LG Tv Panel Kenarından Çatladı, Büyür mü?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
42LB670V'nin merceklerinden birisi düştüğü için açalım yapalım derken kenarının küçük bölümü çatladığını fark ettik, paneli taktık çalıştırdık ama merceği de tekrar düşürmüşüz ve çatlak bölgede görüntü gitti. Resimdeki kırmızı yer çatlak, mavi bölgelerde görüntü yok. Bu çatlak büyüyüp görüntü daha da gider mi?

Adsiz99c06a0352432333.png

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Hayırlısı bakalım

O kadar ince ki cam, ne yaparken çatladı onu bile anlamadık. Vurup da ahh gitti panel diyecek bir duruma düşmedik yani.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bende bir tane aynı şekilde awox vardı ,hatta hem sağ hem sol köşede ,ki o da 42'' tv idi.Komşu bana "al naparsan yap,senin olsun" diye vermişti o çatlaklar yüzünden,bir garibana verdim köydeyken, ikinci ayda "alo abim bu aşağıya doğru gidiyor" demişti ,sonra ne yaptı bilmiyorum ,çnkü bende ona "gittiği yere kadar kullan,sonrası çöp" demiştim , maalesef.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kötü haber ne yazık ki yürüyecek o :(

Bende bir tane aynı şekilde awox vardı ,hatta hem sağ hem sol köşede ,ki o da 42'' tv idi.Komşu bana "al naparsan yap,senin olsun" diye vermişti o çatlaklar yüzünden,bir garibana verdim köydeyken, ikinci ayda "alo abim bu aşağıya doğru gidiyor" demişti ,sonra ne yaptı bilmiyorum ,çnkü bende ona "gittiği yere kadar kullan,sonrası çöp" demiştim , maalesef.
:kiskis

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Camdaki çatlarkların ilerleme sebebi sıcak soğuk farkından kaynaklanan genleşmelerdir. Oto camları için çatlak tamir kitleri var ama panellerde işe yarar mı bilmiyorum doğrusu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Camdaki çatlarkların ilerleme sebebi sıcak soğuk farkından kaynaklanan genleşmelerdir. Oto camları için çatlak tamir kitleri var ama panellerde işe yarar mı bilmiyorum doğrusu.
LG'nin panelleri biraz ince olduğu için çatlamaya meyilli diye biliyorum.
Panelde ilerleyen şey aslında çatlama değil de, içerideki yarı iletken ve kimyasalın durumunun değişmesinden kaynaklı.
Hasarlı şanzımanı bile bile çalıştırmak gibi düşünün.
Sistem orayı kapatmak için tasarlansa bile surda gedik açıldı bir kere. :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Belki uzun süre de kullanabilir ,bu gün Menemende arkadaş ile görüştüm ,daha doğrusu o aradı ,onda da tam ortada parmak ile bastırınca üstten akma (çatlama diyeyim) vardı ,1 yıldır aynen devam ediyormuş,ilerlememiş fazla ama oraya dokununca "sanki mürekkep gibi bir şey var" dedi .Belki ilerlemesi panelden panele değişebilir (gerçi muhakak ilerliyecek maalesef )

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt