LG Plazma Tv Ekranda Siyah Karıncalanmalar

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Bu şekilde gözüküyor.

CFC5341D-7449-4B35-9F73-BE9CD6310837.jpg
3413B880-A90B-4049-A1B8-94B059E49B54.jpg
Plazma tv lerde bu tarz arızayı genelde Ysus Zsus kartı yapar takım olarak değişir bu kartların yenisinin bulunacağını da sanmıyorum TEKNOwest TEKNOwest ustanın da yazdığı gibi tv çok eski masrafa değmez.

S Çevrimdışı

sawyer53

Yeni Üye
30 Ocak 2023
10
35
Aynı cihazdan 2 adet bulunuyor elimde diğeri sorunsuz çalışıyor ama bu cihaz bu şekil oldu. Elimde cihazın eski yazılımları bulunuyor yanlış hatırlamıyorsam şeması da olması lazım.

Biraz eski kafalı olduğum için plazma tvler benim için tüm panellerden üstündür görüntü konusunda. O yüzden bir şekilde ilk etapta cihazı kendim ayağa kaldırmaya çalışacağım gerekli adet edevatlar elimde bulunuyor.

Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü dediğim gibi kahvaltı yaparlarken akıllı kumandaya çay dökülmüş ondan sonra ekran bu hale gelmiş anlık olan bir olay çünkü yemek masası tvnin tam karşısında bulunuyor kumanda da ekrana dönük duruyor hep.

Tvyi kapatmalarını kullanmamalarını söyledim. Kurban bayramında eve geçtiğim zaman cihazı istanbula getirip müdahale etmeye çalışacığım.

Eski olduğu için biraz masraflı olabilir ama bunun için 3-4 bin bütçe ayırabilirim yeter ki tc çalışsın. Parça işini bir şekilde ebay veya aliexpress üzerinden temin etmeye çalışacağım.

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar hakkınızı helal edin.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aynı cihazdan 2 adet bulunuyor elimde diğeri sorunsuz çalışıyor ama bu cihaz bu şekil oldu. Elimde cihazın eski yazılımları bulunuyor yanlış hatırlamıyorsam şeması da olması lazım.

Biraz eski kafalı olduğum için plazma tvler benim için tüm panellerden üstündür görüntü konusunda. O yüzden bir şekilde ilk etapta cihazı kendim ayağa kaldırmaya çalışacağım gerekli adet edevatlar elimde bulunuyor.

Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü dediğim gibi kahvaltı yaparlarken akıllı kumandaya çay dökülmüş ondan sonra ekran bu hale gelmiş anlık olan bir olay çünkü yemek masası tvnin tam karşısında bulunuyor kumanda da ekrana dönük duruyor hep.

Tvyi kapatmalarını kullanmamalarını söyledim. Kurban bayramında eve geçtiğim zaman cihazı istanbula getirip müdahale etmeye çalışacığım.

Eski olduğu için biraz masraflı olabilir ama bunun için 3-4 bin bütçe ayırabilirim yeter ki tc çalışsın. Parça işini bir şekilde ebay veya aliexpress üzerinden temin etmeye çalışacağım.

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar hakkınızı helal edin.
Hakkımız varsa helal olsun. Daha önceki mesajlarda bahsettiğim gibi önce yazılım kısmını kontrol edip, orada bir problem var mı bakmak lazım. Çünkü ömürden kaynaklanan COF çizgilenmesi gibi görünmüyor. Daha sonra By_Trol By_Trol üstadın dediği gibi Ysus Zsus kartlarına bakmak lazım. Tabii sorun donanımdaysa parça işi biraz muamma. Ama cihaz kalitesi konusunda aynı fikirdeyim. Bu problem çözülebilirse daha bayağı bir süre gider gibi geliyor. Şimdiden kolay gelsin. Gelişmeler konusunda bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Geri
Üst Alt