LG Mor Leke Sorunu.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Televizyonum aynı bu şekil olmaya başladı.
Servisi aradım 400 ila 1.000 TL arası LED değişimi dedi.

6 ay parça garantisi varmış.
Bir daha olmaması için fişi çekerek kapatmamız ve akım korumalı priz almamız şartmış.
10 yıl bir daha bozulmaz dedi.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Bunu birkaç arkadaşımdan duydum servis söylemiş
Ama doğruluğu konusunda bişey diyemem
Basıma gelmedi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tespit doğrudur.
Burada LED lümen değişme farklari mevcut gözle anlayabilmek mümkün. Sizin TV de aynı şekilde mora çalmaktadır.
Ama akım koruma prizi 10 sene ömür uzatmaz. Kanuni olarak bile 7 sene ömür verilen, cihaz arizalanma olasılığı yüksek olduğu için bile garantisi ortalama 2-3 yıl verilen, Beyaz eşya ürününde bile bazı firmalar da garanti uzatilirken elektronik te uzatilmama sebebi işte budur. Ne zaman ne şekilde arıza yapacağı belli olmaz ve parçalar biraz pahalıdır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Led barlarda enerji zaten yok iken, fişi çekmek ve akım korumalı priz ile ömür uzatmak gibi sahtekarlıklara kadar düştülerse daha ne diyeyim bilemedim.

LG servislerin kullandığı ledlerin piyasa tamircilerinin kullandığından farkı yoktur.

LG innotek kullanılması yeterli.

Madem 10 yıl bozulmayacağını biliyormuş da paşam, garantiyi neden 6 ay veriyormuş ;)

TV arka kapak etiketini yollarsanız gerçek fiyat verelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Video için teşekkürler.
Yaklaşık 10 gündür yatıyorum.
Doktora gittim daha beter oldum. Sol akciğer yine gitmiş 6 iğne verdi bu sefer doktor.
Oda iyi gelmez de hastaneye yatacağım.
İyileşir iyileşmez tv yaptırmayı düşünüyorum.
Servisede videoyu izleteceğim. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Video için teşekkürler.
Yaklaşık 10 gündür yatıyorum.
Doktora gittim daha beter oldum. Sol akciğer yine gitmiş 6 iğne verdi bu sefer doktor.
Oda iyi gelmez de hastaneye yatacağım.
İyileşir iyileşmez tv yaptırmayı düşünüyorum.
Servisede videoyu izleteceğim. ?

Büyük geçmiş olsun.
İzletin lütfen, sonra gelecek olan şu cevaplara da hazır olun.

Aaabi bunlar bizim kullandığımız ledleri bilmiyor
Aaabi bizim ledler otrijinal Japonyadan geliyor
Aaabi bizim ledler LG İnnotek, onlar Merter Elektronik takıyor (LG İnnotek Her yerde satılıyor)
Aaabi Akımkoruma priz olmazsa iki gözüm önüme aksın tv erken bozuluyor
Aaabi antin
Aaabi kuntin
Aaabi bu adamlar bizi çekemiyor, Meslek düşmanı bunlar vs vs vs

Yıllardır şu mecralarda bağırıp duruyorum, Led bar değiştirmek riskli iştir ve işçilik bedeli yüksektir, yüksek olması gerekir lakin;

1- Öncelikle Led barlar mutlaka takım halinde değiştirilmeli
2- By pass yapılamalı
3- WEKO marka kullanılmamalı
4- Soğutucu özelliklere dikkat edilmeli
5- PANEL KIRILMA RİSKİ unutulmamalı
6- COF bölümlere dikkat edilmeli (Genelde esnaf arkadaşlar yırtıyor, onarıma getiriyor)
7- Eldiven mutlaka kullanılmalı yoksa polarizer katmanda el izleri kalıyor
8- Hücre yapısı yerine oturtulmadan İÇ TARAF mutlaka katyonik aktif madde ile temizlenmeli
9- Chiplere tekil müdahale edilmemeli
10- Tamir kiti kullanılmamalı (Tek başına led değiştirmek)

Bu ve buna benzer mesleki detaylara dikkat etmek şartı ile böyle bir ebatta tv için ''300tl işçilik isterim'' diye de göğsünü gere gere söyleyebilmeli esnaf kardeşim.

Servisler bana çok kızıyor, gizli gizli kimliklerle küfür edeninden bel altı vurmaya kadar alçalanları kendilerini hep belli ediyorlar.

Bana kızıp küfür edeceklerine uygulamalarına ve vatandaşa reva gördükleri hizmete, ücret politikalarına bir baksınlar.

Bana küfür edeceklerine neden bu mücadeleler içinde olduğumu anlasınlar, Şu videoya baksınlar, bunu reva görüyorlarsa insanlara, Eyvallah..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri