LG HT 503 TH Ev Sinema Görüntü Sorunu

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Selam arkadaşlar. Bu cihazı kullanıyorum. 2.el aldım memnunum yanlız bir türlü tv den görüntü alamadım.

Scart bağlantı hariç ne hdmi ne compozit ne de av çıkıştan görüntü alamadım. Menüyede giremediğim için bakamıyorum. Acaba menüden çıkış scart mı seçili böyle olabilir mi.
Scarttım şu an yok ama en kısa sürede edineyeceğim.

Benim bildiğim hangi çıkışa bağlasak görüntü gelmesi gerekmiyor mu.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Tamam doğru yazmamış mıyım. Görüntü vermiyor cihaz.
Bu arada sizden 1 günce üye olmuşum foruma...:bye

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kullanım klavuzu burada inceleyin hdmı kablo yada cihaz sorunlu olabilir ikinci el ürün sorunlu çıkma ihtimali var

Yada dediğiniz gibi yanlış kaynak seçilidir ama kumanda üzerinden kaynak değişikliği yapılabilir..

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Cihazı aktif kullanıyorum. Ses modları aktif. Şöyle düşünüyorum. Cihaz arızalı olsa av çıkış, compalent çıkış.,hdmi çıkış, scart çıkış hepsimi bozuk olur. Sizce birisi bozulunca hepsi bozulurmu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cihazı aktif kullanıyorum. Ses modları aktif. Şöyle düşünüyorum. Cihaz arızalı olsa av çıkış, compalent çıkış.,hdmi çıkış, scart çıkış hepsimi bozuk olur. Sizce birisi bozulunca hepsi bozulurmu.
Farklı bir TV'de scart girişi ile görüntü almaya çalışın belki düşük çözünürlük seçilmiştir .

Görüntü almanız lazım ayar ile düzelebilir cihaz da arızalı olabilir bu çıkışların birinden görüntü almanız lazım..

Görüntü alamıyorsanız cihazda arıza olma olasılığı yüksek..

H Çevrimdışı

halflife 

Yeni Üye
5 Ocak 2022
5
34
sinema sistemi çıkışı da tv girişi de arızalı olabilir hatta kablo da arızalı olabilir bunları saglam cihazlarda deneyim arızanın neyden olduğunun saglamasını yapmanız gerekir. bazı tv ler bağlanan cihazı otomatik tanır bazılarında giriş seceneginden hangi hdmi bağladığınızı seçmeniz gerekir. hatta bazı tv lerde cihaz ekleme bölümünden eklenecek cihaz türü bile var (ps, pc. sinema sistemi. vb.) buradan eklenen cihazların bi kısmı da tv özelliğine göre tek kumanda dan yönetilebiliyor özel kumanda ister ama lğ sihirli kumanda gibi . tavsiyem cihazınızda varsa hdmi arc ye bağlayın sineme sistemini

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Farklı bir TV'de scart girişi ile görüntü almaya çalışın belki düşük çözünürlük seçilmiştir .

Görüntü almanız lazım ayar ile düzelebilir cihaz da arızalı olabilir bu çıkışların birinden görüntü almanız lazım..

Görüntü alamıyorsanız cihazda arıza olma olasılığı yüksek..
Arkadaşlar çok sağ olun sorun halloldu. Cihazda sorun yokmuş.

Cihazı herhangi bir kaynaktan tv ye bağladıktan sonra tv den bağlanılan kaynağı seçiyoruz. Ses sistemi kumandası üzerinden de usb veya dvd seçtiğimiz zaman görüntü geliyor. Ben sadece tv de hangi kaynağa bağlıysa onu seçiyordum görüntü bekliyordum öle değilmilş.

Daha önceki kullandığım bluraylı yine lg 5+1 ses sistemim vardı. Onda tv ye bağlı kaynağı seçtim mi hemen görüntü geliyordu. Bu beni yanıltı sanırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri