Maksimum 4500TL'niz olsaydı hangi TV'yi alırdınız? [55 - 65 inch]

illetyus Çevrimdışı

illetyus 

Yeni Üye
10 Nis 2020
23
43
Merhaba arkadaşlar.
Başlıkta da gördüğünüz gibi maksimum 4.500tl'niz olsaydı hangi TV'yi alırdınız?
1-2 tane ürün çıkardım ama bilemiyorum.

1)

2)

3)

Esasen merak ettiğim şey şu. Vestel ürün 3600 kusurken acaba 4500lere çıkmanın PANEL, EKRAN KALİTESİ açısından bir farkı var mı? Yoksa Mi Box alıp "Akıllı" özelliklerin hepsine rahatça kavuşabilir miyim? Vestel konusunda çekincelerim var. Hiç kullanmadım...

Saygılar.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sizin tv den beklentiniz ne o daha önemli bence

Samsung alıp buna mı para verdik de diyebilirsiniz veya Vestel alıp bu paraya çok da iyi çıktı diyebilirsiniz

Ben 2599 tl ye Vestel üretimi 55" Hi level aldım ve bu paraya çok bile iyi çıktı diyorum

illetyus Çevrimdışı

illetyus 

Yeni Üye
10 Nis 2020
23
43
Sizin tv den beklentiniz ne o daha önemli bence

Samsung alıp buna mı para verdik de diyebilirsiniz veya Vestel alıp bu paraya çok da iyi çıktı diyebilirsiniz

Ben 2599 tl ye Vestel üretimi 55" Hi level aldım ve bu paraya çok bile iyi çıktı diyorum

Hocam beklentilerim şöyle:

1) Oyun oynayan biriyim. Panel hızlı olmalı. [VA paneller hızlı diye biliyorum]
2) Her türlü MKV dosyasını açabilmeli.
3) Görüntü kalitesi parasına göre iyi olmalı.
4) Çabuk ölmemeli..

Ben TV izleyen biri değilim. Odama geceden geceye film izlemek amaçlı almak istiyorum. İzlerken de keyif almak istiyorum. F/P ürün arıyorum aslında.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777

4) Çabuk ölmemeli..

Ben TV izleyen biri değilim. Odama geceden geceye film izlemek amaçlı almak istiyorum. İzlerken de keyif almak istiyorum. F/P ürün arıyorum aslında.
"film izlemek amaçlı almak istiyorum. İzlerken de keyif almak istiyorum. " sözleriniz tercihinizi samsung'tan yana kullanmanızı öğütlüyor bence. para sorun değilse...

illetyus Çevrimdışı

illetyus 

Yeni Üye
10 Nis 2020
23
43
Yazdıklarına göre samsung çıkıyor sonuç

Şimdi bakıyorum hocam.

RU7100 = 4200tl
RU7400 = 4600tl

400 lira bizim için yüksek bir meblağ ama işi dolara vurunca 70 dolar falan ediyor. 70 dolar teknolojik bir ürün için " FİYAT FARKINA DEĞER BİR ŞEY" getirmez gibi düşünüyorum.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Şimdi bakıyorum hocam.

RU7100 = 4200tl
RU7400 = 4600tl

400 lira bizim için yüksek bir meblağ ama işi dolara vurunca 70 dolar falan ediyor. 70 dolar teknolojik bir ürün için " FİYAT FARKINA DEĞER BİR ŞEY" getirmez gibi düşünüyorum.

Özellik olarak ne fark var aralarında

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Samsung TV'ler DTS ses codecini desteklemez. Bu DTS sesli videolarda ses alamayacağınız anlamina gelir.

En guzeli USB'ye test videolarını doldurup Vatan vs gibi yerlerde bahsi geçen TV'leri bizzat test etmektir.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336

4) Çabuk ölmemeli..

Hocam karanlık ortamda izleyeceksin TV yi muhtemelen. VA panel = samsung marka uygun olur senin için bence. Kaç metreden izleyeceklersiniz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Samsung TV'ler DTS ses codecini desteklemez. Bu DTS sesli videolarda ses alamayacağınız anlamina gelir.

En guzeli USB'ye test videolarını doldurup Vatan vs gibi yerlerde bahsi geçen TV'leri bizzat test etmektir.
zamanınsa vestel desteklemezdi?Ama artık dts film kalmadı gibi birşey şahsen indirdiğim tüm mkv filmler de dts görmedim.Sanırsam tutmayan bir codec oldu bu dts.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
aradaki 1000 tl ye

samsung un inanılmaz güzel ses kalitesi

Samsung un açık ara lider mühendislik deneyimini

samsung un bariz farklı görüntü kalitesini

Samsung'un zengin içerikli ve profesyonel smart deneyimi

Samsung bariz kaliteli ve görsel arayüzünü ve güncelleme desteğini alacaksın.

vestel ise f/p sadece tv izlerim abartı özelliklerle işim yok yerli olsun , garantisi +1 yıl fazla olsun vs dersen al geç.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt