LG M227WD televizyon ses var görüntü yok.

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
20210929_130648.jpg

Fotoğraf veya video atın.

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
Üstteki iki kondansatör 16 Volt 1000 mikrofarad olanlar şişmiş. Alttaki iki tane 25Volt 1000 mikrofarad olanlarda bir şişme yok. Sadece 16 Volt olanları değiştirsem yeterli olur mu?

Güncelleme: resim yüklenmemiş tekrar yükledim. Fakat bu kez yan kaydetmiş. Yazıyı o yüzden güncelledim.
20210929_163147c6f110e1b3c3fe95.jpg

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
Nedense resim yüklenmemiş. Tekrar yükledim.

Her ihtimale karşı 16Volt ve 25 Volt ikişer kondansatör aldım. Şişmiş oldukları için önce 16 Volt olanları değiştirdim. Kartın soketlerini bağlayıp TV nin güç düğmesine bastım görüntü geldi. Yarım saat kadar bu şekilde çalıştırdım ve bir sorun olmadığını düşündüğüm için 25 Volt olanları değiştirmeden TV nin kasasını geri topladım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nedense resim yüklenmemiş. Tekrar yükledim.

Her ihtimale karşı 16Volt ve 25 Volt ikişer kondansatör aldım. Şişmiş oldukları için önce 16 Volt olanları değiştirdim. Kartın soketlerini bağlayıp TV nin güç düğmesine bastım görüntü geldi. Yarım saat kadar bu şekilde çalıştırdım ve bir sorun olmadığını düşündüğüm için 25 Volt olanları değiştirmeden TV nin kasasını geri topladım.
Kalan ikisinide değiştirsen daha iyi olurdu
Böyle 3-4 kondansatör bir arada ise sorunlu olanları değil hepsini değiştirmek lazım onların değeri düşmüştür tekrar edebilecek farklı arızaları önlemiş olurdunuz almışın madem
Açmışken tv'yi hepsini değişsene mubarek :haha

R Çevrimdışı

resler

Yeni Üye
25 Tem 2021
31
44
Kalan ikisinide değiştirsen daha iyi olurdu
Böyle 3-4 kondansatör bir arada ise sorunlu olanları değil hepsini değiştirmek lazım onların değeri düşmüştür tekrar edebilecek farklı arızaları önlemiş olurdunuz almışın madem
Açmışken tv'yi hepsini değişsene mubarek :haha
Uğraşmak istemedim. Zaten gözler gözlükle bile görmüyor. Lehimleri sökerken ve tekrar lehimlerken bir yandan gözlük düşüyor diğer yandan eller hafif titriyor. Çalışıyorsa daha kurcalama dedim topladım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri