Life time sıfırlama ve youtube donuyor

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
Merhaba öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Bende vestel 43fa8500 3d li smart tv var(ınşallah doğru kodu yazmışımdır). Bu tv yi aldığımdan bu yana
1_ normal sitelerdeki videoları açmıyor
2_ YouTube da izleme yaparken yükleniyor yazısı çıkıp orda donup kalıyor.
Bunları nasıl giderebilirim ayrıca da bu lifetime(ömür sayacı) nedir, bu sayaç belli bir rakama ulaşınca televizyon intihar mı ediyor, sıfırlama yapılır mı, yapılırsa da nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim...
Şimdiden teşekkür ederim....

IMG_20200322_155328.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Life time televizyonunuzun aktif olarak kullanildigi zamani dakika olarak gösterir,sifirlanmaz sadece full yazilim yüklenirse tekrar sifirdan baslar.
Tv ler normal sitelerdeki videolari oynatamaz ,normal sitelerde bir sürü geri planda calisan uygulama vardir,tv bu uygulamalari calistirmak icin gerekli teknik donanima sahip degildir.
Kartiniz mb96 teknik olarak smart icerikleri calistiramayacak hale gelmis durumdadir.Telefonunuzdan veya varsa laptobunuzdan icerik aktarmasi yapabilirsiniz, android box kullanma secenegini düsünebilirsiniz.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Normal sitelerdeki videolar vestel html ve dosya formatlarına uyumsuz ise açmaz

Youtube kullanıcı girişi var ise çıkış yapın, çerezleri temizleyin, yeniden giriş yapıp deneyin.

Sayaçta, tv nin çalıştırılmaya başlandığı andan itibarenki süreyi tutan sayaçtır. Tv de kart değişir ya da fabrika yazılımı yüklenir ise sıfırlanır.

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
Normal sitelerdeki videolar vestel html ve dosya formatlarına uyumsuz ise açmaz

Youtube kullanıcı girişi var ise çıkış yapın, çerezleri temizleyin, yeniden giriş yapıp deneyin.

Sayaçta, tv nin çalıştırılmaya başlandığı andan itibarenki süreyi tutan sayaçtır. Tv de kart değişir ya da fabrika yazılımı yüklenir ise sıfırlanır.
Teşekkürler, bu sayacın son rakamı nedir, fabrika yazılımını nereden temin edebilirim...

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Teşekkürler, bu sayacın son rakamı nedir, fabrika yazılımını nereden temin edebilirim...
Yazılımı forumun yetkili adminleri gerekli gördüklerinde paylaşıyorlar. Bildiğim kadarı ile tv de köklü bir sorun olduğunda yazılım yükleyin, gereksiz şekilde yüklemek fayda vermeyebilir denilmişti. Sayaç sıfırlamak için... ? F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
artık gelişen teknoloji ile işlemci ve ram düşük kalıyordur.
televizyonun youtubesi de çalışmadığını düşünüyorum.
güncelleme yapmak isterseniz; 376s yazılımını deneyebilirsiniz. ama pek birşey değişeceğini sanmam.Bu nedenle yazılımda tavsiye etmem.
life time tv çalışma süresini gösterir. sorun yoktur.

Y Çevrimdışı

yücel38

Yeni Üye
22 Mar 2020
13
45
TV'nin çalıştığı süreyi sayar o sayaç, neden bu kadar takıldınız ki?
Belirli bir yere gelince TV gümlemeyecek merak etmeyin.
Yok bu süre nın son rakamlarına geldiğinde televizyon gümlemek yerine kendini mi kapatıyor, kullanılmaz hale mi geliyor onu merak ettim...

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Yaklaşık 3 yıldır kullandığım Vestel tv ‘mde bugün servis menüsünü açtığımda tv life time 710 dak olarak gördüm. Bu kadar yıldır çalışan tv de bu kadar az çalışma süresi görünmesi normal mi?

image415ff4121cdf1b7d.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yaklaşık 3 yıldır kullandığım Vestel tv ‘mde bugün servis menüsünü açtığımda tv life time 710 dak olarak gördüm. Bu kadar yıldır çalışan tv de bu kadar az çalışma süresi görünmesi normal mi?

image415ff4121cdf1b7d.jpg
Yazılım yüklenmiş ,22-06-2022 tarihinde ,öyle görünüyor en yukarda "life time" yanında :)

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Yazılım yüklenmiş ,22-06-2022 tarihinde ,öyle görünüyor en yukarda "life time" yanında :)
Ben kendim herhangi bir yazılım yüklemedim.
TV nin kendisi otomatik olarak uydu veya internetten yüklemiş olabilir mi acaba?
V.2.45.29.1 ise 1 yıldan fazla oluyor ben USB ile yüklemiştim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri