LG oled55b7v-z Televizyon sisli görüntü

E Çevrimdışı

ege95

Yeni Üye
23 May 2019
6
28
Merhabalar herkese
Bugün gezdiğim 2. El pazarda şuan 10 bin tl satış fiyatı olan LG oled55b7v-z televizyonu 5 bin TL fiyatına buldum.Aslında fotoğraf çekmek isterdim bu hata ile ilgili ama gözle zor görülen bir hata telefonla hiç görünmüyordu.Televizyonun tam orda yerinde açık renkler tv de göründüğü zaman el kadar büyüklükte bir sis tarzı bi fluluk görünüyor ama belli belirsiz.5 dakika dikkatlı baktıktan sonra farkettim bu sis tarzı şeyi.Beni korkutan bu hata nedir? Tv yi alsam mı? Hiç bulaşmasam mı ? Önerileriniz neler,şimdiden çok teşekkürler

E Çevrimdışı

ege95

Yeni Üye
23 May 2019
6
28
evlilik arifesi 5 bin lira kar edicez diye 5 bin lira zarara girmek istemiyorum :alala

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
Hocam bu işten anlamam ama tek bildiğim kimse böyle bir ürünü yarı fiyatına vermezdi eğer ciddi bir hata yoksa. Az para değil, 5000 TL'nizi riske atmayın derim.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
oled açılımı organik leddir. eskimiş tv lerde bu tür şeyler olur. tabii kullanıcısı farketmez. alıcı farkedebilir. çünkü az oranda oluyor yeni nesillerde ama olur.
hiç unutmam bu oled ekranlı samsung wave telefon geldi. adam telefonun ekranı değiştikten sonra usta garantisi var mı diyo.
dayanamadım. abi dedim samsung bile 2 sene garanti vermiyor bu ekranlara kalorifere koyup sarartırsan ne garantisi bekleyecen benden dedim. patron şaşalamıştı :)
sıfır oled ekran bi tv bile alsanız şu köşede kalan logosu var ya. hep aynı kanalı izleyin 6 ay sonra o logonun da soluklaştığını görebilirsiniz. tabii bu ısıya ve kontrastı çok açmanıza da bağlı olarak süre artabilir de azalabilir de. ama eninde sonunda olur.
ve söyliyim o solukluk zamanla çok yavaş da olsa büyür. sıfır tv de de olacak bi şey bu.
size sorum aradaki 5 bin farka sizce değer mi değmez mi? ve adam bu hasarı olmasa neden yarı fiyatına satsın=?

E Çevrimdışı

ege95

Yeni Üye
23 May 2019
6
28
oled açılımı organik leddir. eskimiş tv lerde bu tür şeyler olur. tabii kullanıcısı farketmez. alıcı farkedebilir. çünkü az oranda oluyor yeni nesillerde ama olur.
hiç unutmam bu oled ekranlı samsung wave telefon geldi. adam telefonun ekranı değiştikten sonra usta garantisi var mı diyo.
dayanamadım. abi dedim samsung bile 2 sene garanti vermiyor bu ekranlara kalorifere koyup sarartırsan ne garantisi bekleyecen benden dedim. patron şaşalamıştı :)
sıfır oled ekran bi tv bile alsanız şu köşede kalan logosu var ya. hep aynı kanalı izleyin 6 ay sonra o logonun da soluklaştığını görebilirsiniz. tabii bu ısıya ve kontrastı çok açmanıza da bağlı olarak süre artabilir de azalabilir de. ama eninde sonunda olur.
ve söyliyim o solukluk zamanla çok yavaş da olsa büyür. sıfır tv de de olacak bi şey bu.
size sorum aradaki 5 bin farka sizce değer mi değmez mi? ve adam bu hasarı olmasa neden yarı fiyatına satsın=?
Sanırım haklısınız bu dediğiniz gibiyse 5 bine değmez.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
alacağınız sıfır tv de kullanıma bağlı bi süre sonra bu hasarı alıcak haberiniz olsun. oled ve plazma tv ler en kolay eskiyen panellerdir. ki gl hakkında çok da şikayet duydum bu konuda.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yıllarını spot piyasasının içinde geçirmiş, Spotçuların ruhunu bilen birisi olarak size, Teknik olarak değil, mantık olarak yaklaşıp konuya başka yorum yazmayacağım.

Bu sektörün içinde bir spot işletme olarak, ellerinin altında onlara teknik destek sağlayan onlarca usta varken, Onarılabilir ve halledilebilir basit bir arızası olan bu ürün eğer, 2 tık tık 1 fık fık ile hallettirilebilir halde ise adam neden ustaya 500tl sakal çatlatıp, 10 binlik malı 5 bin yerine 8 bine satmasın?

Tanığa başka sorum yok sayın hakim :danger

:kiskis

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Yıllarını spot piyasasının içinde geçirmiş, Spotçuların ruhunu bilen birisi olarak size, Teknik olarak değil, mantık olarak yaklaşıp konuya başka yorum yazmayacağım.

Bu sektörün içinde bir spot işletme olarak, ellerinin altında onlara teknik destek sağlayan onlarca usta varken, Onarılabilir ve halledilebilir basit bir arızası olan bu ürün eğer, 2 tık tık 1 fık fık ile hallettirilebilir halde ise adam neden ustaya 500tl sakal çatlatıp, 10 binlik malı 5 bin yerine 8 bine satmasın?

Tanığa başka sorum yok sayın hakim :danger

:kiskis
ve gool :)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
@ yolgezer yolgezer katılıyorum oled e şuan için sıcak bakmıyorum geçmişteki plazmanın yeni versiyonu gibi görünüyor. yüksek kontrastlı kullanımlarda plazmalarda burn in problemi çok yaşandığından şuan için oled dede bu problem oluşabileceği gibi görünüyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Keşke plazma geliştirilip tekrar üretilse yada devam etseydi...5000 tlye önermem. Sıfır alın 4k led olsun içiniz rahat etsin... Birde ucuz mal alacak kadar zengin değilim diyor ya on numara bir laf...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri