Logo ve sabit yazı konumu

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
58
Merhaba Arkadaşlar,

Panasonic LCD'm var. Sorun şu: Son zamanlarda, Tv kanal logoları veya ekranın sağ altında çıkan sabit yazıların ( mesela film ve dizi isimleri vs. ) konumu sanki biraz değişti. Logolar, önceden içe doğru iken, hafif sola yani ekranın kenarına doğru kaydı. Sağ alt köşede olan tanıtım yazıları da hem dışa hem de ekranın altına biraz daha yaklaştı. Öyle ki, bazen bu yazıların bir kısmı okunamayabiliyor. Eskiden tüplü tv'lerde bu ayarlanabiliyordu ama, lcd lerde böyle bir ayar var mı ?

Son zamanlarda,TV biraz geç açılıyordu. Tamire götürdüm, kondansatör mü nedir onun değeri düşmüş, değiştirdiler. Geç açılma sorunu çözüldü. Ama sanki, ondan sonra mı ne, bu logo ve yazı kayması ortaya çıktı gibi.

Ayarı varsa, bilgilendirirseniz sevinirim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ayarlarda aspect ratio (4:3, 16:9, otomatik) seçenekleri varsa o ayarları kontrol ederek görüntünün ekrana oturup oturmadığı ayarlanabilir. Bildiğim kadarıyla lcd ve led tvlerin birçoğunda horizontal vertikal ayarı standart ayar menüsünde yoktur.

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
58
4:3 ve 16 : 9 ayarlarında sorun yok.. Baştan beri aynı. Horizontal ve vertical ayarı standart menü de yok, o da tamam. İnternetten panasonic servis menüsü ayarlarına ulaştım.. Ama orada da ne ilerleyebiliyorum ne de sorunun çözümünü gösterebilecek bir seçenek görebiliyorum. İnternetten hem bilgisayarda hem de cepte kanalları izliyorum, onlarda sorun yok. Tıpkı daha önce tv'de olduğu gibi, logo ve yazılar daha içerde.
Hayır belki çok önemli bir sorun değil ama, ne den oldu ? Oldu ise, çözümü de olmalı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
4:3 ve 16 : 9 ayarlarında sorun yok.. Baştan beri aynı. Horizontal ve vertical ayarı standart menü de yok, o da tamam. İnternetten panasonic servis menüsü ayarlarına ulaştım.. Ama orada da ne ilerleyebiliyorum ne de sorunun çözümünü gösterebilecek bir seçenek görebiliyorum. İnternetten hem bilgisayarda hem de cepte kanalları izliyorum, onlarda sorun yok. Tıpkı daha önce tv'de olduğu gibi, logo ve yazılar daha içerde.
Hayır belki çok önemli bir sorun değil ama, ne den oldu ? Oldu ise, çözümü de olmalı.
Servis menüyü fazla kurcalamayın risklidir..

Geri
Üst Alt