lg g3 telefon bootloop ve ses sorununu çözdüm mü ?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
bir süredir ses problemi (sesin çok zaman kesilip ara ara tekrar düzelmesi) sebebiyle lg orjinal bataryası (145 tl )alıp da kurtulamadığım;nette izlediğim ve defalarca yazılım ve hard reset attığım lg g3 855tr model telefonuma birde bootloop sorunu eklendi.başladım nette çözüm aramaya.onlarca kişinin aynı problem ile telefonunun çekmecelerinde yattığını öğrendim.en radikal ama en makul çözüm olarak, anakartı tabiri caizse pişirmek pek bir cazip geldi.:deli1:sirit ilk denememde önerildiği gibi 200 derecede 8-10 dk pişiremedim.3-4 dakikada çıkardım.tekrar topladım 30 dk sonra tekrar ses gitti ,donup resetlenerek kısır döngüye girdi.
dün son olarak bir deneme daha yapayım olmazsa çekmecedeki yerini alsın dedim.
aklıma; soğuk suyun içindeki kurbağa bile yavaş yavaş ısıtılınca sudan kaçmıyor felsefesi geldi ( şaka bir yana lehimleri fazla ısıtır hızlı soğutursak yine çatlar yarı iletkenleri de pert ederim mantığıyla :hmm) önce anakart üzerindeki tırnaklarla tutturulmuş içi plastik pvc kaplı plakaları söktüm.cam bir küçük bardak kase üzerine fırın alt tepsisine yerleştirdim.üst ızgara ve fan üfleme seçtim.100 derece ile ilk çaliştirmayı yaptım(maksat kurbağa ürkmesin ) 5 dk sonra alışmıştır artık dedim verdim mi 200 derecede 1 dk daha .kıyamadım aldım sıfıra dereceyi yavaş yavaş demlenmeye bıraktım.30 dk sonra fırın kapağını açtım.tamamen soğumadan hareket ettirmedim.
ayrıca söylemeyi unuttum cpu üzerine alüminyum folyo şerit katlayıp ısı yayılmasını da kolaylaştırdım.bu şekliyle tekrar topladım.2 gündür telefon gayet güzel çalışıyor.bakalım ne kadar daha idare eder göreceğim.olumlu olumsuz yazarım sonra.
telefon ve diğer elektronik kartlı cihazlarınız benzeri arıza verir de anakart değişim dışında öneri olmazsa servisler tarafından bir deneyebilirsiniz diye tecrübemi paylaştım.iyi geceler forumdaşlarım...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yeğenim "daykom,telefonu fırınladım artık sorun morun kalmadı" dediğinde gülmüştüm demekki "şehir efsanesi" değilmiş :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Telefonda bile BGA lehim sorunu yaşandığını da gördüm ya daha ne diyeyim. :kop

G3, G2 modellerinde ekran yanığı sorunu vardı sanırım.
Biraz da ısınan cihazlardı galiba.
Cihaz sürekli ısınıyorsa lehimleri de yıprattı demek ki. :hihi

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
aynı sorun bende de vardı, telefoncuya götürdüm adam masraf etmeye değmez at gitsin dedi. bende son çare olarak fön makinası, folyo, fırın hepsini yaptım işe yaramadı.. son bir kez daha fırınlıyayım bakalım kurbağayı ürkütmeden ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Telefonlariniza uygun Mega Wipe komut dosyasi varsa bulup.
mutlaka bu dosya yardimiyla custom recovery Mega wipe yapmakta yarar var.

telefondaki tum kalinti dosyalari temizler

kimi zaman telefonun kendi recovery menusunden format atilsa bile ise yaramamakta.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt