Şu kısmı biraz daha açar mısın rica etsem :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Şu kısmı biraz daha açar mısın rica etsem :)
Sony, Japonya'da
Philips, Hollanda'da
Iphone, Amerika'da

Üretim yaparak, yan mamülleri (çip, led, tuş vs) dış alım/fason üretim yapan firmalardan almadan, kendi çatısı altında üretiyor olsa, sattığı ürünlerin fiyatları rekabetçi piyasada tutunmalarına imkan vermezdi...

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Sony, Japonya'da
Philips, Hollanda'da
Iphone, Amerika'da

Üretim yaparak, yan mamülleri (çip, led, tuş vs) dış alım/fason üretim yapan firmalardan almadan, kendi çatısı altında üretiyor olsa, sattığı ürünlerin fiyatları rekabetçi piyasada tutunmalarına imkan vermezdi...

Elbette öyle :) Ama aldıkları yan mamul değil mesele o. Panel dahil neredeyse her parçayı farklı firmalardan alıp tabiri caizse toplama bir ürün ortaya çıkarıyorlar :) Bahsettiğimiz tamda bu. Neredeyse markanın kendi ürünü sadece logo olacak :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Elbette öyle :) Ama aldıkları yan mamul değil mesele o. Panel dahil neredeyse her parçayı farklı firmalardan alıp tabiri caizse toplama bir ürün ortaya çıkarıyorlar :) Bahsettiğimiz tamda bu. Neredeyse markanın kendi ürünü sadece logo olacak :)
Aynı şeyleri anlatıyoruz aslında... :ok

Sadece logo kalmasaydı üründe, o logo da olmazdı... Logo'yu ayakta tutabilmek için günümüzdeki üretim ve satış stratejisine ayak uydurmak zorundalar...

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Aynı şeyleri anlatıyoruz aslında... :ok

Sadece logo kalmasaydı üründe, o logo da olmazdı... Logo'yu ayakta tutabilmek için günümüzdeki üretim ve satış stratejisine ayak uydurmak zorundalar...

Bu stratejiyi oluşturan firmaların kendileri aslında :) Çünkü gelişmiş teknolojilerle daha az malzeme daha az işçilik daha ucuz ürünler kullandıkları halde ortaya çıkan ürün daha pahalı :) Eskiden de bu firmalar ayaktaydı ancak giderek kar marjını artırmayı hedefler hale geldiler. Buda kaliteli üretimden ziyade hızlı tüketim ürünlerini ortaya çıkardı. Tüketiciyi sürekli yeni ürün almaya iterek bir döngü oluşturdular.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
"Bence süpanglenin altında kek oranı daha çok olmalı" diyerek konuya giriyorum ?
Bence de...

Ama, bunu bilinçli olarak çoğu tüketici talep etmediği için veya bilmediği için keki ve parası fazla olan supangle tercih edilmiyor... Merdiven altı supangle ürettirip, içinde çok kek varmış pazarlaması ile durmak yok yola devam... :hihi

Fiyat, işçilik, kalite etkenleri aşağı çekildiği sürece, az ömürlü, kalitesiz, garanti hizmeti hikaye ucuz ürünlerin üzerinde bolca iyi marka logosu görmeye devam edeceğiz maalesef.

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Bence de...

Ama, bunu bilinçli olarak çoğu tüketici talep etmediği için veya bilmediği için keki ve parası fazla olan supangle tercih edilmiyor... Merdiven altı supangle ürettirip, içinde çok kek varmış pazarlaması ile durmak yok yola devam... :hihi

Fiyat, işçilik, kalite etkenleri aşağı çekildiği sürece, az ömürlü, kalitesiz, garanti hizmeti hikaye ucuz ürünlerin üzerinde bolca iyi marka logosu görmeye devam edeceğiz maalesef.

Maalesef

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt