LG Çamaşır Makinesi Titreşim Sorunu...

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Yaklaşık bir sene önce LG marka ve F2J5TNP7S modele sahip bir makine aldık(Ben İstanbul'dayken ailem almış). Aldıktan 1-1,5 ay sonra ben corona çıktığı için ailemin yanına geldim. Makineyi 1 kez çalışırken gördüm ve şaşırdım çünkü sıkma sesi arı vızıltısı gibiydi. Sessizdi. Sonra köye çıktık 4-5 ay kullanılmadı makine. Tekrar evde kalmaya başlayınca makinenin sesi git gide arttı ve titreşim oluşmaya başladı. Çok kullanamadan biz taşındık. Yeni evde makine parkenin üstüne koyuldu(Eski evde fayans üstündeydi). Sonra makinenin ayakları ayarlandı. Fakat makinenin titreşimi devam etti. Servisi aradık gelirsek bir şey yoksa 80TL alırız, ayağını iyi ayarlayın ve çamaşırı dengeli atın tavsiyesinde bulundular. Artık yürümeye başlayınca servisi çağırdık biraz makineyi oynattı ve boşken sıktırma yaptı, parkenin makine çalışırken içeri göçtüğünü söylediler, baktığımda dedikleri gibiydi (bu işlerden az çok anlıyorum ve sağlıklı bir makine olsa zaten parkenin oynamayacağını düşündüm). Yine de ben altına kalın mermer aldım. Fakat makine yine sıkma anında ve durulama aşamasında DARBELİ MATKAP gibi titreşim yaparak çalışmaya devam ediyor. Makine alıp başını gitmiyor, veya küt küt vurarak da çalışmıyor ama titreşimli ve kanımca sağlıklı değil. Kullanıcı olarak bu şekilde çalıştıkça kazan yaylarının girdiği yerler aşınıma uğrayıp kopabileceğini düşünüyorum. Bu beni rahatsız ediyor.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
2010 senesinde 8 kg lg almıştık ilk başlarda o da çok sessizdi birkaç ay sonra sizdeki gibi ses yapmaya başladı, hatta bazı sıkmalarda takır takır ses yapıyordu ses alttan amortisörlerden geliyor gibiydi, açıp kontrol ettiğimde amortisörlerin makinenin tabanında bulunan bağlantı yerinin diğer makinelerdeki gibi metal sac olmadığını gördüm,
bu makine altı kapalı komple plastikti , amortisör bağlantı uçları bu plastik üzerindeki deliklere plastik pimlerde monte edilmiş olduğundan sıkma esnasında amortisörün yapmış olduğu salınım vibrasyondan bağlı olduğu yer ve çevresi plastik zemin bu sesi yapmaktadır.

Lg 'ye bravo sessiz motorlu inverter çamaşır makinesi yap ses azalsın diye komple altını kapat ama yıkamada su jeti sıkmada plastik taban yüzünden gürültü çek, işte bu yüzden lg çamaşır makineleri sessiz değiller.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Lg 'ye bravo sessiz motorlu inverter çamaşır makinesi yap ses azalsın diye komple altını kapat ama yıkamada su jeti sıkmada plastik taban yüzünden gürültü çek, işte bu yüzden lg çamaşır makineleri sessiz değiller.
Bir dahaki modele düzeltirler belki, kervan yolda düzülür mantığı biraz, müşteri mağdur olmuş mu vs. bunlar önemli değil. :kiskis :hihi
Bu aslında yeteri kadar test yapılmamasından veya görmezden gelmeleri nedeniyle kaynaklanan bir durum.

Tabi kullanım senaryosunun kurala göre olduğunu varsayıyoruz.
Zemin terazi durumu, yük & sıkma devri ayarı vs uygun varsayıyoruz. :kiskis

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Garanti varsa servise yaptırın ürünü.
Ya da LG ile görüşün.
Evet garanti var, bu ürün bozuk mu sizce? Çünkü elemanlar ayaktan diyor, içine atılan çamaşırdan diyor, bir de yeni bir şey duydum ilk defa LG çalışanlarından bunlar eski makine gibi çalışmazmış, 1000 devirde normalmiş. Siz eğer bu ürün normal değil derseniz elemanlara ısrar ederek konuşurum?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet garanti var, bu ürün bozuk mu sizce? Çünkü elemanlar ayaktan diyor, içine atılan çamaşırdan diyor, bir de yeni bir şey duydum ilk defa LG çalışanlarından bunlar eski makine gibi çalışmazmış, 1000 devirde normalmiş. Siz eğer bu ürün normal değil derseniz elemanlara ısrar ederek konuşurum?
Ben usta değilim, ama şu bir gerçek makine bariz sarsılıyor.
Makine yere sağlam basıyorsa, gönye tamamsa yani, içindeki çamaşır da absürt bir ağırlıkta değilse sorun makinededir.

Makinede video çekilirken ne vardı? Aşırı su çeken ağır bir kıyafet değildi herhalde. Kazan boş gibi gözüküyor çünkü.
Pek dolu değil.

Şimdilik makineler böyle çünkü eskisi gibi kalite rekabeti yok.
Sacı incelt, süspansiyon sayısını azalt vs. derken makineler dansöz gibi hoplayıp zıplamaya başlıyor.

Adem Helvacı'nın kanalında bu konuya dair videolar vardı, bir göz gezdirin derim.
Ürün garanti kapsamındaysa işi size yıkmaları zor.
Zemindeki kusuru hallettiyseniz servisi tekrar çağırın.

Baktınız LG adım atmıyor, tüketici hakem heyetine verin gitsin.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Amortisör seti değişimi için çağırmıştım hatta serviste de arayınca belirtmiştim. Adam gelince bana "Diğer bütün makinelerde 2 tane, bizim makinelerde 3 amortisör var ben hiç değişimini yapmadım daha" dedi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben usta değilim, ama şu bir gerçek makine bariz sarsılıyor.
Makine yere sağlam basıyorsa, gönye tamamsa yani, içindeki çamaşır da absürt bir ağırlıkta değilse sorun makinededir.

Makinede video çekilirken ne vardı? Aşırı su çeken ağır bir kıyafet değildi herhalde. Kazan boş gibi gözüküyor çünkü.
Pek dolu değil.

Şimdilik makineler böyle çünkü eskisi gibi kalite rekabeti yok.
Sacı incelt, süspansiyon sayısını azalt vs. derken makineler dansöz gibi hoplayıp zıplamaya başlıyor.

Adem Helvacı'nın kanalında bu konuya dair videolar vardı, bir göz gezdirin derim.
Ürün garanti kapsamındaysa işi size yıkmaları zor.
Zemindeki kusuru hallettiyseniz servisi tekrar çağırın.

Baktınız LG adım atmıyor, tüketici hakem heyetine verin gitsin.
Tabiki de fazla yük yok, İçindeki çamaşırları sayıyorum: 3 çift çorap 1 boxer, 2 pantolon 2 ince triko tarzı kazak.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hee bir de, 2 tane ince yastık yüzü, 20 derecede boya olmayacağını umarak attım onları da:hihi

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tabiki de fazla yük yok, İçindeki çamaşırları sayıyorum: 3 çift çorap 1 boxer, 2 pantolon 2 ince triko tarzı kazak.
Hee bir de, 2 tane ince yastık yüzü, 20 derecede boya olmayacağını umarak attım onları da

Pek de bir yük değil, dediğim gibi zemin ve denge ayarı sorunsuz ise kusur makinededir.
Çünkü kazan içeride vuruyor sağa sola bildiğiniz.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Pek de bir yük değil, dediğim gibi zemin ve denge ayarı sorunsuz ise kusur makinededir.
Çünkü kazan içeride vuruyor sağa sola bildiğiniz.
100% değil ama 98% diyebilirim. Makineye her iki çapraz sağ sol yan şekilde 80 kilo biri olarak ittirmem ile hiçbir şekilde boşluk bulunmuyor ki bu bence yeterli. Ama tahmin edebileceğiniz üzere makinenin bu kadar titreşimini taşta az da olsa hissedebiliyorsunuz. Zaten makine çalışırken bodyguard gibi çalışıyor bırakın gelsin misali az dengesizlik olduğunda yürüyor, gider hortumu tutuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt