Lg panel arızası | Tavsiye FORUMU

Lg panel arızası

Civil54

Yeni Üye
18 Kasım 2020
3
66
Merhaba, 49UH770V model 2016 yılının aralık ayında aldığım tv. Titreme ve flu gösterinden dolayı tv. tamircisine götürdüm, panel arızası panel değişmeli dediler. Orjinal panel değil başka markanın panelini 3000₺ takarım dediler, başka bir panel tamircisine götürdüm, orasıda elimde panel var 2500₺ takarım dediler, lg yetkili servisin verdiği fist ise 3800₺ idi, dolayısı ile kafam karıştı, 2500₺ takılacak panel orjinalmi? Bu panel arızasında paneli değiştirmeden tamir imkanı yokmudur, bu gelişmeler izmirde yaşandı, bu konuda görüş ve desteklerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
17 Şubat 2017
18,472
47
Yatay tarama hattı arızalarında net çözüm opencell değişikliğidir, tamiri olmaz. (Lazer makine ile olsa da dikiş tutmaz)

Rakamların değişmesinin nedeni de GRADE A - GRADE B - Class3 - Class4 durumlarından kaynaklanıyor. (Class 1 zaten dünyada zor bulunuyor, Class 2 ise ülkemize pek uğramıyor)

Yetkili servisler her zaman için daha yüksek fiyat verir bunu zaten biliyoruz.

Bunun altında yatan neden bazen servisin aç gözlülüğü olur, bazen de Opencell yerine Blockcell değiştirdikleri için olur. (Bu onların elinde değil, Merkez öyle gönderiyor)

Opencell = Öndeki sadece siyah cam olarak düşünün
Blockcell = Öndeki siyah cam+BLU ünitesi+led bar

Başka markanın paneli takılır ancak sonuç ve performans konusu tartışılır zira görüntü mü? Görüntü. Yerine oldu mu? oldu. Mantığı bu işte tutmaz.

Yani o tv yi ya orijinal panel takabilecek olana verin, ya da Yedek parça niyetine 1000tl ye satıp gidip taksitle yeni tv alın lütfen.
 

Civil54

Yeni Üye
18 Kasım 2020
3
66
Adem bey bilgiler için çok teşekkürler, hurda fiatına bu rakama alacak yerler varmıdır, bana 200₺ veririz dediler.
 

Benzer konular

Üst