LG Led Değişimi Sonrasında Olaşılan Sorunlar

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Merhaba ben ilk defa ledi bozulan televizyonum ledlerini yeniledim ancak bi iki ufak sorun oldu bir daha ki sefere dikkat etmek amaçlı sormak istedim.

Televizyonun modeli 32LF650V ona uygun led aldım ve taktım ancak ledlere önündeki beyaz kağıtı tutan plastikleri eski olmasından yoksa ben mi zorladım kırıldı birazı bunları dışarıdan temin etme imkanım var mı televizyonu toplayıp açtığım zaman kenarlarından beyaz ışık sızıntıları vardı bunun nedeni ekran ile led arasındaki 2 3 kağıt gibi olan plastikleri tam yerine oturmamasından mı kaynaklı yoksa ledlerle ilgili bir durum mu var ?
Ve son olarak beyaz bi ekranda ledler çok az şekilde yuvarlak yuvarlak belli oluyor led ve ekran arasındaki plastik kağıtları ters vs takmaktan dolayı olma ihtimali var mı yoksa ledlerden mi kaynaklı bir durum biraz karışık bi soru oldu kusura bakmayın ama bi dahakine daha dikkat etmek için sormak istedim.

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
T tnncer Kenarlardan ışık sızması beyaz katmanların çerçeveye tam olarak yerleştirilmemesinden kaynaklanır. Ledlerin tek tek yuvarlak izinin görünmesi kırılan plastiklerin takılmamasından ve ledin mercek kalitesinden kaynaklanır.
ledlerin arasına takılan katma filmlerini ters takmışım onları değişirince sorun düzeldi ama şimdide ekranın üstünde soldan sağa doğu bir siyah çizgi oldu sanki ekran aşağıya kaymış gibi oldu bilgisayar simgeleri saat tarih falan aşağıya doğru inmiş kablolara çıkarıp takarken zarar mı vermiş olabilirim yoksa gene tam olarak oturmadı anlamadım :/

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Umutun etiketini gördüm ama geç kalmışım, polarizer katmanları kontroledin diyecektim zira bu hata çok yapıldığı için katman sıralaması için de video çekmiştim vatandaşın kafası karışmasınd iye.

Yatay çizginin iki nedeni var olasılık olarak
Birisi Flexlerin hatalı takılması nedeniyle adres satır kodlamada sorun var , ikincisi ve hiç istemediğimiz ise flexlerde ESD koşullarına uyulmadığı için COF lardan birisinde arıza oluştu.

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Umutun etiketini gördüm ama geç kalmışım, polarizer katmanları kontroledin diyecektim zira bu hata çok yapıldığı için katman sıralaması için de video çekmiştim vatandaşın kafası karışmasınd iye.

Yatay çizginin iki nedeni var olasılık olarak
Birisi Flexlerin hatalı takılması nedeniyle adres satır kodlamada sorun var , ikincisi ve hiç istemediğimiz ise flexlerde ESD koşullarına uyulmadığı için COF lardan birisinde arıza oluştu.
Tekrardan söküp taktım bu sefer çizgi sorunu çözüldü ama ekranın sağ köşesinde beyaz ışık yanıp sönüyor 5 10 saniyede bir bu seferde :) sürekli birisini düzeltirken birisini bozuyorum umarım tamamen bozuldumadan bi şekilde çözerim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Tekrardan söküp taktım bu sefer çizgi sorunu çözüldü ama ekranın sağ köşesinde beyaz ışık yanıp sönüyor 5 10 saniyede bir bu seferde :) sürekli birisini düzeltirken birisini bozuyorum umarım tamamen bozuldumadan bi şekilde çözerim.
Dikkatli olun, her arızanın dönüşü olmaz. Olsa da ucuza olmayabilir. Yeni TV en az 4 5 milyar.

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Dikkatli olun, her arızanın dönüşü olmaz. Olsa da ucuza olmayabilir. Yeni TV en az 4 5 milyar.
Malesef öyle bende o yüzden dikkat ederek açtım her seferinde başka bir şey öğrenme imkanım oldu ama sonunda düzgünce topladım bu sefer herhangi bir sıkıntısı kalmadı yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt