LG TV mor alan sorunu. Ne yapmam lazım?

L Çevrimdışı

lgkullanan

Yeni Üye
27 Mar 2021
7
44
3094008F-AB5B-4BF8-9F30-BD6C716BEE6C.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhaba hoşgeldiniz konu ilgili yere taşındı.Sağ alt köşede morluk var ondanmı bahsettiniz. Resimde çok belli olmuyor işaretlermisinizin yada başka foto eklermisiniz.

L Çevrimdışı

lgkullanan

Yeni Üye
27 Mar 2021
7
44
Merhaba evet, alt tarafta morluk farkettim. Bu forumu okuyordum ama üye değildim. Şansımı denemek istedim. Bu kadar hızlı cevap yazacağınızı tahmin etmemiştim. Teşekkürler.
Bu morluk ile ilgili ne yapabilirim? Tamir edilebilir mi? İstanbul kadıköy’deyim. Nereye götürebilirim? Ne kadara mal olur? Yardım edebilir misiniz? Tekrar teşekkür ederim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Led bar kaynaklı ledbarların değişmesi gerekli.İstanbul da Ledfix var bir araştırın fiyat alın. tv arka kapak görseli ekleyin. A Adem Helvacı kulanılan led bar konusunda link verebilir. En azından led fiyatı kosunsunda bilgi sahibi olursunuz.Siz bile değiştirebilirsiniz. marka lg samsung phılıps olunca tamirciler fiyatı ikiye katlıyabiliyor.

L Çevrimdışı

lgkullanan

Yeni Üye
27 Mar 2021
7
44
Led bar kaynaklı ledbarların değişmesi gerekli.İstanbul da Ledfix var bir araştırın fiyat alın. tv arka kapak görseli ekleyin. A Adem Helvacı kulanılan led bar konusunda link verebilir. En azından led fiyatı kosunsunda bilgi sahibi olursunuz.Siz bile değiştirebilirsiniz. marka lg samsung phılıps olunca tamirciler fiyatı ikiye katlıyabiliyor.
Tamir edilebilmesine sevindim. Dediğiniz gibi yapayım. A Adem Helvacı ‘a danışayım. Umarım cevap yazabilir. Tekrar teşekkür ederim.

0B9B7AF2-B95C-425E-A278-6F10346EB8D8.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kusura bakmayın tekrar yazıyorum ama forumda yeni olduğumdan A Adem Helvacı ‘ya nasıl mesaj atacağımı çözemedim. Profiline girince mesaj atma yeri bulamadım. Ne yapabilirim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba;

Değerli ustam TEKNOwest TEKNOwest gerekli cevabı yazmış.

Müsaadesi ile ben de 1-2 kelam yazayım :ok

Özellikle LG lerde ve VESTEL markasının bazı modellerinde kullanılan bu led barların kronik sorunudur.

Kötü gibi görünse de bence tüketici adına faydalı durum zira normalde devre dışı kalıp ekranı komple kapatıp haftasonunu veya ekonomik olarak o an müsait olmayan vatandaşın burnundan getireceğine, mor da olsa gösteriyor en azından. Böylece vatandaş durumu veya zamanı müsait olduğunda çözüyor sorununu.

Sizde de durum açık ve net. Takım halinde led barlarını değişmeli. Yalnız ekranın büyük olması nedeniyle kendiniz yapmanızı önermiyorum

Bu tip ürünleri normal tamirci dostlarımıza teslim etmenizi de önermiyorum.

Her ne kadar LG servisleri olan dostlar ile karşılıklı olarak pek hoşlaşmasak da olması gereken bu ürüne yetkili servisin müdahale etmesidir.

Ürünü mutlaka servis formu karşılığında teslim ediniz ve teslim etmeden evvelki kozmetik kasa ve ekran görüntülerini fotoğraflayınız.

Ürün geri geldiğinde de karşılaştırma yapınız.

bu model için led bar fiyatı ortalama 450tl dir.
350 ye de bulursunuz 550 ye de bulursunuz.

Hangisini alırsanız alın zaten takribi 2-2,5 seneden fazla çalışmayacaktır o nedenle Orjinal adı altında sizden araba parası kadar tamir ücreti isteyenlerden uzak durunuz.

55'' için ortalama led bar değişim işçiliği 500tl dir. Ustasına göre bu durum değişir.

Yani ortalama kalitede bir led bar ile takribi 1000tl maliyet sizi bekliyor demektir.

DRT İNNOTEK o ürün için kullanılması gereken ürün olsa da, size üstünde DRT İNNOTEK yazan led barın gerçekten DRT İNNOTEK olduğunu sizin bilmenizin imkanı olmayacaktır zira adamlar o led barları imal ederken isterlerse oraya ABDULLAH da yazarlar o ayrı konu.

Bu nedenle yetkili servisten hizmet almanızı önerdim.

Konu hakkında bilinçli olduğunuzu anlarlar zaten, ona göre davranırlar.

Gerekirse forum üyesi olduğunuzu, konuya vakıf olduğunuzu belirtin, yine gerekirse değerli ustalarıma bu mesajımı da okutun lütfen neticede ağzımızdan ne çıkıyorsa doğrudur, bizi yalanlayacaklarını düşünmüyorum :)

Herkese sevgiler selamlar :ok

H Çevrimdışı

hbbayrak 

Yeni Üye
17 Haz 2018
32
44
Ustalarımın müsadesi ile bende ekleme yapıyım. Benimde tv de bu tip durum oluşmuştu sağolsun A Adem Helvacı ustam led bar modelini söyledi bende internetten araştırdım buldum satın aldım. Kendim değiştirdim. El yatkınlığınız var ise fazladan işçiliğe para vermeyin derim. Sökmeside takmasıda çok kolay. Bir kaç video izlerseniz hata yapma olasılığınıda sıfıra indirirsiniz. Hasılı kelam pek tabi servis veya diğer elektronik tamiri işleri ile uğraşan ve çalışan ustalarımda emek karşılığı ücret alıyorlar ama bu zamanlarda tamir için ekstra 500 lira iyi para. Toru topu bir avuç vida söküp geri takacaksın. Ama anlamam bu işlerden diyorsan yukarda ustamın belirttiği gibi yetkili servis en sağlamı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ustalarımın müsadesi ile bende ekleme yapıyım. Benimde tv de bu tip durum oluşmuştu sağolsun A Adem Helvacı ustam led bar modelini söyledi bende internetten araştırdım buldum satın aldım. Kendim değiştirdim. El yatkınlığınız var ise fazladan işçiliğe para vermeyin derim. Sökmeside takmasıda çok kolay. Bir kaç video izlerseniz hata yapma olasılığınıda sıfıra indirirsiniz. Hasılı kelam pek tabi servis veya diğer elektronik tamiri işleri ile uğraşan ve çalışan ustalarımda emek karşılığı ücret alıyorlar ama bu zamanlarda tamir için ekstra 500 lira iyi para. Toru topu bir avuç vida söküp geri takacaksın. Ama anlamam bu işlerden diyorsan yukarda ustamın belirttiği gibi yetkili servis en sağlamı.
40'' grubuna kadar ben de çok destekliyorum insanların kendi led barlarını kendileri değiştirmeleini lakin 55'' ve LG

Çok hassas bir detay var burada zira dünyada en ince cam kesiti kullanılan panel bu. 0.2mm kesit.

Takdir ürün sahibinin elbette. :ok

L Çevrimdışı

lgkullanan

Yeni Üye
27 Mar 2021
7
44
40'' grubuna kadar ben de çok destekliyorum insanların kendi led barlarını kendileri değiştirmeleini lakin 55'' ve LG

Çok hassas bir detay var burada zira dünyada en ince cam kesiti kullanılan panel bu. 0.2mm kesit.

Takdir ürün sahibinin elbette. :ok
Ben normalde elim yatkındır diye düşünürüm ama bu riske girmeyi göze alamadım. Şimdilik böyle kullansam bir sorun olur mu? Panele zarar verir mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri