Lg dual cool 42 derece havada sogutma performansı

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
Merhabalar lg dual cool 24000 btu klima almıştık forum sayesinde şuanda bursa da cehennem sıcağı var dışarısı 42 derece işten gelirken bayilicaktim şuanda klima 18e sabit şekilde yarım saattir çalışıyor oda 25 derecede normal diye tahmin ediyorum ev kuzey cephesi güneşi ön tarafta görmüyor ama üst kat çatı ve ev dubleks sıcak merdivenlerden iniyor geçen sene çok fena sıkıntısını cekmistik klima yokken ki geçen sene bu seneye kıyasla çok serin geçti ve tüketim değeri şuanda 1000w

Fan ı 5. Seviyeye aldım 24 e düştü 5dk da 1 saate falan 20 ye indirir diye tahmin ediyorum oda 25 30m2 civarı

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
en dandik klima bile soğutuyor izmir çatı katı klimasız odada sıcaklık 37 derece dandik fujıplus klima bile soğutuyor .ama kışın ısıtma performansı yetersiz geliyor.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
en dandik klima bile soğutuyor izmir çatı katı klimasız odada sıcaklık 37 derece dandik fujıplus klima bile soğutuyor .ama kışın ısıtma performansı yetersiz geliyor.
bende beko klima var 18 lik çatı katta 42 derece sıcaklık sabah 8 gece 1 e kadar çalışıyor günde 15 kw elektrik tüketiyor tüm ev elektriği olarak

her klima soğutuyor evet kısın zor ısıtıyor bazı klimalar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Üstad bu şekilde kullanım faturanızı arttırır.
25 dereceye alın fan rüzgarı ve sesinden rahatsız olmasanız 5. alın makinaya birdaha ellemeyin :krokop

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Dogrudur her klima soğutur fakat soğuturken ne kadar tüketim can alıcı kısım burası.
hocam dandik invertir klima (fujiplus-dolce vita vs gibi fason üretim klimalar)ile kaliteli invertır klimalar(m.e-daikin.midea vs gibi) arasında elektrik tüketiminde çok ciddi farklar varmı acaba teşekkürler.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
hocam dandik invertir klima (fujiplus-dolce vita vs gibi fason üretim klimalar)ile kaliteli invertır klimalar(m.e-daikin.midea vs gibi) arasında elektrik tüketiminde çok ciddi farklar varmı acaba teşekkürler.
kullanılan kompresör verimliliği yüksek ve kapasite olarak sınırda seçilmemişse
tasarruf oranı ciddi şekilde artmakta fakat bu durumda maliyet olarak geri dönmekte.

Firma kompresörü küçük koyup az birşey gazı fazla koyarım, fanı biraz daha devirli çalışırırım, kondereri geniş tutarim diye çakallık pesinde koşarsan o makinaya çok yakar.

Geri
Üst Alt